Giriş Yap
"Kişilik bozukluğundan muzdarip insanlar, terk edilmekten korunmak için çılgınca davranışlara başvurur ve sıklıkla onlara aşırı derecede acı çektiren hayali bir ayrılık süreci yaşarlar. Duygusal ilişkileri çok yoğundur, aynı kişiye karşı düşünceleri o kişiyi idealleştirme ve değersizleştirme arasında gidip gelir. Benlik algıları oldukça dengesizdir."
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Sosyopatlar, ya da psikiyatristlerin deyişiyle “antisosyal kişilikler” şahsi kazanç uğruna yaşamboyu aldatmaca sergilerler. Pişmanlık ve empatiden yoksundurlar ve başkalarını incitme ve kötü davranmayı rasyonelleştirmede sihirbaz gibidirler. İnsanlar genelde sosyopatların hırsız, cani veya katil gibi alışılmış suçlular olduğunu düşünür. Oysa zeki sosyopatlar bazen hiç yakalanmazlar ve büyük şirketlerin, milyar dolarlık saadet zincirlerinin başına geçerler. Bir işte dikiş tutturamayan, uzun vadeli ilişki sürdüremeyen ve sonunda çoğunlukla kendini hapiste bulanlar, genelde yeterince organize olmayı bilmeyen sosyopatlardır.
Havalar çok sıcak yaa bu kış ne zaman gelicek artık :(
·
7 yorumun tümünü gör
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Narsistik Kişilik Bozukluğu
Biz aslında insanları sevmeyiz. Sevdiğimiz, bir insan hakkında oluşturduğumuz fikirdir. Kısacası kendi uydurduğumuz bir kavramı ve sonuç olarak kendimizi sevmekteyizdir.
Sayfa 119 - Fernando Pessoa,Huzursuzluğun Kitabı
Tedavi Süreci
Siz sadece kendinizi değiştirebilirsiniz, başkalarının davranışlarını değil.
Sayfa 102 - Borderline'
2
16 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.14