Giriş Yap
Gel, Beni Al Hayat!
Denedim yaşamayı… Aslında denemeyi denedim bunca zaman… Yaşamaya fırsat bırakmadı sevdiklerim… Ya ben ramak kaldım hatıralara ya da hatıralar zaman dilimimde hiç olmadı. Bilmiyorum… Sadece denedim, işte o kadar. Yer edinmiş acılarıma, dertlerime bakıyorum da… Her biri ayrı kesti ruhumdaki benliği… Benim olmayan ama beni benden alan yaralarımda bu kaçıncı vuslattır, bilemedim. Hiç de hesaplayamazdım aslında, dört işlemle dönse de dünya. Kaç beden önce hissetmek gerekirdi ruhundaki, ruhumdaki çıkmazları?.. #Buraközçetin
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Türk erkeği o denli beceriksizleştirilmiş, kadınlara o denli bağımlı kılınmıştır ki, günün birinde tasını tarağını toplayıp evden gidecek olsa, kendi bavulunu hazırlamaktan acizdir.
Kendi yaşam biçimi özgürlüğün doruk noktasıymış gibi bir aldatmaca yaratan Batı'nın farklı evlilik adetlerine karşı totaliter bir tavrı var. Tek bir karı ve kocadan oluşan aileyi "doğal" saymakla kalmayıp hukuken bu tür evliliği zorunlu kılıyorlar.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
(Bazı kabileler) "Romantik" bir aşkı, evliliğin temeli olarak gören Batı türü toplumlara hayretle bakıyor. Evlilik gibi önemli bir kurumun, ihtiras ve heyecanın ağır bastığı mantık dışı bir konuma konmasını garipsiyor.
Farkında değil miyiz aitlikler tarihimize zırh gibi sarılırken tarihi görülmez kıldığımızın ?
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
4
31 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.6