Giriş Yap
"Bütün diğerleri eleştiriler, suçlamalar, silahlarla intikam alıyor ama bu etkili değil. Kişi gerçekte düşmanlarından onlara zarar vermek peşinde intikam almaz; onları aydınlatmaya, beslemeye devam ederek intikam alır çünkü bir gün, onlar ne kadar aşağılık ve nankör olduklarını anladıklarında nasıl özür dileyeceklerini ve hatalarını nasıl telafi edeceklerini bilemeyecekler."
Bana mezar kazmaktan başka bir şey düşünmeyenlere bile katlanmaya dikkat ediyorum, sahip olduğum en iyi şeyleri onlara vermeye devam ediyorum.
Çünkü bir gün, size kötülük yapan bütün varlıklar, kendilerine iyilik yapan en önemli kişiyi katletmekte olduklarını fark ederek acı gözyaşları dökecek. Evet, kendilerini o kadar aşağılık görecekler ki ağlamak için nereye saklanacaklarını bilemeyecekler.
Eğer kişiler majikal yasaları bilselerdi, üzüntülere, kazalara, kötülük ve ihanetlere rağmen güven duymaya, başkalarını aydınlatmaya, onlara yardım etmeye, doğanın bütün hazinelerini onlara açmaya devam ederlerdi.
Fakat birkaç insanın zayıf, bencil, kötü, nankör olması bahanesiyle hepsini hor görüp sonsuza dek hayatımızdan çıkarmalı mıyız? Eh hayır, bu iyi bir felsefe değil.
11314161743
430 öğeden 141 ile 150 arasındakiler gösteriliyor.