Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar

Şaban Teoman Duralı

Profil
Sevgi ve Rahmetle...
Günümüz medeniyeti mali sermayecilik esasına dayanmaktadır,bireyciliği pompalar. Oysa İslam Medeniyeti toplumcudur, paylaşımcıdır.
Ş. Teoman Duralı
Ş. Teoman Duralı
"Ben, hayatımın rutiniyle nikahlıyım. Rutinimi bozan her şeye bir mesafem var."
"Kelime-i şehâdet yeliyle yelken açıyorum, zamansız-mekânsız âleme.. Heyhât! Öyle geçer ki zaman, Seni unutmağa var mı imkân..."
youtube.com/playlist?list=P... Gidenlerin arkasından belki de onların bize bıraktıklarına değer vererek, kıymetini bilerek ve arkasında bıraktığı her neyse onu anlamaya çalışmak en güzel veda olur. Çünkü kainat boşluk kabul etmez. O boşluk doldurulmaya müsaittir. Belki ben de o boşluğu dolduracak bir kişiye ulaşırım diye sevgili Teoman Duralı hocanın Trt'deki söyleşilerini buraya bırakayım.
Yine Bir Veda Hüznü
Öyle Geçer ki Zaman kitabıyla tanıdım Teoman Hoca'yı. Kitap mütalaası yaparken hep adını anardık muhabbetle. Güzel insanların terk-i diyar eylemesi üzüyor güzelliğe hasret yüreklerimizi. Okumayan izlemeyen herkese kitaplarını, felsefe videolarını canı gönülden tasviye ederim. Biraz entellektüel kişilik kazanalım, birşeylerden haberimiz olsun, anlamlı yaşayalım şu hayatı. Çiçek yürekliler ardına bakmadan veda ediyor gaflet diyarına. Rabb'im makamını Âli, mekanını cennet eylesin inşâallah. Rahmetle, muhabbetle 🍂
Osmanlıca kelimeler, Türkçe değil, bu nedenle dilden atılmalı diyorlar. Öte yandan rağbet ettiğimiz, tapındığımız, secde ettiğimiz yeni medeniyetin Türkçe olmayan sözlerini alıyorsunuz. Bu çelişki değil de ne?
Kutadgu Bilig gibi düşünür. Can kuşu uçmuş, emanet Rahman'a teslim edilmiş. Makamı Âli, menzili mübarek olsun
Öyle üzüldüm ki... "Kültür soykırımına uğramış tek milletiz" diyerek, İslam ve ilim için mücadele etmiş hocamız hakka yürüdü. Rabbim mekanını cennet eylesin. 😞🤲🏻
14 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.