Giriş Yap
Sevgi ve Rahmetle...
Günümüz medeniyeti mali sermayecilik esasına dayanmaktadır,bireyciliği pompalar. Oysa İslam Medeniyeti toplumcudur, paylaşımcıdır.
Ş. Teoman Duralı
Reklam
·
Reklamlar hakkında
"Ben, hayatımın rutiniyle nikahlıyım. Rutinimi bozan her şeye bir mesafem var."
"Kelime-i şehâdet yeliyle yelken açıyorum, zamansız-mekânsız âleme.. Heyhât! Öyle geçer ki zaman, Seni unutmağa var mı imkân..."
Reklam
·
Reklamlar hakkında
youtube.com/playlist?list=PL0gM... Gidenlerin arkasından belki de onların bize bıraktıklarına değer vererek, kıymetini bilerek ve arkasında bıraktığı her neyse onu anlamaya çalışmak en güzel veda olur. Çünkü kainat boşluk kabul etmez. O boşluk doldurulmaya müsaittir. Belki ben de o boşluğu dolduracak bir kişiye ulaşırım diye sevgili Teoman Duralı hocanın Trt'deki söyleşilerini buraya bırakayım.
Yine Bir Veda Hüznü
Öyle Geçer ki Zaman kitabıyla tanıdım Teoman Hoca'yı. Kitap mütalaası yaparken hep adını anardık muhabbetle. Güzel insanların terk-i diyar eylemesi üzüyor güzelliğe hasret yüreklerimizi. Okumayan izlemeyen herkese kitaplarını, felsefe videolarını canı gönülden tasviye ederim. Biraz entellektüel kişilik kazanalım, birşeylerden haberimiz olsun, anlamlı yaşayalım şu hayatı. Çiçek yürekliler ardına bakmadan veda ediyor gaflet diyarına. Rabb'im makamını Âli, mekanını cennet eylesin inşâallah. Rahmetle, muhabbetle 🍂
2
14 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.17