Giriş Yap
Alkol bir zehir midir?
Alkol yeterli miktarda alındığında beyin fonksiyonlarını yavaşlatır, mideyi tahriş eder; vücudun su kaybetmesine, vücut sıcaklığının ve kan şekeri seviyesinin düşmesine neden olur. Bu bakımdan, evet, alkol bir zehirdir.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Bu yüzden kakao oranı yüksek bitter çikolatalar tercih etmeliyiz.
Kakaodaki antioksidanların tansiyonu geçici olarak düşürmek gibi sağlığa yararlı birçok özelliği vardır. Maalesef birçok çikolatanın kakao miktarı azdır ve imalatı sırasında eklenen şeker ve yağ, çikolatayı sağlıksız bir besin haline getirir.
Neden hala midemde tatlıya yer var?
Sürekli çeşitlilik arayışındayızdır ve ghrelin hormonu karnımız doymuş olsa da bizi tatlı yemeye teşvik eder. Şeker mideyi rahatlatır hatta ve daha fazlasına yer açar!
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Şeker bağımlılık yapar mı?
Şekere karşı doymak bilmez iştah oldukça yaygındır ve bazı insanların şekere karşı psikolojik bağımlılık geliştirdiğine dair kanıtlar vardır. Alkolde olduğu gibi fiziksel bir bağımlılığın söz konusu olup olmadığı ise kesin değildir.
Akrilamid, ekmek ve nişastalı diğer gıdalar yüksek ısıda pişirildikleri ve kahverengileşmeye başladıklarında ortaya çıkan ve kansere neden olan bir kimyasaldır. Akrilamid miktarı ekmek hafif renkleninceye dek pişirilerek asgaride tutulabilir.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
38
373 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.11