Sağlıklı Beslenme

Profil
Yeşil yapraklı sebzelerin su oranı çok yüksektir. Bu nedenle suyu koruyabilen derecelerde hiç su koymadan veya susuz pişirilebilir. Sebze yemeklerine ne kadar su ilave edilirse vitamin kaybı o kadar fazla olur.
"Kişinin midesine soktuğu en faydalı şey nar, en zararlı şey ise tuzlu yiyeceklerdir. Bununla birlikte tuzlu şeylerin azaltılması, çok nar yenilmesinden daha faydalıdır."
Sayfa 45 - Çelik Yayınevi
312 syf.
9/10 puan verdi
Kitabı bir kitap fuarında almıştım. Ümit Ataş yanılmıyorsam Canan Karatay'ın öğrencisi. Yazar fitoterapi alanında uzman bu kitapta da yanlış beslenme ve doğru beslenme kavramları üzerinde duruyor. Ekmek, şeker, paketli gıdaların insan sağlığına etkisi nedir? Bağırsaklarımız neden bu kadar önemli? probiyotikler nelerdir? Bağırsak ve depresyon ilişkisi? gibi sorulara cevap bulacaksınız. Bir de kitabın sonunda yapabileceğiniz yemeklerin listesi yer alıyor. Keyifli okumalar.
Mutluluk Kürleri
Mutluluk KürleriÜmit Aktaş · Hayykitap · 2016606 okunma
Uzun yaşamaq üçün az ye
Daha az yemək yeyin və daha uzun yaşayın. Tərəvəz və meyvə istehlakını çoxaldın. Su ilə zəngin qidalar təz həzm olunur, bu səbəbdən mədəniz daha sağlam qalır.
240 syf.
·
Puan vermedi
tamamen tesadüf rastladığım bir kitaptı. hem çok eğlenerek hem de çok şey öğrenerek okudum. muhakkak tekrar okuyacağım. ayrıca diyette olanınız varsa kitap sonunda hem çok güzel tarifler var hem de instagramdan takip edebileceğiniz kitap ismiyle aynı sosyal medya hesabı bulunmakta. yazarın ellerine sağlık.
Şekersiz 21 Gün
Şekersiz 21 GünÖzge Bezirci Dikici · A7 Kitap · 2017221 okunma
Zayıflamaya odaklanmayı bırakın, onun yerine "iç huzurunuzu" korumaya odaklanın.
Sayfa 29
288 syf.
9/10 puan verdi
·
15 saatte okudu
6 hafta ya da bir ömür.
Kitabın öncelikle sıradan diyet ve zayıflama tavsiyelerinin ötesinde, yapmamızı tavsiye ettiği şeylerin sebeplerini de açıklamasını sevdim. Dili biraz coşkulu bulsam da okumayı eğlenceli kıldı. Kendimce notlar alarak bir plan yapmama yardımcı oldu. Daha önce karşılaşmadığım ve ilgimi çeken iki önerisi (soğuk duş ve balon şişirmek) ile karşılaşmak benim için artılarından. :) kişisel bir inceleme olduğunu belirtmeme gerek olmadığını düşünüyorum. Okursanız bir şey kaybetmeyeceğinizi hatta hayatınızı kalıcı bir şekilde iyi beslenmek ve sağlıklı bedene sahip olmaya adamaya niyetlendiyseniz katkı sağlayacağını iddia edebilirim.
Altı Haftada Aman Tanrım
Altı Haftada Aman TanrımVenice A. Fulton · Pegasus Yayınları · 201417 okunma
128 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
·
32 saatte okudu
Meslektaşım, bilgileri az ve öz olacak şekilde herkesin anlayabileceği bir dilde kısaca bahsetmiş. Katkı maddeleri, bağışıklık sistemi, eliminasyon diyeti, GAPS diyeti hakkında kısaca bilgi sahibi olmak isteyenler mutlaka okumalı. Ben zevkle okudum. Tavsiye ederim.
Her Şey Doymak İçin Mi?
Her Şey Doymak İçin Mi?Samet Koçyiğit · Cezve Yayınları · 202230 okunma
Sağlıklı Yağlar!!!
Bol yağlı, bol proteinli ve az miktarda düşük glisemik indeksli karbonhidratlarla beslenirsek bu sorunu kökünden çözebiliriz.
Sayfa 131Kitabı okudu
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.