Şehidin Var Türkiye!

Profil
Nasip bu ya, bu iktibasta bunca şehidin üstüne denk geldi.
Oğul, aslan oğul ananın ciğer paresi benim yüreğimin başı gurbet harmanlayan oğul tez gel hasretinle yanarız... Tek kaygımız sensin. Tanrımıza hamdolsun. Milletimiz var olsun...
Yan yana, upuzun, boylu boyunca Tepeden tırnağa kan. Yiğitler ki, Her biri bir parça vatan!
Reklam
- Ana gidenler hep gelecekmiş! Babam da gelecek mi? Anacığın senin bu sualine ağlayışlı bir gülüşle cevap verdi: - Hayır oğlum. Baban cennete gitti. Şehit oldu. Peygamberimiz Hz. Muhammed "Şehitler cennette benim yanımdadır" buyurmuş; onun mertebesi, yeri çok yüksek. Zaten sağlığında rahmetli, Peygamberimizin bu hadisini tekrar eder: "Bir şehit olsam, ah bir şehit olsam" der dururdu. İşte muradına erdi. Allah şefaatinden mahrum etmesin yavrum.
Şehâdete Yolculuk
Oğulcuk, anasının ellerinden öperek: Hakkını helal et şefkatli ana. Canım feda olsun öksüz vatana. dedi, gitti. Gittiler!.. Bir daha geri dönmediler.
"Baharı yaz uğruna tükettik, Aşkı naz uğruna ve papatyaları seviyor sevmiyor uğruna derken Ömrü tükettik bir hiç uğruna."
Reklam
“Kelebekler”
Topyekün milletimizin hürriyetinin timsali İstiklal Marşımız elbette size yardımcı olacaktır… Unutmayın ki, hürriyet ve istiklalimizin korunması, ancak Ayyıldızlı Bayrağımızın gölgesinde istiklal marşımızı yaşatmakla olur.
Sayfa 27
Beni kan, beni gül, beni kızaran şafak Beni şair, birkaç sözcük mü anlatacak? Bütün tonlarımı yitirdim artık Sen beni bir tabuta iliştirince Acının rengi oldum, sevincin değil Araya birdenbire ölüm girince Bayraklarda, marşlarda, söylevlerdeyim nicedir Beni anlatırsa bir tek onlar anlatır.
Sayfa 262Kitabı okudu
66 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.