Sevgi Bazen Böyledir ❥

Profil
“Ayrılmak için güçlü bir neden bulmak boştur, Suçlu sevgili, çok geçmeden suçsuzdur yine; İstenen kötülük de kolayca dağılır gider, Sevenin öfkesi nedir, o da bilinir.”
Sayfa 56 - Türkiye İş Bankası Kültür YayınlarıKitabı okudu
“Çoğu zaman yasalara gelmez sevgi, Sevenler kimi seçmişlerse onu överler hep. Hiç toz kondurmazlar sevdiklerine, Bir kez tutulmayagör, tatlıdır her şey; Olgunluk sayılır eksiklikler, Güzel adlar bile yakıştıılır onlara. Solgun benizlisi beyazlıkta benzer yasemine, Siyahı korkutur, esmeri çok tatlıdır, Semizi pek görkemlidir duruşunda; Pasaklısı çekmez kimseleri, Adı da çapaçul güzele çıkar. Dev anası, Tanrıça görünür gözlere. Boy fukarası gökyüzü harikalarının özeti Burnu büyük olanı, kraliçe olsa yeridir İkiyüzlüsü cin gibi akıllı; akılsızı da iyi yürekli Çenesi düşük olanı iyi huylu, Suskunu pek sıkılgan, terbiyelidir. Sevenin sevgisi taşarsa böyle, Hoşlanır sevdiğinin eksiklerinden bile.”
Sayfa 33 - Türkiye İş Bankası Kültür YayınlarıKitabı okudu
Reklam
“Ağzından çıkan son kelime de kulağına giren son ses de kalbinde hissettiği son sevgi ve zihninde taşıdığı son bilgi de “Çira” oldu.”
Sayfa 78 - Kapı YayınlarıKitabı okudu
“Kendi hakkımda, dünya hakkında, hayattaki yerim hakkında ve dünyada sana denk gelebilecek bir yer edinme şansım hakkında bol bol düşündüm.”
Sayfa 215 - Türkiye İş Bankası Kültür YayınlarıKitabı okudu
“Hayatımda ilk defa olarak başka birisinin tesiri altında kalmıştım. Tuhaf değil mi, bundan hiç müteessir olmuyordum: Tesiri altında kaldığım kimsenin benden zayıf olduğunu bildiğim halde..” ↣ Bir Skandal
Sayfa 96 - Türkiye İş Bankası Kültür YayınlarıKitabı okudu
Reklam
Yanlış bir yola girdiğimi anladığımda, çoktan epey yol gelmiştim.
“Gözünün önünde eriyip giden bu kadını, leş gibi koksa da saçları dökülse de sürekli kussa da kollarına almak istiyordu.”
Sayfa 132 - Kırmızı KediKitabı okudu
“Sakardı, budalaydı, ağırdı, pisti, yalancıydı, sahtekârdı, müsrifti, sinsiydi ama bırakmıyordu beni.”
Sayfa 217 - Kırmızı KediKitabı okudu
“Bu ise hiç de acı verici bir görüntü değil, aslında şu anda düşünebildiğim en iyi şey; yatakta yatıyorsun, ben de biraz olsun sana hastabakıcılık yapıyorum, ara sıra geliyorum, elimi alnına koyuyorum, yukarıdan sana bakarken gözlerine dalıp gidiyorum, odada dolanırken bakışlarını üzerimde hissediyorum ve daima, artık dizginlenemeyecek bir gururla biliyorum ki senin için yaşıyorum, ancak böyle yaşamama izin var ve benimle kalıp bana elini uzattığın için şükretmeye başlıyorum. Ayrıca, bu yakında geçecek bir hastalık, seni eskisinden daha sağlıklı yapacak ve bütün görkeminle tekrar ayağa kalkmanı sağlayacak; bense yakında bir gün, umarım gürültüsüz patırtısız ve acı çekmeden, toprağın altına gireceğim. – Kısacası, bu bana hiç de acı vermiyor ama senin uzaklarda hasta olduğun düşüncesi –“
Sayfa 227 - Can YayınlarıKitabı okudu
Reklam
“Sen, sana yardım etmek istediğimi sanıyorsun, ama aslında ben kendime yardım etmek istemiştim.”
Sayfa 87 - Can YayınlarıKitabı okudu
“Milena (Ne zengin, ne ağır bir isim bu, o kadar ağır ki taşıması imkânsız, ilk başlarda pek hoşuma gitmemişti, yolunu şaşırıp Bohemya'ya düşmüş bir Yunanlı ya da Romalının adına benzetmiştim, Çekçenin tecavüzüne uğramış, vurguda yanıltılmış, ama rengi ve biçimiyle tam bir kadın, insanın kollarına alarak dünyadan, ne bileyim, yangından kurtaracağı bir kadın, uysalca ve güvenle kollarının arasına sokulan, yalnızca "i"deki vurgu kulağa kötü geliyor, ismin zıplayarak kaçıp gitmiyor mu elinden? Yoksa acaba bu sadece, kendi ağırlığının mutluluğuyla senin zıplayışın mı?):”
Sayfa 70 - Can YayınlarıKitabı okudu
“Milena, aslında mesele o değil; sen benim için bir kadın değil, bir kız çocuğusun, senden daha safını görmedim, sana elimi uzatmaya cesaret edemem küçük kız; bu kirli, titrek, pençeyi andıran, dengesiz, kararsız, soğuk soğuk terleyen eli...”
Sayfa 70 - Can YayınlarıKitabı okudu
“Ve diz çöktüğümü belki ancak, gözlerimin hemen önünde ayaklarınızı görüp onları okşayınca anlarım.”
Sayfa 53 - Can YayınlarıKitabı okudu
24 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.