Sıradanlaşan Değerler

Profil
Değerler!
Ne EĞİTİM ne EĞİTİM DEĞERİ kaldı ne de EĞİTENE değer veren...
İnsanların birbirine böyle az değer verdiğini gördükçe göğsümü parçalamak, beynimi dağıtmak istiyorum.
Sayfa 90 - TheRoman yayınlarıKitabı okudu
Reklam
Kendinize ve çevrenize değer verin...
¶¶ One who is occupied with the unimportant, loses that which is important... ¶¶ Hz Ali (a.s)
Ælvin

Ælvin

@a_e1vin
·
28 Nisan 2022 04:24
Hepimiz sessizce ayrılıyoruz/ne brakıp ne alıyoruz?...
1k'da bazı (ve ya başka platformlarda) kişilerin alıntıları çok güzel ama uzun süre paylaşım göremeyince acaba yaşıyor mu (herşey yolunda mı) hiç tanımadığım bu insan diyorsun, nitekim geçenler bir köyde arkadaşın babasını sordum nasıl diye; sen yokken çok şey değişti, sizlere ömür diye yanıtladı arkadaş... Yıllar sonra uğradığın yerlerde zaten çok şey değişir fark etmesek de (bazıları hep aynı ya değişen bir şey yok dese bile...) [ Umarım ölmeden yaşarız, hatıralarda, kalplerde . . . ]
Herkesin çok "özel" olduğu bir dünyada günün sonunda aslında herkes çok sıradan olduğunu düşünür. Bundan daha doğal bir şey olamaz ki zaten. 15 saniyelik videolarda gördüğümüz insanların her biri çok özel. Ya çok havalı ya çok komik ya çok yetenekli ya da çok hilkat garibesi. Onlara bakıp bakıp sonra kendine bakarsan elbette göreceğin şey çok sıradan olur. O 15 saniyelik videoları seyrederek büyüyen çocukların ilk tepkisi "Neden bizim ailemiz bu kadar eğlenceli değil?" oluyor. Buna benim kızım da dahil. Ona aslında seyrettiği her şeyin kurmaca olduğunu, gerçek hayatın aslında herkes için sıradan ve sıkıcı olduğunu zorlanıyorum. Öte yandan ben de profesyonel zıpkıncıların 30 kiloluk balıkları vurmasını seyredip sonra kendimi vurduğum porsiyonluk kefalleri küçümserken buluyorum.
Sayfa 17 - Gökhan HorzumKitabı okudu
Her şeyi anlamıyoruz ama hiçbir şeyi de küçümsemiyoruz.
Sayfa 598 - Türkiye İş Bankası Kültür YayınlarıKitabı okudu
Neden bir şeyi elde etmenin anlamı kalmayıncaya kadar, onu vermemekte inat ediyorsunuz?
Sayfa 95 - İletişimKitabı okudu
Reklam
“Çünkü Ütopyalılar, sözgelimi gökyüzüne bakacak onca yıldız varken insanın bir taş parçasındaki donuk ışıltıya niçin hayran kaldığını yahut giysisi daha ince yünden yapıldı diye kişinin kendini başkalarından niçin üstün görme aptallığına düştüğünü anlayamazlar. Ne de olsa o güzelim giysiler de bir zamanlar koyunların üstündeydi kimseyi bir koyundan daha yüksek bir konuma getirdiği de görülmemişti.”
Sayfa 85 - CanKitabı okudu
"Şu ana kadar önüne çıkan yaşam sınavlarında sen, kendini işine kaptırmaktan, sekse sığınmaya çalışmaktan, uykudan Ya da bir şekilde hastane yatağında zaman geçirmekten daha iyi bir şey yapmadın." "Hoş olmayan durumların veya felaketlerin ağırlığı altında iki büklüm olmak ve olan biteni son derece ciddiye almak, dünyanın yüzünü betimlemesini güçlendirerek bu sıkıcı olayları süreklilik katmaktır."
Sayfa 28 - Dreamer'
Günümüz insanları her bir şeyin fiyatını çok iyi biliyor ama hiçbir şeyin değerini bilmiyorlar.
Ayrıca, iyi denen şeylerin değişebilir olmasından, değerlerin relatifliğini ve değerin sübjektifliğini sonuç olarak çıkarmak yanlış olduğu kadar, iyiyi yüksek bir değer olarak kabul ettikten sonra yüksek değerlerin «mutlaklığını» savunmak ta yanlış olur.
Reklam