Giriş Yap
Şöyle düşünüyorum:
Bak şu saman yığınının yanında uzanmış yatıyorum... İşgal ettiğim yer öylesine küçücük, evrende bulunmadığım ve umurunda bile olmadığım alanın yanında öylesine ufacık, yok sayılacak kadar küçük ki... ve yaşayacağım zaman dilimi benim bulunmadığım ve bulunmayacağım sonsuz zamanın yanında öylesine az ki... Oysa bu atomun, bu matematiksel noktanın içinde kan dolaşıyor, bir beyin çalışıyor, birtakım istekleri var... Ne kepazelik! Ne saçmalık!
Sayfa 157 - Hasan Ali Yücel Klâsikler Dizisi XXIII. Basım Bazarov
Reklam
·
Reklamlar hakkında
İki ruh arasındaki çelişki, Ne sen ne de ben, bilinmemezliğin ötesinde bir yol.Karmaşık duygular ne hissettiğini,ne yapması gerektiğini, nasıl mutlu olunacağını,nasıl seveceğini,nasıl sevileceğini,çoğu şeyin nedenini bile bilmeyen biz.Bu kadar yakın olup ta nasıl bu kadar uzak olmayı başarabiliyor ki insan.Ruhun en gözde parçası,en derinde bulunan duyguların iyi ki si ya da katili. Her şeyden yoksun olmayı nasıl da becerebiliyoruz,nasıl da kendimizi kahr etmek için o kadar uğraşıyoruz.Neyse yarım kalsın en iyisi...
Kimim ben? Benden başka herkes.
·
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Merak ediyorum , acaba hayattaki her şey , her şeyin yozlaşmış hali midir , diye . Var olmak bir yaklaşıklık hali , bir şeyin bir önceki günü ya da aşağı yukarı o şey , olmak mıdır ?
Sayfa 130 - Can Sanat yayınları
·
Üç şeyden oluşuyorsun: Beden,soluk ve zihin. Bunların ilk ikisi onlarla ilgilendiğin sürece senindir, fakat üçüncüsü yalnızca senin yönetimindedir.
2
12
115 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.17