İlgilenen arkadaşlara duyurulur !!!
Ortadoğu hakkında , biyoloji-anatomi arşivi ,kpss,ALES, YGS LYS kitapları ve notları,kpss alan kitap arşivleri,evrim kitapları , tus kaynakları, uzay konulu dokümanlar... Liste böyle uzayıp gider ilgilenen arkadaşlar yorum kısmına dilediği konu/kaynak yazması yeterlidir.

Kpss ye çalışan arkadaşlar 1 nete bile dikkat edin benden demesi yoksa 1 puan 1 buçuk puanla kaçan atamaların arkasından bon bon bakarsınız benim gibi.

Nesrin Ay, Nar Ağacı'ı inceledi.
 19 Mar 09:39 · Kitabı okudu · 8 günde · Puan vermedi

Ankara'dan Samsun'a giderken doğuya mı gidersiniz yoksa batıya mı? İyi okullardan mezun, KPSS'den derecelerle gelmiş insanların doğru cevabı bilmesini bekler misiniz? Uçaktayken yolcular farketmese de seviyeler önemlidir, karşılıklı rotalarda kendiliğinden önlem olarak aynı irtifada olmaması gerekir ve uçağın yönü büyük önem arz eder. Doğulu mu batılı mı bilmek önemlidir anlayacağınız. Ama yüce eğitim sistemimizin tarih, coğrafya ve ingilizceyi öğretmedeki yetersizliği ile ezberletmedeki başarısı birleşince gencecik dimağlar yanıtlayamayabiliyor. Bize ezberden çok öğrenme gerekiyor.
Nasıl öğrenip pekiştirebilirim peki ben? Ben edebiyatla yapıyorum sanırım.

Tebriz, Yezd, Bakü, Tiflis, Batum nerelerdedir? Şunun bunun başkentidir, şunun ilidir vs. Nasıldır yüz sene önce seyahat, nasıldır şehrin sakinleri, ortam nasıldır? Duygularımıza hitap etmeyince öğrenebilir miyiz? Hem öğrensem de 'Bunca bilgiyi, bunca duyguyu ne yapacağım?` ben şimdi. Nasıl başa çıkacağım. 'Ailesinden sağlıkla dolu olarak teslim aldığı askerlerinin refakatine içi boş tabut veren, ordusunu besleyemeyen, sevk edemeyen, bir cephe gösteremeyen hükümetin yardım elini' sefalet içinde bekleyenler... 'Açlıktan bağıra çağıra mı, sürüne sürüne mi, görüne görüne mi' ölecek insanlar... 'Tarih cümlelerine girecek 3 soğuk cümlenin altında ne mahşer var oysa.' Roman kahramanın dediği gibi 'Gördüklerimi, bu dehşeti, bu mahşeri, cezalıları melekler olan bu cehennemi unutsam.'

Nazan Bekiroğlu'nun şiirsel yazımını bilenler ve bekleyenler için bu kitap edebi olarak aynı lezzeti vermeyebilir, ama çok güzel bir roman. Sıcak, dili güzel, konu sürükleyici, tarih kokuyor buram buram. Muhacirliği, tertemiz sevdayı, gurbeti, hasreti, vuslatı muhafazakar kimliğini koruyarak zarif zarif yazmış, hikayenin içine karışıp süzülmüş, dertlenmiş, iz sürmüş Nazan Hanım. Zülfü Livaneli kitapları tadı da geliyor bir yandan.

sueda reyyan Hanımın tavsiyesiyle, °Yağmur M° in güzel etkinliğiyle ve de hiçbir zaman yönlendirmesinden memnun kalmamazlık etmediğim Ayşe Y. nin kitap önerisiyle aklımın köşesine yeni kahramancıklar kattım. Teşekkürler hepinize.

1000kitap sitesinde bile KPSS kitaplarının reklamlarını görüyorum. Allahım bu nasıl bi kabus !

Bahar kendini gösterirken sadece kuş sesleriyle yetinerek kpss çalışmak. .evet en güzel vakitler genelde kasvetli sorumluluklarla geçer.

Ne güzel kitaplar okuyorsunuz. Ben ise KPSS kitaplarından başımı kaldıramıyorum. Beynimin içinde şu an Piaget ve F. de Saussure birbirini yiyor.
24 yaşındaysan ve atama bekliyorsan hayat çook zor. :)

KPSS 2. Tarih Kampı başlasın
09.03.2018 cuma günü yargı yayınları tg -7 denemesinde 88 puandan aldığım şevkle 2. Kampa başladım


Başlangıç Tarihi:11.03.2018
Bitiş Tarihi: 25.03.2018

Bitirilecek Konular;
1 ■ Çağdaş Türk ve dünya tarihi
2 ■ Osmanlı Kuruluş
3 ■ " Yükselme
4 ■ " Duraklama
5 ■ " Gerileme
6 ■ " Dağılma (Islahatlar)

** Böylece tarih konularımız + 3 soru Bankası bitmiş oluyor

** Her konunun bitiminde en az 3 Soru Bankasından soru çözmeden yeni konuya geçmiyoruz

▶▶Bir sonraki deneme : 23.03.2018
YARGI TG-8 Hedef Puan : 90

Hadi Bismillah..

KPSS mağdurunun paradoksu
"Gel artık KPSS! gel de bit kurtulayim bu çileden! "

Hemen ardından:

"Aslında öyle acele etmesen de olur ! Hatta biraz daha gecikebilirsin Allahım ben bu konuları nasıl yetiştircem !!"