Giriş Yap
Kadir
@ktuncay79
Malatya, 16 Eylül
3599 okur puanı
25 Nis 2020 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
on sene önce okumuştum şimdi zihnimde kalan şunlar oldu şimdiki aklımla ismet özel'in masalıyla başlar kitap ama bu masal öyle bir masal ki bir varmış bir yokmuşla değil pişmanlıkla, münacaatla başlar, naatla devam eder ve gerçekliğe tamamen yakındır. ismet özel'in kendini bulmasıyla hz. yusuf'un kaybolmasıyla ilgilidir aslında bu kitap. ya da kaybettiklerimiz ve kazandıklarımızla ilintilidir bütün hikâye.
Bir Yusuf Masalı
9.1/10 · 1.442 okunma
Reklam
orhan pamuk new york times'a yazdığı bir makalede 1000 yılın kitabı olarak ilan etmişti fakat olayların cereyan ettiği kentin adı 800 sayfa boyunca sadece bir defa kitabın ortasında geçmiş sıkca konu olan;çermaşnya ise aslında dostoyevski'nin babasının kendi köleleri tarafından öldürüldüğü köyün ismidir. tuhaf değil mi?sizce
1 yorumun tümünü gör
kelimeleri duygulara döken ender şairlerimizden herşeyden daha önemlisi iyi bir öğretmen.. gitmeyi istemeyen bir kalbin kimsesizliğine ayna tutan hassas bir şiir, bir hikaye.. belki yine gelirim
Belki Yine Gelirim
8.3/10 · 3.822 okunma

Okur takip önerileri

Rabia
@rabiacosknKadir ile benzer
Selin
@MelikeeselinnnKadir ile benzer
şûrîde
@mistik_okurKadir ile benzer
Daha fazla göster
yıllar evvel okuma imkanı bulduğum bir eser.. kanımca üstadın en çarpıcı eseridir. nedense peyami safa denince akla hep dokuzuncu hariciye koğuşu gelir de bu kitabı pek bilen çıkmaz.bu açıdan türk edebiyatının kıymeti bilinememiş eserler başlığında adı ön sıraya yazılması gereken kitaplardan biridir.
Matmazel Noraliya'nın Koltuğu
8.4/10 · 5,6bin okunma
yakup kadri karaosmanoğlunun sözleri zihnimde canlandı; “insan türk olurda,nasıl kemal paşadan yana olmaz “ kurtuluş savaşı ve türkiye cumhuriyeti tarihinin adeta " mukaddes kitabıdır". her türk yurttaşı tarafından okunması gerektiğini düşünüyorum.
Reklam
Reklam