• 542 syf.
  ·4 günde·Beğendi·10/10
  "Kitabın kalın olması kesinlikle gözünüzü korkutmasın. O kadar akıcı bir dili var ki. Film tadında bir konusu vardı. Kitabın kapağını ve yazı tipini beğenmedim. Bence kapakta Ahmet'in yanında Maria ve Safiye, onların önünde Zeynep'in elinde tutan Gül olsa çok güzel olur. Okurken bazen güldüm bazen gözlerim doldu bazen de burnumun direği sızladı. Bazı sahnelerde gözümdeki yaşları tutamadım. Evde ve işte tek başına olsaydım yeminle hıçkıra hıçkıra ağlardım.

  Ahmet bana Barış Ağabey'i anımsattı. Efendi, terbiyeli, saygılı ve pırıl pırıl bir insandır. Bazen Ahmet'i gerçek karakter sanıp onun yaşadığı acıları gecelerce düşünüp üzülüyordum. Kitapta resmen bittiğim yer ise Ahmet, cansız Bahar'ın bedenine sımsıkı sarılıp ağlamasıydı. O satırları okurken boğazımı düğümleniyordu. Keşke Barış Ağabey, kurgu gereği Bahar'ı öldürtmeseydi.

  İkinci sahne de Gül, hıçkıra hıçkıra Zeynep'e sokulmasıydı. O satırlarda darmaduman oldum. Bence Ahmet'in başına gelenlerin arkasında META GROUP olup karanlık işlerinde Ahmet'i kullanmak için onun haberini olmadan eşi ve Bahar'ı öldürttü. Bakalım serinin ileriki kitaplarında tahminim çıkacak mı?

  Gelelim kitabın komik tarafına; İtalya Latini kökenli Maria'nın Ahmet'e karşı beslediği aşk ve onu gördükçe içinden söylediklerini okudukça gülmekten koptum. Hele de Monica ile Maria arasında Ahmet Savaşı bence zevkli sahnesidir. Barış Ağabey, kadınların iç dünyası ve onun giyim tarzı hakkında eşinden yardım almıştır bence.

  Bence Türkiye'de yazılmış en iyi drama romanlarından biridir. Barış'ın diğer kalemlerden ayıran en belirgin özelliği ters köşeye yatıran sonları yazmasıdır. Kitabın editörlüğü ileriki baskılarda güçleneceğine inanıyorum. Şiddetle okumanızı tavsiye ediyorum."

  #BetikEli #AcıBirTebessüm #Başlangıç #BarışDemirbaş #Ahmet #Avni #Yener #Canan #Gül #Bahar #Melek #Safiye #Şaban #Davut #İbrahim #Zeynep #ÖzcanŞendal #Fuat #RızaBalaban #Maria #Serdar #AnatoliaKültür