maviş gündoğdu, Kumral Ada Mavi Tuna'yı inceledi.
13 Ara 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Evet Tuna nın Adaya olan aşkını okuyoruz. Ama hiç bitmeyen bir aşk bu.Baş karakterlerimiz : Tuna,Ada,Aras ve Meriç hepiniz harikaydınız...Aslında fazla söylenecek birşey yok :) Bir Alıntı paylaşayım: "Sen hiç kimsenin olamayacağı kadar çok şeyimsin benim... yüreğimde sana ayrılan yer herkesinkinden büyük. yalnızca bir arkadaş, bir kan kardeş, bir sırdaş, bir çok yakın dost değil, bir büyük sevgisin sen... yanında sonsuz şımarabileceğim ve hala kaybetmekten kormayacağım tek kişi... yani biraz annem, biraz babam, hatta hiç görmediğim dedem, belki hiç doğmayacak oğlum... sonra daimi hayranım ve tabi dokunulmamış sevgilim... sen benim masumiyetimsin tuna... benim en yakınımsın! aslında belki öbür yarımsın? bütün bunlar ne demek anlıyor musun? hı?" Bir rivayete görede : Ada'nın ailesi aslında hemen herkesin tanıdığı, ünlü bir aile… Şair dayı; Atilla İlhan, annesi Pervin Gökay; Çolpan İlhan ve babası Süreyya Mercan; Sadri Alışık. Süreyya Mercan'ın oynadığı meşhur filmin Balıkçı Osman olması ve kitabın doğrudan Atilla İlhan'a ithaf edilmesi bu düşünceyi oldukça sağlamlaştıran etkenler elbette…

Bu kitapla tanismama vesile olan @tvsby sonsuz teşekkürler #kumraladamavituna #buketuzuner

Özge Çankaya, bir alıntı ekledi.
 06 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

#Kumraladamavituna
"Sen hiç kimsenin olamayacağı kadar çok şeyimsin benim..."

Kumral Ada Mavi Tuna, Buket Uzuner (Sayfa 314)Kumral Ada Mavi Tuna, Buket Uzuner (Sayfa 314)
Özge Çankaya, bir alıntı ekledi.
15 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

#Kumraladamavituna
"Onu ilk gördüğümde yaşantımda çok önemli bir yer tutacağını sezmiştim. Bu tıpkı, bir filmin daha ilk karesinden bütününü kavramak, sonunu tahmin etmek gibi bir duyguydu."

Kumral Ada Mavi Tuna, Buket Uzuner (Sayfa 59 - Remzi Kitabevi)Kumral Ada Mavi Tuna, Buket Uzuner (Sayfa 59 - Remzi Kitabevi)