• Anlamak zor, okumak zor, zor olan insanları anlamak daha zor.
  Gel gör ki okula başla durumun yok diye kendine bir iş ara bul. Kuran kursunda miniklere ders ver. Çiçek yetiştir.. Biraz zaman geçsin her şey güzel geçiyor derken. Okul hocaları; devamsızlığın olur işi bırakman lazım desinler. Sonra işinden olurken çıkışınla beraber umutlarda yok olsun. Bu hayat böyle miydi? Anlamadım ki!!!
  Sonrasında sen iş ararken gidemediğin derslerin olur. Sonra bakarsın hoca seni devamsızlıktan bırakmış
  Bu da imtihanım olsun ne yapalım kendimizi asacak değiliz ya varsın umutlarımızı asanların yüzü gülsün. Belki o dersten bıraktı diye seneye parasıyla karınlarını doyururlar.
  (Selçuk üniversitesi sadece bana mı ızdırap bana mı azap onu da anlamadım!). Beni Mevlana şehrinden soğutanlar yığınla dolu bu zamanlar....
 • * Ankara Keçiören Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Kur’an dersleri veren öğretmen Sefer A. 15 yaşından küçük 12 kız öğrencisine cinsel tacizde bulundu.Olaya ''Gizlilik'' gerekçesi ile yayın yasağı getirildi.

  * Akçaabat İmam Hatip lisesinde Arapça öğretmeni Y.D. 17 yaşındaki kız öğrencisine defalarca tecavüz etti, sonra da “Muta nikahı” yapayım dedi.Olaya ''Gizlilik'' gerekçesi ile yayın yasağı getirildi.

  * Afyon Otpazarı Camiinde imamlık yapan M.E.Ç’nin 7 ve 9 yaşındaki kuran kursuna gelen iki öğrenciyi taciz etti.Olaya ''Gizlilik'' gerekçesi ile yayın yasağı getirildi.

  * Konya Ereğli İmam Hatip Lisesi Müdürü üç çocuk babası A.D. kız öğrencisiyle ilişkiye girdi..Olaya ''Gizlilik'' gerekçesi ile yayın yasağı getirildi.

  * Düzce’nin Esençam Köyü’nde imam H.A. 14 yaşındaki kız çocuğa tecavüz etti.Olaya ''Gizlilik'' gerekçesi ile yayın yasağı getirildi.

  * Bitlis’in Tatvan ilçesi İmam Hatip Lisei’nde din öğretmenliği yapan Alper Tarık P. isimli bir öğretmen 16 yaşındaki öğrencisi K.K.’ye cinsel istismarda bulunurken yakalandı.Olaya ''Gizlilik'' gerekçesi ile yayın yasağı getirildi.

  * Konya İhsan Dede İmam Hatip ortaokulunda sekiz kız öğrenciye tecavüz edildi.Olaya ''Gizlilik'' gerekçesi ile yayın yasağı getirildi.

  * Tekirdağ Kapaklı İmam hatip ortaokulunda, 8 kız öğrenciye tecavüz edildi.Olaya ''Gizlilik'' gerekçesi ile yayın yasağı getirildi.

  * Bartın’da Ulugeçitambarcı Köyü cami odasında açılan Kuran Kursu’nda imam, ‘Kuran kursunda çocuklara cinsel istismar’ suçlamasıyla tutuklandı.Olaya ''Gizlilik'' gerekçesi ile yayın yasağı getirildi.

  * Afyon Sinanpaşa İlçesine bağlı Karacaören köyü İmamı Zekeriya A. 20 yaşında bir genç kıza tecavüz etti.Olaya ''Gizlilik'' gerekçesi ile yayın yasağı getirildi.

  * Antep’te Şahinbey Camisi’ne bağlı Kuran kursunda 60 yaşındaki temizlik görevlisi Süleyman Ş. bir yıl boyunca yaşları 6 ile 11 arasında değişen 6 çocuğu kursunun tuvaletinde tecavüz ettiği belirlendi.Olaya ''Gizlilik'' gerekçesi ile yayın yasağı getirildi.

  * Konya’da yatılı bir Kur'an kursunda belletmenlik yapan 5 kişi yaşları 11-12 arasında değişen 3 çocuğa tecavüz ettiği belirlendi.Olaya ''Gizlilik'' gerekçesi ile yayın yasağı getirildi.

  * Ankara Beypazarı'nda, yatılı bir Kuran kursunda öğretmenlik yapan Ali K., halasından başka kimsesi olmayan 11 yaşındaki erkek bir öğrenciye aylarca tecavüz etti.
  Olay ortaya çıkınca konuşmasın diye çocuğun halasına baskı yapıldı, yurt müdürü Asalettin A. ''Kurban kestik olay kapandı'' dedi.Olaya ''Gizlilik'' gerekçesi ile yayın yasağı getirildi.

  * Ağrı’da İmam Buhari Yatılı Erkek Kuran Kursu’nda kalan 9 yaşındaki U.P. adlı yetim bir erkek öğrenci, Kuran hocası olan 17 yaşındaki Y.K.’nin tecavüzüne uğradı..ve ''Gidecek yerim yoktu'' diye ağlayarak verdiği ifade insanlık için bir utançtı.Olaya ''Gizlilik'' gerekçesi ile yayın yasağı getirildi..

  * Adıyaman Gerger İmam Hatip Lisesi'nde 30 öğrenci tecavüze uğradı.Savcılık ve Milli Eğitim Bakanlığı idari soruşturma başlattı.çocukların makatlarındaki yırtık doktor raporları ile tespit edildi.Olaya ''Gizlilik'' gerekçesi ile yayın yasağı getirildi.

  * Ensar da 45 erkek çocuğuna tecavüz edildi.çocuklar Karaman Devlet Hastanesinde Kontrolden geçti ve tecavüz raporlarla belgelendi.

  Ak Parti eski Aile ve Sosyal Politikalar bakanı Sema Ramazanoğlu olay için ''Bir kereden bir şey olmaz'' dedi..
  Olaya ''Gizlilik'' gerekçesi ile yayın yasağı getirildi..

  Tüm bu olaylarda piyasada göremediğimiz yeni aile bakanı olacak kadınsa, Hollanda ve Arakan'da partisine oy toplamak için piyasaya çıktı... Ve Arakan'lı bir çocuğa sarılırken çekilmiş fotoğrafını twitter dan paylaşarak, resmin üzerine ''Ümmetin lideri Recep Tayyip Erdoğan, dünyanın neresinde olursa olsun mazlumun yanındadır'' dedi..
 • 171 syf.
  İNCELEME DEĞİL, 90'LARA AĞIT :)

  Selam olsun o polaroid renkli 90'lara...

  İlgili şarkımız : https://youtu.be/QVbD9lKVszE

  Sene 2002. Hala ilkokul dörde gidiyorum. Okul bitmiş karneler dağıtılmış. Ben de kaideyi bozmadan, taktir teşekkür ne kadar saçma ve rencide edici şey varsa almışım.

  Öğretmen olan abim de bana yaz tatili için bu kitabı almıştı, küçük ilçemizdeki küçük kırtasiyeden. Kitap okumak ta neymiş arkadaş.

  Dışarıda şahane bir hava, güneş, orman arkadaşlar, bisiklet, uçurtma, misket, körebe, topaçlar tasolar, sporcu kağıtları, meybuzlar, atari salonları, mahalle maçları, kavgalar, kaçmalar, kızları kovalamalar, kuran kursunda tespih maçı yapmalar ve güreşmeler, çimenler üzerinde yuvarlanmalar, ormana pikniğe gitmeler, yaz geceleri ateş başı muhabbetler arkadaşlarla, bölgesel radyodan istek parçalar isteyip sevdiğimiz kızların da aynı anda aynı radyoyu dinleme ve sözlerimize şahit olma olasılığının vermiş olduğu kelebekli duygular... Güzel günlerdi be. Bazen düşünüyorum da, geçmiş sırtımızda bir kambur gibi. Onunla yaşanmıyor. Attığımız zaman ne de çok ferahlıyor insan kamburunu. Ne demişler;
  geçmiş güzel bile olsa can yakar en az kötü zamanlar kadar.

  Tüm bunlar varken hayatta hangi çocuk kitap okuyabilir ki? Ben de okumadım zaten.

  Aradan zaman geçti eski tatların rengi solunca yeni bir tat aradım. Bu kitabı hatırladım sonra. Aldım elime okudum ve o andan itibaren okumaktan ve özellikle öyküden-öykücülükten müthiş bir haz almaya başladım. O yaşımda başladım öyküler yazılar karalamaya. Benim de söyleyecek sözlerim, kağıtlara dökecek düşlerim vardı ve yazdım. Yazdım okudum yine yazdım.

  Belki de beni okumaya-yazmaya başlatan kitap bu olabilir. Çocuk kalbi ile aynı dönemde okumuştum. O yüzden hangisi önce kestiremiyorum.

  Kitapta küçük öyküler var. Çocukluk anıları ve öyküleri. O kadar sıcak ve içten ki, okuduğum zaman sanki o olayları ben yaşamış sanmıştım vaktiyle. Çok hoş bir derleme olmuş. Kitabın hala bir baskısı var. Abimin hediyesi. Kapağından ise adım soyadım sınıfım okul numaram... O çağlarda beni tanımlayan ne varsa yazmışım. :)

  Bu kitabı bulursanız okumanızı önerebilirim. Hatta ben yeniden okuyup bu yazıyı güncellemeyi düşünüyorum.

  Okuyacaklara selamlar sevgiler, çocuksu kalbinizden öperim. :)

  Çıkış şarkımız : https://youtu.be/4TYGM2f3830
 • ABD’nin Afganistan’da vurduğu Kur’an Kursunda yüzün üzerinde hafız şehid oldu.
  Ya Rabbi! Kitabını ezberleyen çocukları, attığı bombalarla parçalayan ABD’nin paramparça olup, katillerinin hesap verdiğini görmeyi nasib eyle!
  -İhsan Şenocak
 • ''Bazen kendimi şu yeni çıkan, çok renkli tükenmez kalemler gibi hissediyorum. Annemin yanında başka, babaannemin yanında başka, Kuran kursunda başka, kızların yanında başka ren oluyorum da asıl olmak istediğim renk olamıyorum bir türlü. Her rengimi deniyor çevredekiler. Beni görmek istedikleri renge basıyorlar, hop o renk oluveriyorum. Peki, Gülüzar aslında ne renk, düşünen, merak eden, soran yok, biliyorum.''
 • 223 syf.
  ·Puan vermedi
  Yine bir zamanlar 17 18 yaş döneminde kuran kursunda okuyan bir arkadaşım tarafından cebren ve hile ile okumuş olduğum kitaptır. Ha evet Atatürkçü olmamdan dolayı çevremde biraz dinden uzakmış algılanırım. Bu kitapta beni dine yöneltecekmis. Klasik Yeşilçam hikayesi. Artı bir değer katmadı. Kızımız kötü yolun en iyisine düşüyor. Mankenlik yapıyor ancak hiç açık saçık giyinmiyormus. Kızım sen zaten lüks yaşam, pahalı ve açık kıyafetler giyebilmek için evden kaçmışsın. Fırsatını bulmuşsun giy işte. Yok o bir imam kızı hayatta giymez ve durup dururken ailesi özler ve her şeyi bırakıp baba evine döner. Halbuki ben normal bir lisede okuduğum dönemde İmam Hatip Kız Lisesi'nin tuvaleti tıkanmıştı nedeni kız öğrencinin biri 4 aylık çocuğunu zorla düşürmüştü. Sonrada ben dinden uzak onlar dine yakın oluyordu.
 • Hani hükümetimiz darda kalıp dünya cenneti Boğaziçi’nin en güzel tepelerini
  petrol zengini Araplara satıyordu ya…
  İşte o sıra bir Arap zengini çıktı ortaya,
  şeyh mi, prens mi öyle bişey…
  Adı da Ebul-Fatık El-Mışkî.

  Boğaziçi’nin seyrine doyum olmaz tepelerinden birini satın almış.
  Bir de Türk kızıyla evlenme sevdasına düşmüş… Ebul-Fatık’ın ayılıp bayılarak beğendiği kız, bizim hanımın uzak bir akrabasının kızı… On yedi yaşında, Kuran kursunda yetişmiş, akça pakça, yandan
  çarklı kalçalar… Saflığına gelince,
  aptaldan bir parmak yukarda saf…

  Kızın, kendinden altı yaş küçük bir oğlan kardeşi var, kızın tersine cin mi cin…
  O, Fatık Amca diyemediğinden
  Fıtık Amca demeye başladı.
  Fıtık Amca aşağı, Fıtık Amca yukarı…

  Fıtık Amca, karısını eve hapseden koca izlenimi vermek istemiyor çevresine.
  Karısına güvenen bir koca görünümünde… Genç kadın sinemaya gidip gidemeyeceğini soruyor.

  Fıtık Amca, ‘Hazreti Ömer’in Adaleti’
  adlı yerli filmi uygun bulup karısına o
  filmi görebileceğini söylüyor.
  Necmiye… Genç kadının adı.
  Gidiyor sinemaya…
  Fıtık Amcanın içi pır pır…
  Ertesi akşam erkenden eve dönüyor.
  Çok şükür Necmiye evde.

  – Nacmiyaa?
  – Efendim.
  – Ne yaptın ben yokken?

  Necmiye yana yakıla anlatmaya girişiyor.
  – Ah, sorma…
  – Ne oldu Nacmiya?
  – Öyle bişey geldi ki başıma,
  şaştım şaştım kaldım.
  – Ne geldi başına?

  Necmiye saf saf anlatıyor?!
  – Senin söylediğin sinemaya
  gitmek üzere çarşaflandım.
  – Şok güzel.
  – Çıktım sokağa.
  – Avet?
  – Yolda giderken bir herif sokuldu yanıma…
  – Bir harif?
  – Evet… Ben gidiyorum, o da yanımda gidiyor. Dur bakalım, ne olacak diye merak ettim.

  Fıtık Amca çok bozulur ama,
  karısına belli etmemeye çalışarak o da
  çok şaşmış görünür?!
  – Allah Allah… Ban da şok merak ettim.
  Du bakali n’olecak?
  – Ben sinemaya girdim, adam da girmez mi?
  – Ve minelgaraip… Du bakali n’olecak?
  Sonra?
  – Sonra ‘Hazreti Ömer’in Adaleti’ bitti. Lambalar yandı.
  Ben kalktım, o da kalkmaz mı?
  – O harif da?
  – Evet…
  – Velacaip ve minelgaraip…
  Du bakali n’olecak?
  – Çıktım sinemadan, o da çıktı
  – Aman Nacmiya, vallahi şok marak ettim.
  Du bakali n’olecak?
  – Bizim apartmanın kapısından girdim,
  herif de girdi.
  Dur bakalım, n’olacak diye merak içindeyim.

  Fıtık Amca ter içinde…
  – Sonra?
  – Çantamdan anahtarı çıkarıp bizim dairenin kapısını açtım, girdim içeri, o da girmez mi?
  – Harif da yallah içeri…
  – Evet…
  – Du bakali n’olecak…
  Aman anlat şabuk Nacmiya…
  – Eve gelince yatak odasına girip
  elbet soyundum. O da soyunmaz mı?
  – Ne diyorsun Nacmiya…
  Du bakali n’olecak?
  – Soyununca yatağa girdim.
  Olur şey değil, o da benimle
  yatağa girmez mi?

  Fıtık Amca kızgın demirle dağlanmış
  gibi haykırır?:
  – Ayvaaah?! Du bakali n’olecak?
  – Ben de yatakta ne olacak diye
  merak ediyorum.
  – Aman Nacmiya, vallahi meraktan şatlayacak ban…
  Söyle şabuk, ne oldu Nacmiya?
  – Hiç canım… Bişey değilmiş,
  ben de boşu boşuna merak etmişim.

  Boncuk boncuk ter döküyordu Fıtık Amca.
  – Yok yahu… Peki, ne oldu Nacmiya?
  Ne yaptı?
  – Aynen senin her gece yaptığını…

  Beyninden vurulmuşa dönen Fıtık Amca
  ne yapsın şimdi? Karısı o denli saf ki, başına kötü bişey geldiğinden bile haberi yok ki… Erkekliğe toz kondurmamak, yiğitliğe
  krem sürmemek için Fıtık Amca şöyle der?:
  – Amaaan Nacmiyaa, ban da mühim
  bişey zannettim. Du bakali n’olecak,
  du bakali n’olecak diye boşuna
  merak etmişim.
  Velakin hiç mühim değil.
 • Dondurma yiyen çocuklara bağıran yavşağa gıkını çıkartmayıp "Bu ramazan ayında kim verdi bu dondurmaları bu çocukların eline" diye soran #Ahmet #amca suçlu.. Minibüste kızı taciz edene korkak gözlerle bakıp dayak yiyen kıza "O da ramazanda götünü göstermeseymiş yollu baksana herhalinden belli" diyen #Şermin #yenge suçlu.. Çocuklar kuran kursunda kuran okuma bahanesiyle odaya kilitlenip tecavüze uğrarken tecavüz edenlere hoca deyip "Çocuklar yalan söylüyor, o hoca hayatta öyle birşey yapmaz" diyen #Anneler #Babalar suçlu... Sokakta karısını herkesin önünde delik deşik eden koca namus timsali ama "Kesin bir orospuluk yapmıştır yoksa adam durup dururken neden öldürsün karısını" diyen #Mualla #abla suçlu.. Bu kadar kokuşmuşluğa, bu kadar yalana, bu kadar talana, böylesi ahlaksılığa, din istismarcılarına, Teyzenizin kızına, Amcanızın kızına kötü gözle bakabilirsiniz dendiğinde alkışlayanlara ses çıkarmayan biz suçluyuz kardeşim..Bu ülkede yaşayıp bu rezalete dur demeyen bizler suçluyuz..Suçu başka yerde aramayın, korkaklığımızla, bananeciliğimizle, bana birşey olmasınlığımızla susup götümüzün üzerine oturmamızı sağlayan #insanlıklarımız suçlu... #Şimdi #istediğiniz #kadar #küfür #edin #siz #suçlu #olduğunuzu #kabul #etmedikçe #sıra #size #gelecek #çünkü...

  alıntı...