Azam, bir alıntı ekledi.
5 saat önce

Okuduğum kitaplarda asıl ilgimi çekense anlattıkları öyküler değil, onları nasıl anlattıklarıydı. Çünkü aslına bakarsanız çoğu kitap birbirine benzer ve çoğu kez aynı şeyleri anlatır.

Yaz, Kürşat BaşarYaz, Kürşat Başar
Senem Demir, Başucumda Müzik'i inceledi.
15 saat önce · Kitabı okudu · 10 günde · Beğendi · 8/10 puan

Bu kadar zengin içerikli ,her kelimesi ayrı tat veren , dolu dolu bir kitap az bulunur. Keyifle okudum.
Aşkla kalın efendim
Ama imkansız olan olmasın.

Senem Demir, bir alıntı ekledi.
15 saat önce · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Hem zaten anılar neye yarar ki? Yaşanmış şeylerin artık bittiğini , bir daha yaşanmayacağını, zamanın bir yerinde, ulaşılmaz bir parçasında kaldığını anlamaya mı ?

Başucumda Müzik, Kürşat Başar (Sayfa 501)Başucumda Müzik, Kürşat Başar (Sayfa 501)
DAMLA ÖZLEM ERDEM, bir alıntı ekledi.
24 May 11:01

" Çoğu zaman istediklerimizi yapanları, bize uygun davranan insanları severiz. Onların yanında kendimizi güvende hissederiz. Aslında bize uygun olanı sevmek kolaydır. Zor olan, bize benzemeyenleri, istediğimizi yapmayanları sevebilmektir. Birini seni mutlu ettiği için değil, yalnızca kendi başına varolduğu için, bir başkası gibi değil kendisi gibi olduğu için sevebilmek zordur."

Başucumda Müzik, Kürşat Başar (Sayfa 179)Başucumda Müzik, Kürşat Başar (Sayfa 179)
DAMLA ÖZLEM ERDEM, bir alıntı ekledi.
24 May 10:52

" Belkide insanları bir türlü anlamayışımızın, günün birinde en beklenmedik biçimde bizi şaşırtmalarını neden, hep bir bütün olarak bize verdikleri görüntüyle yetinip farklı parçalardan oluştuklarını unutmamızdır.
Aslında çoğu zaman biz de farklı yanlarımızı unutup bize dışarıdan bakanlar gibi kendimizle ilgili yanlış izlenimlere saplanmaz mıyız? "

Başucumda Müzik, Kürşat Başar (Sayfa 78)Başucumda Müzik, Kürşat Başar (Sayfa 78)
DAMLA ÖZLEM ERDEM, bir alıntı ekledi.
24 May 10:47

"Senden ayrı olduğum tek bir an yok, çok uzaklarda olsan bile seni taşıyor her şey kokular, sesler, seslenişler, ne zamandır görmüyor gözlerim, unuttum tanıdığını ne varsa, bir tek senin yüzün, çok uzaklarda olsan bile..."

Başucumda Müzik, Kürşat Başar (Sayfa 10)Başucumda Müzik, Kürşat Başar (Sayfa 10)

Bunca yıldan sonra galiba mutlu kadını şöyle tarif edebilirim.
Kendi işi olan, kendi zevklerini geliştirmiş olan, o ne der, bu ne der, moda nedir, başkası ne yapmış gibi işlerle uğraşmayan, yalnız kaldığında ne yapacağını şaşırmayan, bir adamın üzerinden yaşama ihtiyacı duymayan, kısaca kendi hayatını kurabilmiş olan kadın mutlu kadın bence.
Çünkü böyle bir kadınla birlikte olduğunuzda erkek olarak siz de ona saygı göstermeyi, size karışmadığı gibi ona karışmamayı, olur olmaz şeyler yüzünden tatsızlık çıkartmamayı öğreniyorsunuz.
Bu konunun bence yaşla çok fazla ilgisi yok. Mutlaka genç yaşta hepimiz kadın veya erkek daha duygusal oluyoruz, daha tecrübesiz oluyoruz ve beklentilerimiz çok daha yüksek olabiliyor.
Ama bence asıl sorun kişilikle ve yetiştirilmeyle ilgili.
Her zaman aynı şeyi söylerim bir kez daha söylemek istiyorum. Kadın veya erkek aslında fark etmez. Biriyle ister aşk yaşayın ister ilişki yaşayın ister arkadaşlık edin, onu anlayabilmek ve kendinizi doğru anlatabilmek en önemlisi.
Eğer karşınızdaki sizin isteklerinizi, hayallerinizi yerine getiremeyecek diye mutsuz olacaksanız bunu en baştan anlayın.
Hayatımda kimseye benim için bir şey yapsın diye ısrar etmedim, yapmadığı için bozulmadım. Birinin benim için zorla bir şey yapması bana zaten hep çok acıklı geldi.
Hayatta en değerli şey zaman ve en bulunmayan şey mutluluk.
Bir an, bir gün, bir yıl yanınızda olan insan size mutluluk verebiliyorsa, ruhunuza iyi geliyorsa daha fazlası için zorlamamak belki en doğrusu...
O güzel türküyü hepimiz biliriz: ‘Aşk deyince ötesini arama...’
Çünkü bazı şeyler eşsizdir. Hayatta çok nadir bulunacak bir şeydir. Eğer ona rastlarsak önceliklerimizi iyi belirlemeliyiz.
Sabahları birini düşünerek uyanıyorsam ve uyandığım an yalnızca bu yüzden gülümsüyorsam hayatın içindeki sayısız ıvır zıvırın, bunca yılda edindiğim takıntıların ne önemi olabilir ki?

Kürşat Başar

Handan, Başucumda Müzik'i inceledi.
15 May 22:17 · Kitabı okudu · 8/10 puan

“Eğer, hayatımızın bir an'ına gidip orada sonsuza dek kalacaksınız deseler yalnızca iki şeyden birini seçmek isterdim. Biri, o çocukluğun bahçesindeki ağacın dalına asılı salıncakta sallanırken… Öteki, bütün hayatım boyunca en çok sevdiğim adamla öpüştüğüm ilk gün… Herkes âşık olmanın ortak dilini bulup yazmaya çalışıyordu. Ama aslında bu kadar basitti işte: Birini öptüğünde salıncakta sallanır gibi hissediyorsan âşıksın.”