Geri Bildirim
 • Bir serinin daha sonuna geldik ama finali iyi yapamamış yazar zira okurken biraz sıkıldım :)

  Stage Dive grubunun bas gitaristi Ben'e yasak olan tek kızdı Lizzy, zira kendisi grubun bateristi Mal'ın eşinin kız kardeşi oluyor, o nedenle başta Mal olmak üzere herkes kız kardeşi gibi görüyor Lizzy'i , fakat kızımız Ben'e çılgın gibi aşık, gözü kimseyi görmüyor, uyarılara da kulak asmıyor, Vegas'ta yaşanan tek bir gece sonrasında hamile kalınca ikilinin hayatı kökten değişiyor...

  Lizzy bir aile kurmak isterken, Ben, benden aile babası olmaz, yalnızlığıma düşkünüm,bebeğin sorumluluğunu alırım ama bize gelince sadece arkadaş kalalım modunda, fakat bir yandan da birbirlerinden uzak duramıyorlar, kitap boyunca ortalık alev aldı desem yeridir :) hikaye bir kısır döngüde dolaşıp durdu, bir öyle bir böyle derken Ben'in dengesiz halleri kitabın sonuna kadar devam ediyor...

  Kitabı pek sevemedim ama finaldeki doğum sahnesini sevdim :) ve bir kez daha anlaşıldı ki benim favori karakterim ve kitabım değişmedi Mal Ericson ve Aşkın Ritmi :)
 • Serinin üçüncü kitabı ve Stage Dive'ın vokalisti Jimmy'nin hikayesiydi,kendisi aynı zamanda birinci kitabın esas oğlanı David'in kardeşi oluyor :)

  İki kardeşin ünlü olmadan önce, alkol ve uyuşturucu bağımlısı anneleriyle yaşadıkları zor bir hayatları olmuş, ünlü olduktan sonra her şey daha iyi bir hal aldı diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz zira bu kez Jimmy uyuşturucu ve alkol batağına düşüyor, durum vahim bir hal alınca gruptan atılma riskiyle karşı karşıya kalıyor, bu nedenle kendisine çeki düzen vermeye karar veriyor ve rehabilite dönemi başlıyor..

  Jimmy nin bu zor döneminde devreye Lena giriyor, grubun onayını alan kızımız, Jimmy ile aynı evi paylaşacak ve onun rehabilite döneminde temiz kalmasına yardımcı olacak yani bir nevi gölgesi gibi peşinde dolaşacak, Lena'nın erkekler konusunda hep kötü tercihleri olmuş listesi bayağı kabarık, bu işinde duygusal hislerine yenik düşmemek için mücadele ediyor ama ,Jimmy'e aşık olup üstüne bir de bunu itiraf edince işler karışıyor ..

  Bunun üzerine Jimmy yaşadığı berbat hayatı yüzünden Lena ya uygun olmadığını kanıtlamanın yolunu arıyor, önce ona erkek arkadaşlar buluyor ama bir yandan da kızı deli edip randevularının mahvediyor, en sonunda Jimmy klasik bir yöntemle birbirlerine uygun olmadıklarını kanıtlamaya çalışıyor, işte yöntemi " Hele bir sevişelim bak sana uygun olmadığımı anlayacaksın" :))

  Aslında kurgu güzel, kitapta bir yere kadar güzel ama sonra devreye gereksiz uzatmalar ve sayfalar dolusu saçma sapan sex muhabbetleri dahil oluyor tabi +18 sahneler aynen baki, grubun diğer üyelerini de kitapta bolca görüyoruz,serinin son kitabı kaldı okumadığım,ama şu ana kadar ki favorim Aşkın Ritmi ve tabiki Mal , bu kitapta da aynı tatlılıktaydı hınzır :)

  Kitapta bazı yazım hataları da vardı en basiti Jimmy nin gözleri ilk yarıda mavi iken sonlara doğru siyaha evrimleşti :))
 • Aşkın Ritmi " Stage Dive"sersinin ikinci kitabı ve bayıldım bu kitaba seriye ikinci kitaptan başladım çünkü elimde sadece bu vardı :)

  Grubun bateristi Mal Ericson oldukça renkli ve çok tatlı bir karakter, genelde ne söylemeye çalıştığını anlamakta zorlanıyorsunuz, şakamı yapıyor yoksa gerçek mi diye :) çoğu zaman ya iki kez dinlemek zorunda kalıyorsunuz ya da boş vermek :)

  Mal duygularını uçlarda yaşayan biri, acılarını dile getirmek ve yardım almak yerine, kendisini hiperaktif bir karaktere, herşeyi alaya alan bir oğlan çocuğuna dönüştürüyor, girdiği kriz durumlarında baterisinin arkasına saklanıyor ve tüm öfkesini onu çalarak kusuyor, o anlarda canının nasıl yandığını görmemek imkansız....

  Anne onun merhemiydi desem yeridir, çok tatlı bir kız, zor bir hayatı olmuş sorunlu bir ailesi var ve iyi niyetinden başına gelmeyen kalmamış, ama ona her zaman destek olan bir kız kardeşi var , Anne bir kitapçıda çalışıyor patronuna duygusal anlamda bir şeyler hissediyor ama platonik olarak, ve bir gün ev arkadaşı tarafından dolandırılıyor, kız eşyalarıyla birlikte ortadan kayboluyor, Anne bunu atlatmaya çalışırken komşusu Lauren sayesinde zoraki de olsa bir diğer komşusu Evelyn'in verdiği partiye katılıyor, maksat biraz kafa dağıtmak ve aynı zamanda en sevdiği grubun en sevdiği elemanı Mal Ericson'ı yakından görmek :) Evelyn ilk kitabın kadın karakteri ve grubun diğer elemanı David ile evli ve bu da tüm grubun o partide olduğu anlamına geliyor :)

  Partide olaylar çok garip ve hızlı bir şekilde gelişiyor, Mal ve Anne'nin kısa bir sohbeti oluyor ve Mal kızın başına gelenleri öğreniyor ve birden ona kız arkadaşı olmasını teklif ediyor, aslında sahte kız arkadaşı olmasını, bunun nedeni Mal'ın kötü görünen imajını düzeltmek, karşılığında Anne'ye borçlarını ödemesinden yardımcı olacak, Aslında Mal'ın bunu istemesinin bir diğer nedeni de kendi ailesiyle ilgili özel bir durum ama bu kısmı kıza söylemiyor.

  Aralarındaki anlaşma bir süre sonra gerçeğe dönüşmeye başlıyor ve ortaya harika bir kitap çıkıyor, Anne karakterini sevdim , Mal'ın en zor anlarında hep yanındaydı, her anlamda varlığını hissettirdi, onu her şeyden hatta Mal'ın kendisinden bile koruyacağına söz vermişti ve öylede yaptı :)
 • Serinin önce ikinci kitabını okumuştum ve çok beğenmiştim bu kitap onun bir tık altında kaldı diyebilirim, öncelikle yazarın kesinlikle akıcı ve eğlenceli bir kalemi olduğunu söylemeliyim, bu seri sevdiklerim arasında yerini alacak gibi görünüyor, gerçi bu kitabın kurgusu biraz zayıf geldi, ama yinede güzeldi :)

  Evelyn doğum günü kutlaması için gittiği Vegas'ta, David le tanışıyor ki bu adam ünlü bir bir rock grubunun üyesi, birbirlerinden hoşlanıyorlar ve tüm gece birlikte zaman geçiriyorlar, ama gelin görün ki kızımız onunla geçirdiği onca saati ve yaşadıklarının hiç birisini hatırlamıyor, yani insan, bir kaç tekila içti diye, bir adamla geçirdiği onca saati ve yaşadığı onca olayı nasıl hatırlamaz aklım almadı, üstelikte adamın soyadını almışken :)

  Kurgunun bu kısmı çok saçmaydı, hatta sorasında bir iki ufak flash back ler dışında hiç bir zamanda hatırlamadı, tekilanın hafıza kaybına neden olduğunu bilmiyordum :)

  David güzel bir karakterdi tabi sakladığı bir kaç sırrı saymazsak ki zaten en büyük hatası da bu oldu, ikili arasındaki çekim gözle görülür boyutlardaydı, gerçi olayların akışı hiç bir şey hatırlamayan bir kadına göre biraz hızlı gelişti ama neyse :)

  Aslında özetlemek gerekirse kitabın yüzde yetmişi ikilinin sevişme sahnelerinden oluşuyor, yazar bu kısımlarda kalemini bolca kullanmış :)

  Eğlenceli zaman geçirmek isteyenler için okunacak kitaplar arasında olmalı :)
 • "Neden herkes sürekli olarak bu kadar ağırkanlı olmakta ısrar ediyor ki? Hayat tüm bunlar için fazla kısa. Buradasın. Buradayım. Birbirimize yardım edebilir, bu arada da güzel zaman geçirebiliriz. Önemli olan tek şey bu. Hayat bir şarkıdır Anne. Hadi ritim tut."
 • "Çünkü o kadar basit. Ya orada kalırsın ya da başka şeyler deneyip onların sana uyup uymadığına bakarsın. Hayat, senin hayatın. İstekler, senin isteklerin."
 • Bugün Kylie Scott'un Trust kitabına başladım, sonra aklıma Destroy Me geldi... 3 aydır elimi sürmedim, onu bitirmeden buna başlamak haksızlık olur dedim. Bekle beni Destroy Me! Bu yıl bitmeden biteceksin.