Bugün Kylie Scott'un Trust kitabına başladım, sonra aklıma Destroy Me geldi... 3 aydır elimi sürmedim, onu bitirmeden buna başlamak haksızlık olur dedim. Bekle beni Destroy Me! Bu yıl bitmeden biteceksin.

Neşeliyorumlar, Aşkın Melodisi'yi inceledi.
15 Oca 04:24 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

Ben ve Lizzy'nin fazla ayrılmalı diyeceğim ama olmayacak en iyisi fırtınalı kaçmalı kalp kırmalı hikayesi ile seriyi bitirdik. Acaba bitti mi? Kontrol etmem gerek.

Neyse işte Malcolm'un baldızı olması hasebiyle Lizzy Ben için yasak bölgeydi. Ancak Lizzy bir kere Ben'e(ki nefret ettiğim bir isim daha aman ne güzel ki Malcolm'un kısaltmasından da nefret ediyorum) aşık olmuştu ve ısrarla peşindeydi. Ablası ve Malcolm'un düğününde sonunda Ben ile beraber olur ve sonrası kalp kırıklığı ta ki bir sonraki aile yemeğine kadar. Bundan sonrası için sizleri kitaba alabiliriz.

Bu kitapta da bolca grup üyelerini görmek güzeldi. Fakat yazar hanım sanki David ve Evelyn'e haksızlık etmiş gibi kendi kitapları haricinde hep geri planda kaldılar. Artık yazarın kalemine alıştığımdan olsa gerek okuması kolay geldi. Kitap için hislerimse nötr.

Neşeliyorumlar, Aşkın Şarkısı'ı inceledi.
 13 Oca 10:14 · Kitabı okudu · 4 günde · 9/10 puan

Jimmy ve Lena'nın hikayesini sevdim. Neden bilmiyorum seri kitaplarda hep 3.kitap daha bir kendini bulmuş duyguyu veren bir hal alıyor. Neyse işte Aşkın Şarkısı da o sevdiğim kitaplar arasına girdi diyebilirim.

Kitapta her duygu yeterince vardı. Sevgi, aşk, güvensizlik, Mal ve kendi kitabında pek gösteremediği o eğlenceli halleri kısacası verdiği duyguyu sevdim.

Jimmy'nin en başından beri tek başına göğüslediği anne bağımlı sorunu onun bir nevi sonunu getirmişti. Yaşadığı son krizden sonra kliniğe yatmış ve tedavi olmuştur. Normal hayatında yeniden içki ve uyuşturucuya dönmemek için kendine eşlikçi edinir ve bu Lena'dır. Başta her şey normalken Lena'nın aşık olması işleri karıştırır. Hele ki annesi yüzünden hiçbir şeyi hak etmediğini düşünüp duran ve güvensizlik yaşayan Jimmy Lena'nın hislerini görmezden gelip kendisini unutması için bir dergide yer alan maddeleri uygulatmaya başlayınca işler güzel bir hal aldı benim açımdan. Sanırım yine çok şey anlattım kitap hakkında.

Velhasıl kelam seride şimdilik en sevdiğim kitap sensin. Bakalım Ben kitabında neler yapacak?

Neşeliyorumlar, Aşkın Ritmi'yi inceledi.
10 Oca 07:36 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

Serinin ikinci kitabı ve aradığım heyecanı bulamadım malesef. Halbuki herkes Malcolm'un hikayesine bayılmıştı. Kişilik olarak tatlı yerinde duramayan hiperaktif ve biraz da öfke mi desem duygu kontrol sorunu var. Anne'nin(ki bu isimden nefret ediyorum) durumu Malcolm'dan daha kötü ailesel sorunları kızı erken yaşta esir almış ve güven sorunu yaratmış annesi ile arası berbat kardeşini anne tavuk edasıyla koruyor ev arkadaşından yediği kazık da cabası.

Kitap genel olarak bir hüzün havasını çağrıştırdı bana ve ben dramları sevmem bu seriden beklentim daha eğlenceli ve olaylı olmasıydı du bakalım Jimmy ile işler nasıl gidecek

Neşeliyorumlar, Aşkın Müziği'yi inceledi.
08 Oca 05:04 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

Kylie Scott | Aşkın Müziği

Stage Dive grubunun gitaristi ve söz yazarı David grubun getirdiği şöhret ve yalan dolu hayattan sıkılınca Vegas'a tatile gider ve orda 21.yaş gününü kutlayan Evelyn ile tanışır ve onun yalan dolansız kişiliğini kendine bir çıkış olarak görür ve evlenirler. Ancak Evelyn sabah olduğunda hiçbir şey hatırlamaz haliyle David buna bozulur. Sonra evliliklerini bir şekilde yürütmeye çalışırlar. Fakat aşmaları gereken bir çok engel de olacaktır.

Kitap için mutlaka alın kitaplığınızda bulunsun diyemem ama almayın hiç diyemem çünkü kendini okutan bir yapısı var. Müzik grupları hakkında okumayı sevenler için ideal bir seri gibi duruyor. Bu kitapta eğlencenin dibine vuramadık dramın yanına da pek uğramadık ama Malcolm'un kitabından umutluyum genel yorumlarda en sevilen kitap Malcolm'a ait.

Saatten mi bilmiyorum(04:54) ama feci saçmalıyorum. Umarım faydalı bir yorum olur.

Quincy, Kağıttan Kalpler'i inceledi.
20 Ara 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 4/10 puan

Kaleydoskop Kalpler'den sonra Karanlıkta Işık Aranmaz'ı okumuştum yazarın kitapları arasından. Ben genelde arka kapak yazısı okumadan kitaba başlarım, ön yargı oluşmaması için. Karanlıkta Işık Aranmaz yazılmak için yazılmıştı… Kağıttan Kalpler'in de ondan pek farkı yoktu. Bir daha Claire Contreras okur muyum? Okumayı düşünmüyorum.
Harika Piç'in yazarı gibi aynı şeyleri ısıtıp ısıtıp yazan yazarlardan pek hoşlanmıyorum.

Keşke Kaleydoskop Kalpler'i yazıp bıraksaymış. Gerçekten, Oliver ve Elle'i bu kitapta görmek çok gereksizdi. Kitabı neden yazdın sevgili Claire?
Şu bir grubu ayrı ayrı inceleyen serilere gıcık olmuş durumdayım. Kylie Scott'un serisini okuduktan sonra bu şekilde yazılan seriler midemi bulandırıyor…
Kağıttan Kalpler'in önce güzel yanlarından bahsedeyim.
Bahsedecek bir şey yokmuş.

İlk kitabın güzelliğini sömürdüğü için kendinde olan güzellikleri göremiyorum. Çok kötü değildi, hatta Jensen'ın bir kızının olması kitabı farklılaştıran tek şeydi.
Sadece Olivia için okudum gibi geliyor şu an. Ne Jensen'in habire ilan-ı aşklarına aşık olduğumdan ne de Mia'ya bayıldığımdan… Öylesine okudum, ilk kitaba olan saygımdan dolayı sabrettim. Başka bir zaman elime verseler 'bıktım bu ölümsüz, sonsuz aşk saçmalığından!!' diyip fırlatırdım.

Gerçekten ya neden herkes çocuk yaşında tanışıyor hayatının aşkıyla? Sinirimi bozmaya başladı sürekli bu konudan bahsetmeleri. Ben on sekiz yaşımı yarıladım, daha doğru düzgün sevgilim olmadı. Kendimi geçtim, kendi ülkemi de geçeyim. Kendi ülkende bu olay kaç kere yaşanmıştır? Bu yazar için konuşmuyorum, okuduğum kitaplarda sürekli bu ilişki biçimini görüyorum. Bizde giden bir daha dönmüyor, yabancı yazarlar içimize umut ekiyor. Umut falan istemiyorum ben, gerçekten. Zaten bu kitabı okurken kafam karıştı, garip garip hayallere daldım. Neden olmasın kafasına girdim. Bana bunu yapmayın. Gerçekte böyle bir şeyin olma olasılığı şu an sıfır bile değil. Böyle bir olasılık söz konusu bile değil. İkinci şansa inanmazdım, bu kitapta fikrimi pek değiştirmiş sayılmaz.
Böyle toz pembe, ödül alırken aşkını binlerce kişinin önünde dile getiren, sevdiği kadının adını taşıyan bir seri yazan biri yok. Ben olduğuna inanmıyorum, varsa da ben görmeyeyim.

Zaten kafama takılan bir şey var. Jensen ve Mia'nın neden ayrıldığını açıklayan bir yer var mıydı? Yoksa ben uyuklarken kaçırdım mı? Bu Jensen niye bıraktı gitti gibi soruların cevabını açıklamışsa, biri bana anlatsın. Çünkü ben okumadım böyle bir açıklama.

Okunabilir mi? Okunabilir. Ama sıkar. Kaleydoskop Kalpler'i okuduktan sonra kesinlikle buna başlamayın. Sakın. Büyük hata. İlk kitabın bütün güzelliğini yok etme özelliğine sahip çünkü.
Benim tavsiyem bunu okuyacağınıza gidip daha güzel bir aşk hikayesi okuyabilirsiniz.

yasemin yılmaz, bir alıntı ekledi.
08 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Bazı kişilerle bağını kendi iyiliğin için koparmalısın"

Aşkın Şarkısı, Kylie ScottAşkın Şarkısı, Kylie Scott
yasemin yılmaz, bir alıntı ekledi.
05 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

"Onu kaybetmeyi göze alacak kadar salaksan çok uzun süre zavallı kalmaya mahkumsun"

Aşkın Müziği, Kylie ScottAşkın Müziği, Kylie Scott
Scotland, bir alıntı ekledi.
29 Eki 2017

“İnsanlar seni her halükarda yargılar,” dedi. “İnsanlar kendi lanet olası fikirlerine bayılırlar ve sana bunu kabul ettirmekten memnun olurlar, sen istesen de istemesen de. Kendinle mutlu olmalısın.”

Aşkın Şarkısı, Kylie Scott (Sayfa 129)Aşkın Şarkısı, Kylie Scott (Sayfa 129)