Melih Deveci, bir alıntı ekledi.
 15 saat önce · Kitabı okuyor

“Önümüzde seçebileceğimiz üç yol var, Zümrüt,” demişti, “tıpkı masallardaki gibi, birincisi; hemen şimdi ayrılalım, bir daha birbirimizi hiç görmeyelim; ikincisi, hemen çıkıp gidellm burdan, ordan oraya dolanarak yaşayalım; üçüncü yol şu: birlikte intihar edelim.

Ormanda Ölüm Yokmuş, Latife TekinOrmanda Ölüm Yokmuş, Latife Tekin
Melih Deveci, bir alıntı ekledi.
 15 saat önce · Kitabı okuyor

“Dünyadaki varoluş biçimine bu kadar karşı, insan olmaktan böylesine üzüntü duyan biri, hem sürekli başka bir şeye dönüşmekten söz eder, hem de kendi düşüncelerinde niye ısrar ederdi ki...’

Ormanda Ölüm Yokmuş, Latife TekinOrmanda Ölüm Yokmuş, Latife Tekin
Ayse peyote, bir alıntı ekledi.
20 May 01:23

"neden olmasın Yasemin, yönümüz karanlıktan ışığa doğruysa, ışıktan sonra peki, ne geliyor diye düşünemez miyim? Bunun için ışık olmak istiyorsam.. anlamıyor musun, karanlığı unutamadığimiz için geri dönüp ölüyoruz belki diyorum."

Ormanda Ölüm Yokmuş, Latife Tekin (Sayfa 55)Ormanda Ölüm Yokmuş, Latife Tekin (Sayfa 55)

Kendi nefsime hitaben demiştim: Ey gafil Said! Bil ki: Şu âlemin fenasından sonra sana refakat etmeyen ve dünyanın harabıyla senden müfarakat eden bir şeye kalbini bağlamak sana lâyık değildir. Hususan
senin asrının inkırazıyla seni terkedip arka çeviren ve bâhusus berzah seferinde arkadaşlık etmeyen ve hususan seni kabir kapısına kadar teşyi' etmeyen, hususan bir iki sene zarfında ebedî bir firak ile senden ayrılıp günahını senin boynuna takan, hususan senin rağmına olarak husulü anında seni terkeden fâni şeylerle kalbini bağlamak, kâr-ı akıl değildir. Eğer aklın varsa; uhrevî inkılabatında, berzahî etvarında ve dünyevî inkılabatının müsadematı altında ezilen, bozulan ve ebedî seferde sana arkadaşlığa muktedir olmayan işleri bırak, ehemmiyet verme, onların zevalinden kederlenme. Sen kendi mahiyetine bak ki: Senin latîfelerin içinde öyle bir latîfe var ki, ebedden ve ebedî zâttan başkasına razı olamaz. Ondan başkasına teveccüh edemiyor, masivasına tenezzül etmez. Bütün dünyayı ona versen, o fıtrî ihtiyacı tatmin edemez. O şey ise, senin duygularının ve latîfelerinin sultanıdır. Fâtır-ı Hakîm'in emrine mutî' olan o sultanına itaat et, kurtul!..
Lemalar(RNK) - 126

Lina Halimova, Gazi ve Fikriye'yi inceledi.
 18 May 20:32 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Kitabı okurken üç duygu arasında gidip geldim ;
1. HAYRANLIK
2.KIZGINLIK
3.KIRGINLIK
FİKRİYE
Bir çok kişi kendisine acısa da aksine ben Fikriye’ye HAYRAN kaldım ...Cumhuriyet’e giden o zor dönemde Atatürk’ün yanında sergilediği duruşuna ,hiç bir beklentisi olmadan hiç bir karşılık beklemeden Atatürk’e olan aşkına, olgunluğuna, zerafetine, soyluluğuna, bağlılığına .
LATİFE
Kendisi için fazla yazıp parmaklarımı yormamaya karar verdim (vaktinde Atatürk’ü kaprisleri ile yeterince yormuş,bir de beni yormasın ) tek cümle ile özetleyeceğim kendisini ; Londra’da , Paris’te eğitim görmüş olabilir ama ;olgunluğu ,zarafeti ,soyluluğu insan kendi hal tavırlarıyla yaratır.
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
KIRGINIM ; hatta hayal kırıklığı içerisindeyim de diyebilirim .Mükemmel bir asker , mükemmel bir siyasetçi ,mükemmel bir tarihçi ama gönül işlerinde içindeki VATAN ve MİLLET aşkından dolayı mı bilemem kendi aşkına yer bulamamış . Tüm dünyayı durduran ADAM Latifenin taşkınlıklarını durduramamış .Önsezilerinin güçlü olması İle günümüzde bile hala konuşulan ADAM ,Latife konusunda yaptığı hatayı görememiş .
Demiş ki ;
“Beni iki kadın çok sevdi: Biri yalnız ben olduğum için, öteki mevkim için” Al işte burda da yanılmış o “iki” ye beni de ekle etti “üç” Kırgın olabilirim ama bu kendisini MUSTAFA KEMAL olduğun İçin Sevmeme mani değil .

Lord Among Wolves, bir alıntı ekledi.
17 May 23:25 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Petro, genç imparatorluğun ilk silahlı tecrübesi olan bu muharebede bütün cesaretini gösteriyor, kendini tehlikelere atıyordu. Hatta sevgili kız kardeşi Natalya, Petro’ya sık sık yolladığı mektuplarda, öyle hayatını tehlikeye atmamasını yazıyor, Petro bu mektuplara verdiği cevaplarda “Kardeşim! Ricalarını tutuyor, top güllelerine karşı hiç gitmiyorum, fakat onlar bana doğru geliyorlar. Asıl sen onlara emret de böyle yapmasınlar!” tarzında latife ediyordu.

Baltacı ve Büyük Petro, Ahmed RefikBaltacı ve Büyük Petro, Ahmed Refik
Taluy Kan, bir alıntı ekledi.
16 May 15:33

Böyledir hayatın sonu, bir patlamayla değil, iç çekişledir.

Ormanda Ölüm Yokmuş, Latife Tekin (Sayfa 21 - Everest)Ormanda Ölüm Yokmuş, Latife Tekin (Sayfa 21 - Everest)