{Ç News} Pazar'da Bugün;
Merhabalar Efendim...!

Pazar gününden selamlar olsun... Çayınızı, kahvenizi hazırlayın, {Ç News} pazar sizlerle....! Dolu dolu..!

Haydi başlayalım..!

Bugün Tuhaf Dergi'nin 10.Sayısını, 45'lik Dergi'nin 2.sayısını ve Tezgah'ın 4.sayısını ve daha yeni çıkmış olan Trip dergisini aldım.. Tezgah'la Trip'i deneme amaçlı aldım. Merak ettim. Bakalım nasıllarmış.. :))

Tuhaf Dergi Sayı: 13

Trip Dergisi Sayı 1

Tezgah Dergisi - Sayı 4

45lik Dergi Sayı 2

Dergi Görüntüleri: https://ibb.co/i7w5CS

Tuhaf Dergi: https://ibb.co/f59BK7

Trip Dergisi:
1- https://ibb.co/mRdTHS

2- https://ibb.co/noNqe7

Tezgah Dergisi: https://ibb.co/mu8ACS

45'lik Dergi:
1- https://ibb.co/d3OGmn

2- https://ibb.co/bKbDXS

(Trip ve 45'lik sayılarını eklediği için DUA Hanım'a Teşekkürlerimle..)

Şimdi asıl meseleye gelelim... Ya Tuhaf dergiye ne olmuş... Çok tuhaf olmuş... :) Küçülmüş, ufalmış.. Malzemeden çalmışlar resmen.. :)) Açıkcası, büyük dergileri tutmak ayrı bir dert.. Sanki bu hali ile daha mı güzel olmuş.. Tam bilemedim okurken karar vereceğim.. Ama 60 derecede makineye atılmışta çekmiş gibi. :))

Trip; kesinlikle iddialı bir dergi olarak geliyor.. Edebiyat var, Müzik var, Bilim var, Çizgi Roman var.. Varda var.. Daha okumadan beğendim.. Ki çizimler ve gelişmiş grafik tasarımları çok hoşuma gitti.. İçinden güzel ayraçlar çıktı. Yahu daha ne olsun içinde Lemmy Kilmister var..! Dergi'nin kapağı bile değişik değil mi :)

Tezgah; şöyle bir kurcaladım, biraz baktım. Enerjik ve renkli bir edebiyat dergisine benziyor. Güzel ayraçlar vermesi de hoşumuza gitti. Bakalım, okuduğumuzda aynı enerjiyi ve bilgiyi bize verecek mi :)

45'lik Dergi; İlk dergi'yi daha bitirmedim ama bir kaç güne biter. O yüzden aldım. Beatles ın 60'larda ki hummasına baya yer vermişti.. Yanı savaşa karşı akım: Hippi'ler. Türkiye deki hippi akımını görmüş olduk. O zamanın gazete kupürleri ile bizi o tarihlere götürmüşlerdi. Dediğim gibi bitirmedim ilk sayıyı ama ikinci sayı ilk sayının kesinlikle üzerine çıkacak gibi duruyor.. Okuyalım, sizlere güzelce anlatacağız..

Efendim, bugün aldığımız dergiler ile ilgili bir kaç kelam ettik.. O yüzden edebiyat haberleri yarına.. Ama bu dergiler klasikleşmiş ve çok satan dergilere biz buradayız mesajı veriyor.... :) Dikkat etsinler..

Sizlerin okuduğu dergiler var ise yorumda bizlerle paylaşabilirsiniz...

Bugünün incelemelerine geçelim hemen;

Erhan 'ın #28899150

 inci 'nin #28901651

 Nephren Ka 'nın #28902604

"Özenle ve emek harcanarak yazılmış bu incelemeleri öneriyoruz... Her gün üç inceleme diyoruz.. Bu incelemeler kişisel beğenim karşılığında eklenmiştir..! İyi okumalar...!"

Pazar gününe özel şöyle geniş geniş oturup, elinize çayınızı kahvenizi alıp bir şey okursunuz ya hani... Bizi de öyle okuyunuz.. :) Uzunca yazdığımız yazımızı sonlandırma vakti geldi..

Günün Huzurlu şarkısını iliştirelim;
 https://youtu.be/5YnvUX9aU6Q

"En kayıtsız insanların bile içinde hassas noktalar vardır. Yaşamla da ölümle de dalga geçen, tamamen kaybolmuş ruhların bile dalga geçemeyeceği şeyler vardır."

~ Edgar Allan Poe

Mutlu pazarlar diliyoruz efendim...!

Sağlıcakla kalın..!

{Ç News}
 

-Geceyi neyin aydınlattığını biliyor musunuz ?
-Şiir.
( Alphaville , Une etrange Aventure De Lemmy Caution / 1965 / Jean-Luc Godard )