Rojin Zelal Akkoyun, bir alıntı ekledi.
17 Mar 14:43 · Kitabı okuyor

"When you kill a man, you steal a life. You steal his wife's right to a husband, rob his children of a father. When you tell a lie, you steal someone's right to the truth. When you cheat, you steal the right to fairness. There is no act more wretched than stealing."

Uçurtma Avcısı, Khaled HosseiniUçurtma Avcısı, Khaled Hosseini
%99 pokerface, bir alıntı ekledi.
01 Mar 20:17

Lie to me
Bir insanın tepeden tırnağa kendini ele verecek her şeyi kontrol etmesi mümkün değildir. Onun yerine yalancılar, diğer insanların en çok dikkat ettikleri şeyleri gizler ya da değiştirirler. Yalancılar en çok sözcük seçimlerinde dikkatli olmaya meyillidirler.

Ne Düşündüğünü Biliyorum, Paul EkmanNe Düşündüğünü Biliyorum, Paul Ekman
Aslı Tuncay, Beden Dili'yi inceledi.
21 Şub 14:29 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

*Insanları 'okuma'nin en hızlı yöntemi bu kitapta gerçekten..
" Söz konusu duygular olduğunda, yüzümüzü zihnimizin tuvali olarak görebiliriz."
*Kitapta okurken aldığım hazzı bulamasam da beden dilini konu olan "lie to me" dizisini öneririm.

bhmflzf ( Mehmet ), bir alıntı ekledi.
11 Şub 16:59 · Kitabı okudu · İnceledi

Bir bilginin güçlü olan yanı, tüm kuşkularını kendi uzmanlık alanında toplayabilme yeteneğiydi. Bu alan içinde her türlü kuşkunun, ardı kesilmek bilmeyen azgın dalgalar gibi coşmasına izin verebilirdi. Ama bunun dışında ve tümüyle yaşamında, çoğunluğun geçerli diye nitelendirdiği düşünceleri paylaşmaktan başka bir şey yapamazdı. Sözgelimi Lie-Tse diye bir filozofun bir zamanlar gerçekten yaşamış olduğundan kuşkuya düşmek, Kien’in hakkıydı; ama öbür yandan dünyanın güneşin çevresinde, ayın da dünyanın çevresinde dolaştığını bir hakikat olarak kabullenmek zorundaydı.

Körleşme, Elias Canetti (Sel Yayıncılık)Körleşme, Elias Canetti (Sel Yayıncılık)
Marja, Aşk ve Matematik'i inceledi.
31 Oca 17:22 · Kitabı okudu · 148 günde · Puan vermedi

Kitabı okumadan önce Lie cebirleri, Laglands programı, kuantum düalitesi, Riemann yüzeyleri hakkında bilgi sahibi olunmalı. Matematiğin gizli dünyasıyla somut dünya arasında ince bir çizgi olduğunu, bu dünyanın herkese eşit olduğunu, bu dünyaya erişebilmenin ve keşfetmenin yolunun matematiğe hizmetle mümkün olduğunu anlatıyor. Tek başına üstün bir zekanın yeterli olmadığını, yılmadan çalışmakla başarının mümkün olduğunu bir kez daha görüyoruz.

Elif Naz Yıldız, Eleanor & Park'ı inceledi.
13 Oca 17:28 · 9/10 puan

Eleanor&Park: 4/5 -- 9/10

Eleanor & Park was beautiful in it's simplicity.

I'm so sorry for Eleanor. The poor girl couldn't escape bullying wherever she went but Park's life stood out in stark contrast to Eleanor's. He was raised in a home that was pretty much "ideal".
If I could use one word to describe this story, it would be "sweet". Eleanor and Park fell in love on the bus listening to '80's music and reading comic books. Eleanor was insecure, and continued to be throughout the story. She had no friends.

I won't lie. I hated the way that the story ended.
For me, it was upsetting enough to knock a star off the rating. The ending wrecked me and I went in search of a second book or an extra something that would provide closure.