Şirvan, bir alıntı ekledi.
19 May 14:29 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

" Erkekler kendi içlerindeki "erkekler ağlamaz,", "nonoşluk" ve " adam olmak, " katmanlarının arasında o kadar sıkışmışlardır ki, herhangi bir duyguyu hissedebilmeyi bile bilmezler. "

Piyonun Son Hamlesi, Lisa Unger (Sayfa 397)Piyonun Son Hamlesi, Lisa Unger (Sayfa 397)
Taha | Tyrion Lannister, bir alıntı ekledi.
19 May 03:04

Dünyadaki insanların geri kalanını taktığın maskelerle ve giydiğin kostümlerle kandırabilirsin ama bebekken bezini değiştirmiş olan insanlardan hiçbir şey saklayamazsın.

Piyonun Son Hamlesi, Lisa Unger (Sayfa 271 - Martı Yayınları)Piyonun Son Hamlesi, Lisa Unger (Sayfa 271 - Martı Yayınları)
Taha | Tyrion Lannister, bir alıntı ekledi.
19 May 02:06

Masum insanlar avukata ihtiyaçları olmadığını düşünürler, ama aslında avukata en çok ihtiyaç duyanlar onlardır.

Piyonun Son Hamlesi, Lisa Unger (Sayfa 231 - Martı Yayınları)Piyonun Son Hamlesi, Lisa Unger (Sayfa 231 - Martı Yayınları)
Taha | Tyrion Lannister, bir alıntı ekledi.
19 May 00:56

Bildiğimiz ama yüzleşmeye cesaret edemediğimiz..
Gerçek hayat, özünde bunaltıcıdır. Mutsuzluk bile sıradandır; hiçbir özelliği yoktur, dramın o iniş çıkışlarını barındırmaz. İnsanlar gizeme ve trajediye bayılır. Birilerinin vurulması, ortadan kaybolması, dehşet verici bir şekilde öldürülmesi insanların merakını cezp eder. Onlar ölen bir hamile kadının havuzda sürüklenmesini, çocukların kuyulara düşmesini, metrolardaki bombalama olaylarını, kocaların eşlerini boğarak öldürüp cesedi ormanda saklamasını düşünmeye BAYILIRLAR!!

Böyle olaylar onların içlerinin titremesine, heyecanlanmalarına, SIRADAN HAYATLARI için minnettar olmalarına neden olur. Öyle yapmacık merhamet gösterisi yapanlar, ayıcıklar alıp çiçekler getirenler, gözyaşı dökenler ya da gece seninle uyanık kalanlar aslında kendilerinden daha büyük ve ilginç bir olaya dahil oldukları için içten içe tatmin olurlar...

Sonra işin içine medya girer ama o konuyu hiç açmayalım isterseniz. Haydi bu facia için bir logo ve reklam müziği yaratalım!! Televizyon dizileri, hemen çıkan bir kitap!

Tamam sakinim.

Piyonun Son Hamlesi, Lisa Unger (Sayfa 178 - Martı Yayınları)Piyonun Son Hamlesi, Lisa Unger (Sayfa 178 - Martı Yayınları)
Taha | Tyrion Lannister, bir alıntı ekledi.
19 May 00:40

İnsan zihni olanları kendi bakış açısına göre kaydeder.

Piyonun Son Hamlesi, Lisa Unger (Sayfa 126 - Martı Yayınları)Piyonun Son Hamlesi, Lisa Unger (Sayfa 126 - Martı Yayınları)
Nazlı işte, Piyonun Son Hamlesi'ni inceledi.
18 May 23:29 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

H A R İ K A Y D I. Kitabı okurken kalp atışlarımı düzene sokamadım resmen. O kadar heyecanlı ve merak uyandırıcıydı ki bir solukta okudum. Herkese öneriyorum! ayrıca o son neydi öyle, efsane!

Taha | Tyrion Lannister, bir alıntı ekledi.
17 May 15:21

Bir ilişkinin doğasını belirleyen şey nasıl sonuçlandığıdır.

Piyonun Son Hamlesi, Lisa Unger (Sayfa 94 - Martı Yayınları)Piyonun Son Hamlesi, Lisa Unger (Sayfa 94 - Martı Yayınları)
Hakan Koç, Piyonun Son Hamlesi'ni inceledi.
16 May 17:24 · Kitabı okudu · 10 günde · Beğendi · Puan vermedi

Muhteşem bir final sürükleyici bir kitap. Kurgu çok güzel inşa edilmiş. Her bölüm sonrası diğer bölüm merak uyandırıyor. Mutlaka okumanızı tavsiye ederim

Taha | Tyrion Lannister, bir alıntı ekledi.
 16 May 04:51

Doğruluk payı varmı acaba?
Bir avcının güzelliği, erdemi, hatta ölümcül doğası bizi biraz da olsa baştan çıkarmaz mı? Onun gözlerine baktığımızda bizi heyecanlandıran, ikna eden hatta hipnotize eden bir şeyler görmez miyiz? Evet, bence tehlike bir şekilde bizleri baştan çıkarıyor.

Piyonun Son Hamlesi, Lisa Unger (Sayfa 45 - Martı Yayınları)Piyonun Son Hamlesi, Lisa Unger (Sayfa 45 - Martı Yayınları)