Yağmur., bir alıntı ekledi.
28 Oca 20:29 · Kitabı okudu

(...) ruh göçü yoluyla Pythagoras'ın şahsında bir filozof olan horozu, Lucian'ın horozunu, övmekten bıkıp usanmam. Bu horoz çeşitli durumlardan geçmişti. Erkek, kadın, kral, esir, balık, at, kurbağa, zannediyorum sünger de dahil, her şeyden tatmıştı. Son olarak, insanın en mutsuz hayvan olduğuna ve doğa tarafından bütün yeteneklerine çizilmiş sınırlardan dışarıya çıkmak istediğine hükmetmişti.

Deliliğe Övgü, Desiderius Erasmus (Sayfa 79 - Alter Yayıncılık, Çev: Hasan İlhan)Deliliğe Övgü, Desiderius Erasmus (Sayfa 79 - Alter Yayıncılık, Çev: Hasan İlhan)
*Gonca*, bir alıntı ekledi.
31 Eki 2017 · Beğendi · 9/10 puan

Gerçek zenginlik sadece ruhun içsel zenginliğidir,
Geri kalan ne varsa, kazançtan çok bela getirir.

Lucian, Anthol., I, 67

Yaşam Bilgeliği Üzerine Aforizmalar, Arthur Schopenhauer (Sayfa 34 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)Yaşam Bilgeliği Üzerine Aforizmalar, Arthur Schopenhauer (Sayfa 34 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)
ROMANTİK AŞK, Serseri Tutkular'ı inceledi.
10 Eki 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitap romantik, ve gizem dolu bir roman...Sürükleyici ve macera dolu bir kitap
Lucian, asil olduğundan emin değildir. Çünkü çocukluğu ile ilgili hafızasında çok büyük kayıplar vardır...Ve kendisini idamdan kurtarmak için olmadığını sandığı kişi olmak zorunda kalmıştır. Bir asilzade.....
Lucian evlenmek istemektedir ama evlenmek istediği kadın kendini Lucian nın asilliği yüzünden yeterli görmediğinden Lucian , Catherine'den kadını eğitmesini ister karşılığında da ilk Catherine'nin gelip Lucian'dan yapmasını istediği ama Lucian'nın reddettiği (yani birini öldürecektir) şeyi yapacaktır.
Catherine'i özellikle sevdim,çünkü cidden güçlü bir kadın karakter ,catherin'ın babası felçli hasta yatağa bağlı, konuşamıyor ve abisi onları terk edip gitmiş, Hem babasıyla ilgileniyor hem de evin ve işlkerin tüm sorumluluğu Onun üzerinde...
Ancak işler istedikleri gibi gitmez... Catherine zaten Lucian' a aşıktı. Ama Lucian'ın Catherine'e aşık olması işleri karıştırıyor.

Öz, bir alıntı ekledi.
 25 Tem 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Lucian,Anthol
'Gerçek zenginlik sadece ruhun içsel zenginliğidir,
gerisi kazançtan çok bela getirir.'

Yaşam Bilgeliği Üzerine Aforizmalar, Arthur Schopenhauer (Sayfa 40)Yaşam Bilgeliği Üzerine Aforizmalar, Arthur Schopenhauer (Sayfa 40)
Maggie, Günah Prensi'yi inceledi.
29 Nis 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · 6/10 puan

Yazarın iki kitabını okuduktan sonra yeni çevrilen kitabının konusu güzel olursa bir şans vermeyi düşünmemle kitabı okudum bitirdim.

Kitabın başında çiftimizi birbirine aşık bir şekilde görüyoruz ancak ben tanıştıkları andan ayrılıklarına kadar geçen süreyi oradan da asıl konuya gelinmesini isterdim, ara paragraflarda nasıl tanıştıklarının ve ayrıldıklarının anlatılmasını değil.

Julienne birçok okuyucuya kendini sevdirecek bir karaktere sahip. Dıştan normal bir insan gibi dursa da içinde fazlasıyla acı bulunduran ve kocaman bir yüreği olan bir kadın var karşımızda.

Dare ise... Ben şahsen onu da çok sevdim. Değişim üstüne değişim geçiren bir karakteri tanımış oldum. Önceden boş bir hayat, Julienne'yle ayrılıklarından sonra daha da boş bir hayata düşmüş olması ve yedi sene sonra Julienne'yi elde etmek için gösterdiği çabalar gayat başarılı bir şekilde aktarılmıştı.

Ama bunların dışında kitabın çok da istenileni vermedi bence.

En önemli eksiği aksiyondu. Yazar konu olarak gayet aksiyonlu bir şey seçmiş ama romantizmle dengelemeyi başaramamış. Sürekli Caliban kim diye araştırıldı duruldu. Asıl maceranın başlaması gereken yerde (17. bölüm) hep bir durağanlık sonrasında oldu da bitti bir hava vardı. Romantizm fazlaca ön plandaydı.

Konuşmadan çok iç sesler mevcuttu. Hadi onu geçtim bu iç seslerin bir süre sonra kendini tekrar etmesi hoş değildi.

Kitabın sadece Julienne, Dare, Lucian ve şu an adını hatırlayamadığım Julienne'den hoşlanan diğer adamın üzerinden gidilmesi bir süre sonra sıktı.

Öz, bir alıntı ekledi.
13 Mar 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Lucian
"Gerçek zenginlik sadece ruhun içsel zenginliğidir,geri kalan ne var ise kazançtan çok bela getirir."

Hayatın Bilgeliği, Arthur Schopenhauer (Sayfa 39)Hayatın Bilgeliği, Arthur Schopenhauer (Sayfa 39)
Meryem Özalp, En Karanlık Öpücük'ü inceledi.
09 Eki 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Üfff bea :)
Hikaye Anya'nın Lucien'i tavlamaya çalışmasıyla başlıyor. Ama ne tawlama yani hic wazgecmiyor Lucian sanki duwar ne yaparsa yapsin hic yanstmyr kiza karsi cekilse de kendini uzak tutuyor. Anya Anarşi Tanrıçası. Annesinin ünü yüzünden hep küçük görülmüş. Herkes annesi gibi olmasini beklemis ama onun da bir laneti var. Hiç bir zaman gerçekten sevilmemiş ama çok güçlü bir karaktere sahip. Isinlanabiliyor.Tam bir tanrica ;) Onda Kronos'un istediği bir şey var.Kronos ta gereksiz bir tanri. Cok uyus oldum herife.Anya da Bir anahtar var. Kronos Anya dan anahtari alabilmek ve anyayi öldrmesi için Lucien'i görevlendiriyor. Iste tam bu sirada araya cekim tutku arzu ask giriyor. Duwar Lucian direnemiiyor ve Anya'ya kapiliyor. Bu arada Lucian Ölüm muhafizi. Ölulerin ruhunu alip cennete ya da cehenneme goturuyor.anliyacaginiz bu seri de yok yok o yuzden okuyun ve de okutun ;) Sira geldi 4 gozle bekledigim Aci muhafizima Reyeeess bekle beni :))

Nisa Nur, Lucian'ı inceledi.
30 Haz 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Kitabı çok merak ederek okumaya başladım. Başlarında 'Yine mi alacakaranlık kalıbı( Tek ebevenyli normal kız, esarengiz erkek ve benden uzak dur çabaları vs..) bu kalıp kullanılmadan fantastik bir melek yada vampir kitabı okuyamayacak mıyız? ' diye söylenmeye başlasam da yazar özgün olma uğraşlarıyla bu kalıbı kitabın ortalarında kırmayı başardı.

Rebeca'nın Almanya da başlayıp Amerika da sona eren hikayesini anlatıyor. Rebeca sıradan bir lise öğrencisidir. Bir gün kendisiyle ilgili gizemli rüyalar gören ve hafızasını kaybetmiş bir gençle karşılaşır. Kendisi de sürekli ölüm anını görmektedir. Rebeca bu gizemi çözmeyi kafasına takmıştır....

Kitapta geçmiş ve geleceğin iç içe olmasını, karakterlerin mükemmel olmayıp Rebeca'nın biraz toplu Lucian'ın ise cılız olması çok hoşuma gitti. Ayrıca ayrıntıları çok sevdim, Rebeca'nın annesinin çok güzel yemek yapması, eşinin uğur süngerleriyle uğraşması, İngilizce dersinde bir yazarın hayatı üzerine yoğunlaşmaları, en iyi arkadaşının makyaj konusundaki olağanüstü yeteneği... Ve en büyük artı basit konuların bile seri şeklinde önümüze sunulduğu şu günlerde kitabın seri olmamasıydı.

Kitaptaki karakterin aile yapısını garipsedim. Kitaptaki en anlam veremediğim yer ise hiç bir şekilde olayla alakası olmayan Obama'nın seçimiyle ilgili bilgiler verilmesiydi. Bunların dışında sonunun böyle olmaması gerektiğini düşünsem de güzel bir kitaptı.

Keyifli okumalar.. :)