Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Lügen

Lügen
@lugengumrh
Az laf çokça Atatürk.
17 okur puanı
Eylül 2019 tarihinde katıldı
Sabitlenmiş gönderi
Paylaştığım alıntıların hiçbiri ona katıldığım veya o psikolojide olduğum anlamına gelmiyor. Sadece farklı bakış açıları da sunuyorum.
Reklam
Lügen tekrar paylaştı.
Yirmi bir yaşındaysanız hayat bir yol haritasıdır. Yirmi beş yaşınıza gelene kadar haritayı ters tuttuğunuzdan şüphelenmezsiniz ve bunu ancak kırkınızda anlarsınız. Altmış yaşınıza geldiğinizdeyse sözüme inanın, boku yemiş ve kaybolmuşsunuzdur.
Sayfa 25 - İnkılap YayıneviKitabı okudu
Akşamüstüne doğru, kış vakti; Bir hasta odasının penceresinde; Yalnız bende değil yalnızlık hali; Deniz de karanlık, gökyüzü de; Bir acaip, kuşların hali. Bakma fakirmişim, kimsesizmişim; -Akşamüstüne doğru, kış vakti - Benim de sevdalar geçti başımdan. Şöhretmiş, kadınmış, para hırsıymış; Zamanla anlıyor insan dünyayı. Ölürüz diye mi üzülüyoruz? Ne ettik, ne gördük şu fani dünyada Kötülükten gayri? Ölünce kirlerimizden temizlenir, Ölünce biz de iyi adam oluruz; Şöhretmiş, kadınmış, para hırsıymış, Hepsini unuturuz.
Orhan Veli Kanık
Orhan Veli Kanık

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Lügen tekrar paylaştı.
Başka bir evrende :)
Derler ki, buluşmuş Kerem Aslı'yla cihanda.
Sayfa 39
Lügen tekrar paylaştı.
-O gelmez artık. -Nereden biliyorsun? -Gidişinden belliydi.
Reklam
Lügen tekrar paylaştı.
Çünkü benim niyetim de kalan ömrümü okuyarak, yazarak geçirmekti.
Sayfa 19 - Doğan Kitap, 160. baskıKitabı okuyor
Bu kadar yürekten çağırma beni Bir gece ansızın gelebilirim Beni bekliyorsan,uyumamışsan Sevinçten kapında ölebilirim.
İlk defa bu kadar içime su serpilmiş ve kendimi her şeyden ve her dertten arınmış hissediyorum. Düşünceleri dışa vurduğun sürece sen seni yapan her metaforla karşılaşıyorsun.
Lügen tekrar paylaştı.
Matematiği sevmeyen insanlar, matematikçileri konuyu zorlaştırmakla suçlar durur. Fakat matematiği seven insanlar bunun tersininin doğru olduğunu bilir: Matematik, sadeliği ödüllendirir ve matematikçiler de sadeliği her şeyden çok sever. Boş küme aksiyonu, sıfırı temsil eder. Bir yokluk kavramının, yani sıfır kavramının bulunmasının zorunluluğunu ifade eder. Sıfır değer, sıfır adet diye bir şey olmalıdır. Matematik bir yokluk kavramı olduğunu varsayar ama bu kanıtlanmış mıdır? Hayır. Fakat var olmak zorundadır.
Sayfa 336 - Doğan KitapKitabı okudu
Aslında biz bir daha asla birlikte olamayacaktık sadece bunu kabul edemiyorduk.
Reklam
Ne diyebilirim ki bu masalda rolüm bitti... Uzatmamak gerek yeni masallar için eğer uzatırsam yeni masalıma geç kalabilirim... ve hayat yeni bir masala geç kalacak kadar uzun değil.
Kadın olmak çok harika bir şey. Nasıl da cesaret isteyen bir serüven!
250 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.