1000Kitap Logosu
Resim
Otuz yılı aşkın bir süreçte geçirdiğimiz değişim aslında The Simpson' un bir bölümünde, Springfield kasabasında düzenlenen " Dediğimizi Yap Festivali" nin adının, "Hissettiğini Yap Festivali" ne dönüşmesiyle daha iyi ortaya çıkıyor.
Morris Massey şöyle açıklıyor: " Nesiller arasındaki içgüdüsel değer sistemi, çarpıcı biçimde farklıdır. Odaklanmamız gereken şey, ' Diğer insanları kendi standartlarımıza ve değerlerimize nasıl uydururuz. ' düşüncesi olmamalıdır. Aksine diğer insanları, kendi doğruları, düşünce tarzları ve yaşam biçimleriyle kabul etmeyi öğrenmeliyiz."
Tabii bu, "Gençler şımarık" demekle aynı şey değil. ... Aileler önceden, lise mezunu bir kişinin kazandığıyla orta sınıf bir yaşam standarda kavuşabilirken bugün iki üniversite mezununun maaşı aynı standartları ancak sağlayabiliyor. Birçok ergen, dünyanın her alanda mükemmelliği şart koştuğunu düşünürken, bazıları da bu baskı altında eziliyor. ... Ben Nesli yetişkinliğin gerçekleriyle çarpıştığında zayıflayarak paramparça olur. ... Çocukluk yıllarımızın övgüleri, şişen egomuz ve gerçekçi olmayan beklentilerimiz bizi, rekabetin had safhada olduğu bir çalışma ortamına ya da ateş pahası ev fiyatlarının ve artan sağlık giderlerinin doğurduğu ekonomik bunalıma hazırlamıyordu. Neşeli bir çocukluğun ardından, Ben Nesli , daha az kazanabilmek için daha çok çalışıyor.
Sayfa 20 - 16 ve w0 sayfalar.
Hayaller V.S. Hayatlar
'Ben Nesli' nin beklentileri fazlasıyla iyimser: Üniversiteye gitmek, çok para kazanmak, hatta mümkünse meşhur olmak istiyorlar. Ancak bu nesil üniversiteye girerken büyük rekabetin yaşandığı, iyi bir iş bulmanın ve o işe devam edebilmenin zorlaştığı, ev ve sağlık giderleri gibi temel ihtiyaçların ateş pahası olduğu bir dünyaya atın atıyor. Umudun yükseklerde uçtuğu, gerçekliğin ise ezip geçtiği bir zaman dilimi...
1
2
3
4
...
110
1.097 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.