e.

e.
@magnapeccatrix
"seni kâfir, ne hakla tanrı'nın evine mantık sokarsın?"
Sabitlenmiş gönderi
"Ama artık istediğim o değil. Şimdi başka bir şey istiyorum; sıcak, korunaklı bir şey, sığınabileceğim bir şey, her ne yapmış, kime dönüşmüş olursam olayım geri dönebileceğim bir şey. Hep orada olduğunu bileceğim bir şey, anlıyor musun? Sabah gökyüzü gibi..."
Sayfa 252
Reklam
e. tekrar paylaştı.
+1
Zeki kimseler çok hoşuma gider.
Sayfa 111 - Yapı Kredi YayınlarıKitabı okudu
138 syf.
·
Puan vermedi
Cinsiyet Üzerine
Cinsiyet ÜzerineSigmund Freud
7.9/10 · 4.413 okunma

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Erginlik ça­ğına özgü bir psikolojik çalışma yapılır ki bu, en önemlileri fakat en acı verenleri arasında sayılır. Bu, çocuğun ana-baba otoritesi altından çıkmak için gösterdiği çaba, ilerleme için pek önemli olan, yeni ve eski kuşak arasındaki karşıtlığı tek başına doğuran çabadır. Normal kimsenin bu gelişme evre­lerini geçirmesi gerekir. Bazı kimseler duraklayabilirler ve böylece ana-baba otoritesinden hiçbir zaman çıkmamış olan, sevgi duygularını ana-babalanndan koparamamış ya da hiç değilse bunu ancak eksik bir şekilde yapmış kişiler bulunur.
Bir sadist daima bir mazoşist­tir, bu sapıklığın etkin yanının ya da edilgin yanının üstün gelerek cinsel faaliyete ağır basmasını ve onu karakterize edebilmesini önleyemez.
Reklam
126 syf.
·
Puan vermedi
Tipi
TipiLev Tolstoy
7.7/10 · 879 okunma
...tek bir doğru zaman vardır; o da şimdiki andır, en doğru zaman budur, zira ancak o zaman hâkimiyet bizdedir.
Sayfa 103
İnsanız biz, mücadele etmek, çabalamak, engellerin üstesinden gelmek için güç verildi bize, korkakça onlara boyun eğmek için değil.
Sayfa 93
Size lanet edenleri kutsayınız, sizi gücendirenlere dua ediniz, size nefret duyanlara iyilik ediniz, size düşman olana muhabbet besleyiniz, böylece düşmanınız kalmayacaktır.
Sayfa 87
e.
Bir kitabı okumayı düşünüyor
Beyazlı Kadın
Beyazlı KadınWilkie Collins
8.8/10 · 688 okunma
Reklam
ruhunda ne bir sitem var ne bir öfke ne de bir pişmanlık..
Sayfa 69
Kesin kararlara ulaşma arzusuyla iyilik ve kötülüğün, gerçeklerin, düşüncelerin ve çelişkilerin sonsuz devinim içindeki uçsuz bucaksız okyanusuna atılmış talihsiz, zavallı bir mahluktur insan!
Sayfa 67
Yaşamda sıklıkla rastladığımdan buna alışığım; kalabalığın küstahlığı, farkında bile olmadan acımasızlığı da benim için bir yenilik değildi; fakat halkın fikrini savunanlar ne derse desin, bu kalabalık, her ne kadar yalnızca hayvani ve alçakça yönleriyle yakınlıkları olan iyi insanları barındırsa da, insan tabiatının zayıflığını ve katılığını gösteriyor sadece.
Sayfa 64
Bu ne saçmalık, bu ne içinden çıkılmaz bir anlamsızlık!
Sayfa 64
Hayat sizi o denli aldatmış ve ahlaksızlaştırmış ki, sevdiğiniz tek şeyle alay ediyorsunuz ve nefret ettiğiniz, sizi mutsuz eden şeyi arıyorsunuz.
Sayfa 64
Yazık senin aklına, yazık o arzuladığın mutluluğa, ne istediğini bilmeyen zavallı bir mahluksun sen..
Sayfa 64
7,8bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.