Zeynep Sever, bir alıntı ekledi.
16 Mar 23:51 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Ben...ruhsal olarak korkunç bir durumdayım...mutlaka biriyle konuşmak zorunda olduğum bir noktadayım...yoksa mahvolacağım...

Amok Koşucusu, Stefan ZweigAmok Koşucusu, Stefan Zweig
Michelle Melinda, bir alıntı ekledi.
18 Şub 11:43 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Ruhsal olarak korkunç bir durumdayım... mutlaka biriyle konuşmak zorunda olduğum bir noktadayım... yoksa mahvolacağım...

Amok Koşucusu, Stefan Zweig (Sayfa 9 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)Amok Koşucusu, Stefan Zweig (Sayfa 9 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)
Mehmet KOÇ, bir alıntı ekledi.
21 Oca 14:16 · Kitabı okuyor · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Mahvolacağım
"Size bir şey sormak istiyorum... daha doğrusu size bir şey anlatmak istiyorum. Biliyorum, çok iyi biliyorum, karşıma çıkan ilk kişiye yönelmem çok saçma, ama... ben... ruhsal olarak korkunç bir durumdayım... mutlaka biriyle konuşmak zorunda olduğum bir noktadayım... yoksa mahvolacağım..."

Amok Koşucusu, Stefan Zweig (Sayfa 9 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)Amok Koşucusu, Stefan Zweig (Sayfa 9 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)
sinan kaan, bir alıntı ekledi.
18 Oca 19:10 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Düşünüyordum:
"Kendim için bir şeyler yapmalıyım, yoksa mahvolacağım..."

İnsanlar Arasında, Maksim Gorki (Sayfa 420 - Can yayınları)İnsanlar Arasında, Maksim Gorki (Sayfa 420 - Can yayınları)
Kübra, bir alıntı ekledi.
05 Oca 19:45 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Korku içime işledi, korku ve şaşkınlık içindeyim, kaybolup mahvolacağım diye hiçbir yana bir adım bile atacak cesaretim kalmadı.

Derviş ve Ölüm, Meşa SelimoviçDerviş ve Ölüm, Meşa Selimoviç
Yusuf Ö., bir alıntı ekledi.
19 Eyl 2017

Karşıma çıkan ilk kişiye yönelmem çok saçma ama... ben... ruhsal olarak korkunç durumdayım... mutlaka biriyle konuşmak zorunda olduğum bir noktadayım...yoksa mahvolacağım...

Amok Koşucusu, Stefan Zweig (İş Bankası Yayınları)Amok Koşucusu, Stefan Zweig (İş Bankası Yayınları)
Akif Yeniçeri, bir alıntı ekledi.
12 Haz 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Size bir şey sormak istiyorum ... daha doğrusu size bir şey anlatmak istiyorum.
Biliyorum, çok iyi biliyorum, karşıma çıkan ilk kişiye yönelmem çok saçma, ama... ben ... ruhsal olarak korkunç bir durumdayım ... mutlaka biriyle konuşmak zorunda olduğu
bir noktadayım ... yoksa mahvolacağım ... eminim bunu anlayacaksınız, eğer ben ...
evet, eğer ben anlatırsam ... Bana yardım edemeyeceğinizi biliyorum ... ama bu suskunluk beni bir tür hasta etti ... ve bir hasta da diğerleri için her zaman gülünçtür.

Amok Koşucusu, Stefan ZweigAmok Koşucusu, Stefan Zweig
insan_okur, bir alıntı ekledi.
23 May 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

''Size bir şey sormak istiyorum ... daha doğrusu size bir şey anlatmak istiyorum.
Biliyorum, çok iyi biliyorum, karşıma çıkan ilk kişiye yönelmem çok saçma, ama... ben ... ruhsal olarak korkunç bir durumdayım ... mutlaka biriyle konuşmak zorunda olduğu
bir noktadayım ... yoksa mahvolacağım ... eminim bunu anlayacaksınız, eğer ben ... evet, eğer ben anlatırsam ... Bana yardım edemeyeceğinizi biliyorum ... ama bu suskunluk beni bir tür hasta etti ... ve bir hasta da diğerleri için her zaman gülünçtür."

Amok Koşucusu, Stefan Zweig (Sayfa 9 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları Çeviri: Nafer Ermiş 1. Baskı)Amok Koşucusu, Stefan Zweig (Sayfa 9 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları Çeviri: Nafer Ermiş 1. Baskı)
Senem Bayrak, Sevgilimden Son Mektup'u inceledi.
09 Nis 2017 · Kitabı okudu · 15 günde · 4/10 puan

cok fazla kisinin verdigi tavsiyelerle okumaya karar veridigim bir kitaptı. genel yorum ozellikle sonlarinda aglamaktan mahvolacagim yönünde olmasina ragmen ben kitapta yogun bir duygusallik bulamadim. Degil aglamak gozlerim bile dolmadı. hikaye bilindik ve akıcı. Okuması keyifli fakat 'kesinlikle okumalı' diyenlere inat okumazsaniz bir sey kaybetmezsiniz.