Giriş Yap
“Ve tam şüphelendiğim gibi, tıkanmış bir boru vardı. Su arıtıcı sidiği arıtıp havadan suyu almak için (nefes verirken, işediğiniz kadar su kaybediyorsunuz) tasarlanmıştı. Ben suyumu toprakla karıştırdığım için suyum mineral suyuna dönüşmüştü. Mineraller de su arıtıcının içinde birikmiş. Boruları temizleyip yerine taktım. Sorun tamamen çözüldü. Bunu bir gün tekrar yapmam gerekecek ama yüz sol sorun çıkarmaz. Önemli değil yani. NASA’ya ne yaptığımı söyledim. (Özetle) konuşmamız şöyleydi: Ben: “Su arıtıcıyı parçaladım, sorunu buldum ve düzelttim.” NASA: “İt herif.”
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Watney keşke arkadaşım olsan hahahh
“Su arıtıcı konusunda NASA’yla yaptığım konuşma sıkıcıydı ve teknik detaylarla doluydu. O yüzden sizin için özet geçeceğim: Ben: “Tıkanıklık olduğu belli. Arıtıcıyı parçalayıp iç boruları kontrol etmeme ne dersiniz?” NASA: (Beş saatlik bir toplantının ardından) “Hayır, bir şeylerin içine eder, ölürsün.” Ben de arıtıcıyı parçalarına ayırdım.”
Watney’in esprileri kitaba renk katmış , günaydın :)
“NASA şimdi benimle konuşmaya başladı ya, artık susmak nedir bilmiyorlar.”
416 syf.
·
6 günde okudu
·
Puan vermedi
Merhabalarr.
Marslı
benim çok ilgimi çeken bir kitap değil açıkçası farklılık olsun diye okudum. Her ne kadar bazı paragrafları yüzeysel bir şekilde okusam da beklentimin üstündeydi diyebilirim. Kitaba gelirsek mantığa oturtmak için fazlaca çaba harcandığını düşünüyorum. Bu iyi bir durum aslında sonuçta kaç insan uzay aracına binmiş, onu tamir etmek zorunda kalmış, marsta bitki yetiştirmeye çalışmıştır ki ? Astronot bütün bunları yaparken sayısal, kimyasal verilerden -bana göre- çok fazla yararlanmış. Bu da çok hoşuma giden bi anlatım olmadığından göz gezdirerek üstünkörü okudum. Bütün bunlara rağmen kötü bi kitaptı diyemem çünkü merak uyandıran bir etkisi vardı. Ayrıca sayısal zekanız baskınsa veya anlatılanlara mesleki ya da bilgi birikimi olarak hakimseniz kitap ilginizi çekebilir. İyi okumalar...
Marslı
8.6/10 · 7,3bin okunma
Reklam
·
Reklamlar hakkında
368 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Marslı kitabını okuduysanız bunu da çok seveceksiniz! Harika bir eser. Başka bir dünyaya doğru yola çıkacak ve maceralara atılacaksınız. Çok akıcı bir dili var, 2 günde biteceksiniz bu kitabı emin olun :)
Artemis
7.6/10 · 1.935 okunma
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
374
3.733 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.17