Farah El Berho

Farah El Berho
@mavikelebek3664
Sevdiklerinizi ihmal etmeyin. Çiçekler bizi sulayın diye miyavlayamaz. Yanlış bildiğin yolda; herkesle yürüyeceğine, doğru bildiğin yolda; tek başına yürü. Hep gülümse ki yüreğinin güzelliği gülüşlerinde canlansın.
318 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
6 günde okudu
Hayatımda okuduğum en güzel kitap! O kadar güzel ve sürükleyiciydi ki insan onu bir oturuşta bitirmek ister. Olaylar çok merak uyandırıyor insanda. Hiç sıkılmadan okunan bir kitap. Özellikle sonu çok çok şaşırtıcı ve etkileyiciydi gerçekten yüreğe dokunuyor. Yazar çok güzel yazmış. Kitap çok çok harika herkesin kesinlikle okuması gereken bir kitaptır...
Gidersen Veda Etme
Gidersen Veda EtmeAhmed Günbay Yıldız · Timaş Yayınları · 2016433 okunma
Reklam
280 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
9 günde okudu
İnsan ve hayvanlar arasındaki bağı mükemmel bir şekilde anlatan harika bir kitap. İnsanlar ve hayvanlar arasında diğerlerinin kolay kolay anlayamayacağı harika bağların oluştuğuna inanırdım hep, şahsen yaşadım da. Bu kitap da doğru düşündüğümü kanıtlamış oldu. Kitaba ilk başladığımda sıkıcı geldi ama otuz kırk sayfa okuduktan sonra çok güzel gelmeye başladı bana. Olaylar çok akıcı bir şekilde ilerliyor kitap gerçekten çok güzel. Okuduğum en güzel kitaplardan biridir. Herkese tavsiye ederim.
Uysal Ben
Uysal BenWalt Morey · Beyaz Balina Yayınları · 2021238 okunma
670 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
101 günde okudu
Riyazüs' Salihin (Salihlerin izlediği doğru yol/Salihleri doğru yola iletecek olan) kitabı İslam'ın hükümlerini hadislerle çok güzel ve anlaşılır bir şekilde anlatan harika bir kitap. Dört ayda okumam gerekiyorken bazı sebeplerden dolayı kendimi sıkıştırıp bir haftada okumak zorunda kaldım ama buna rağmen çok iyi bir şekilde anlayabildim. Gayet anlaşılır ve akıcı bir kitap. Günlük yaşamda insanlara çok faydası olacaktır. Herkese tavsiye ederim.
Riyazü's Salihin
Riyazü's Salihinİmam Nevevi · Beka Yayınları · 20173,002 okunma

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
85 syf.
7/10 puan verdi
·
Beğendi
·
19 günde okudu
Bu kitap Şeker Portakalı ve Güneşi Uyandıralım kadar mükemmel değildi. Bu kitaptaki her bölüm bir anı gibiydi. Yani bir ve ikinci bölüm gibi olaylar birbirini takip etmiyordu, ilk bölümler gibi bir akış yoktu bu kitapta. Kitap güzel bir kitaptı ama diğerlerine kıyasla biraz sıkıcı ve daha az beğendiğim bir kitaptır.
Delifişek
DelifişekJosé Mauro de Vasconcelos · Can Yayınları · 202126,7bin okunma
183 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
4 günde okudu
Şeker Portakalı
Fakir bir ailenin çocuğu olan beş yaşındaki Zezè hemen her şeyi tek başına öğrenir ve hep yaramazlık yapar. Ailesiyle başka bir eve taşınır ve o evin arka bahçesinde bir Şeker Portakalı fidanını arkadaş edinir, ona "Minguinho" adını verir ve ona günü boyunca yaşadığı olayları anlatır. Zezè okula başlar ve sınıfın en çalışkan öğrencisi olur. Ama hep hinlik ve yaramazlık yaptığını için sürekli ailesinden dayak yer. Onu seven on beş yaşında Glória adında ablası var. Zezé Manuel Valadares adında bir portekizliye yaptığı yaramazlıktan dolayı ondan dayak yer ve ondan çok nefret eder. Ama bir süre sonra bu Portekizlinin Zezé'ye yaptığı iyilikten dolayı arkadaş olurlar ve çok yakınlaşırlar. Hatta Zezé onu öz babasından daha fazla sever. Zezé onu "Portuga" diye çağırır. Bir gün Portuga kaza ile ölür ve Zezé çok büyük bir şok geçiririr ve hastalanır. Minguinho'yu da belediye, sokakları genişletmek için keseceklerdi. Bir süre sonra Zezé daha iyi olur ama Portuga'yı hatırlayınca ağlar. Portuga'nın hatırasını bir türlü unutmaz... Bu kitap gerçekten çok mükemmel bir kitap. Etrafımdakiler okuyor diye bende merak edip okumaya başladım ve kitap beklediğimden daha da güzel çıktı. Gerçekten çok etkileyici bir kitap, beni çok etkiledi. Özellikle Portuga'nın ölümü ile Zezé'nin buna tepkisi beni çok duygulandırdı ve gözyaşlarımı tutamadım. Bence bu kitap hayatımda okuduğum en güzel kitaplardan biri. Hala onu okumayan biri varsa eğer kesinlikle en kısa sürede okumasını tavsiye ederim.
Şeker Portakalı
Şeker PortakalıJosé Mauro de Vasconcelos · Can Yayınları · 2022225,9bin okunma
Reklam
272 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
8 günde okudu
Petey
Beyin felciyle doğup doktorların yanlış teşhis koymasıyla zihinel engelli kabul edilen petey, iki yaşındayken akıl hastanesine gönderilmek için ailesi tarafından terk edildi. Petey akıl hastanesinde çok zor günler geçirdi. Orada birçok arkadaş edindi ve onun en yakın arkadaşı Calvin'di. Bu çocuk ile on iki yasındayken tanıştı. Onunla birlikte
Petey
PeteyBen Mikaelsen · Beyaz Balina Yayınları · 20144,420 okunma
·
Puan vermedi
Yitik Cennet
Ben kitapları severek okumama rağmen bu kitabı bitsin diye okuyordum.Kitabı devam edemedim yarım bıraktım. Kitabın bahsettiği şeyler güzeldir ve konusu ilginçtir ama bana çok zor geldi çünkü bu kitap benim seviyemden daha yüksek. Kitap güzel ama anlamadığım için beğenmedim diyebilirim.
Yitik Cennet
Yitik CennetSezai Karakoç · Diriliş Yayınları · 20218,7bin okunma
224 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
Sisin Sakladıkları
Bu kitabı okudum çok güzel bir kitaptır. Olay akışı çok güzeldir ve merak edicidir. Bu kitabı okuduğumda elime aldığım zaman bırakamiyordum. Çok eğlenceli bir kitap. Kitapın kahramanı İlay yaz tatilinde köye teyzesinin yanına gidiyor. İlk olarak o gitmek istemiyordu annesi yazda onu oraya göndermek istiyordu ama sonunda İlay oraya gitmeyi kabul etti. Teyzesi onun hayal ettiği gibi değildi. Hayatında onu ilk kere görüyordu onu ilk başta tanıyamamıştı. Teyzesiyle birlikte ve yeni tanıştığı annesinin arkadaşının oğlu Fuatla birlikte tehlikeli maceralar yaşıyacaklar. Bu kitap çok hoşuma gitti okumanıza tavsiye ederim.
Sisin Sakladıkları
Sisin SakladıklarıMiyase Sertbarut · Tudem Yayınları · 20181,229 okunma
158 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
Gizli Ada
Bu kitap güzeldir. Olaylar çok güzel ve etkileyici, beni çok etkiledi. Onu okurken sanki bende hikayede yaşıyorum gibi hissettim kendimi. Bu kitabı çok beğendim okumanıza tavsiye ederim.
Gizli Ada
Gizli AdaEnid Blyton · Altın Kitaplar · 198251 okunma