1000Kitap Logosu
MaviVapurDumanı
MaviVapurDumanı
MaviVapurDumanı
TAKİP ET
MaviVapurDumanı
@mavivapurdumani
Beden sahibi bir RUH
15 Aralık
143 okur puanı
17 Ara 2018 tarihinde katıldı.
291
Kitap
27
İnceleme
192
Alıntı
21
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Proje Amaç Dönemi, Doktor Claude’un birlikte çalıştığı Doktor Marc Frechet’nin tespitidir. Üzerinde çalışıldığında bilinçaltının bir çeşit kılavuzu niteliği taşıdığına şahit olmuştur. Proje Amaç Dönemi 30 aylık bir süreci kapsar. 30 aylık süreç, fetüsün döllenmesinden 9 ay öncesi, döllenme anı, 9 ay gebelik süreci, doğum anı ve yaşamımızın ilk 12 ayı! Beynimiz, bu döngü boyunca hayatta kalabilmeyi başardığını düşünerek bu süreci ‘güvenli’ kabul eder ve bilinçaltına atar. Bilinçaltı bu dönemde yaşanan her şeyi, sanki kişinin kendisine aitmiş gibi kaydeder. Dolayısıyla bugünkü hayatımız, anne ve babalarımızın ve soyağacımızdaki önemli bireylerin o dönemde yaşadıklarının bir yansımasıdır. 30 aylık dönemde, anne ve babamızın yaşadığı tüm duygusal çatışmalar, ileriki hayatımızda bizim fizyolojik çatışmamız veya davranış modelimiz haline gelir. Beyin her şeyi ama HER ŞEYİ kaydeder. Yaptığımız hiçbir davranış, karşımıza çıkan hiçbir olay ve kişi, mesleklerimiz, eşlerimiz hayatımıza tesadüfen girmemiştir.
1
232 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
Eğer kalıtsal aile travmalarına ilgi duyuyor ve bu konularla ilgili okumalar yapıyorsanız aslında ilk başlarda okunabilecek kitaplardan Mor. Çünkü yazar kendini bulma yolunda başından geçenlerin bir kısmını, yaşadığı bazı olayların atalarıyla bağlantısını, ruhsal dünyadaki rehberinin ona nasıl yol gösterdiğini öyle akıcı ve kolay okunur bir dille anlatmış ki bize, kitabı elinize alınca bırakmak istemiyorsunuz. Her ne kadar yazarın hayatından kesitler olsa da siz de mutlaka kendi hayatınızdan bir şeyler buluveriyorsunuz. Çalıştığı danışanlarıyla ilgili kısımlarda mevcut kitapta. Eğitim aldığı hocasıyla da çok güzel diyaloglarını aktarmış yine bize. Kendini tanıyamadan ömrünü geçiren insanlar var. Bu neden hep bana oluyor diyen, bir türlü aşkı, parayı, sevgiyi, mutluluğu bulamayan insanlar... Atalarımızdan miras kalan travmalarımız, negatif duygularımız var evet. Savaşlar, göçler, soykırımlar... Fakat onlardan aldığımız hediyelerimiz de var. Kendimizi bulma yolculuğumuzda, hep ışık olsun yolumuz...
Mor
7.9/10
· 332 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
Bilinçaltı doğru-yanlış, gerçek-hayal, ahlaklı-ahlaksız gibi ayrımların farkında olmadan kayıt tutar. Bilinçaltı bir bilgisayar programı gibidir, sadece verilerle ilgilenir, veri hakkında yorum ya da değerlendirme yapmaz. Espri anlayışı yoktur, şakadan anlamaz. Söyleneni kabul eder.
1
Beynimizin, biz farkında olmadan bilinçdışı çalışan, beynimizin istemsiz kaslarını yöneten, gece uykuda iken dahi beş duyu organımızla algıladığımız her şeyi anında kaydeden ve gerektiğinde kullanılmak üzere bilincin emrine verilen bir parçasıdır bilinçaltı. Bilinçaltı kendisine gönderilen her şeyi kabul eder, hele hele biyolojik tanrılarımız olan anne ve babalarımız tarafından gönderilmişse bu paketler. Değerlerimizi, inançlarımızı depolar, beden fonksiyonlarımızı kontrol eder. Akıl yürütmez. Hayal ya da gerçek ayrımı yapmadan her şeyi gerçek gibi algılayarak hareket eder. Bilinçaltına kayıtlanan tüm veriler, yaşamımızı etkileyen, davranışlarımıza yön veren, hatta patolojilerimizin kaynağı olan, potansiyelimizi destekleyen veya köstekleyen dataları oluşturur.
2
...
576 öğeden 16 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.