1000Kitap Logosu
Betül Uzun
Betül Uzun
Betül Uzun
TAKİP ET
Betül Uzun
@mbetuluzun
111 okur puanı
15 Oca 2019 tarihinde katıldı.
128
Kitap
10
İnceleme
199
Alıntı
2
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Betül Uzun
Kendiniz Olma Alışkanlığını Kırmak'ı inceledi.
428 syf.
·
250 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Kendiniz Olma Alışkanlığını Kırmak kitabı kişisel gelişim kitapları içinde en somut verilere dayalı olan bilinçaltı güçlendirme kitaplarından. Yazar bu kitapta bilimsel verilere dayaranak bilinçaltının gücünü daha net bir şekilde ortaya koymuş. Bu izlediği yolu ben beğendim, çünkü kendisini değiştirmek istemeyen çoğu insan inanmama ve inkar etme yoluna gidiyor. Bu açıdan kitap buna dur diyor ve düşünecelerimizin hayatımızı nasıl etkilediğine dair sebep sonuç ilişkilerini ortaya koyuyor. Ayrıca meditasyona dair uygulamalı ve açıklayıcı program da eklemiş. Nlp uzmanı olarak tavsiye ediyorum.
Kendiniz Olma Alışkanlığını Kırmak
OKUYACAKLARIMA EKLE
92
Betül Uzun
Zengin Baba Yoksul Baba'yı inceledi.
400 syf.
·
173 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Zengin Baba Yoksul Baba
Robert Kiyosaki bu kitapta para için çalışmayı değil de parayı kendimiz için nasıl çalıştırmamız gerektiğini hayatından ve kendinden örnekler vererek anlatmaktadır. Çoğumuz uzun yıllar para kazanma, borç ödeme ve parasız kalma korkusuyla istemediğimiz işlerde çalışıyor veya kendi işimizi kurma isteğiyle yaşıyoruz. Ancak korkularımız ve bilgi yetersizliğimiz kendi işimizi kurma yolunda cesaretimizi kırıyor, hayata geçirmemizi engelliyor. Hayat amacımız bu anlamda gerçekte ne? İşte bunlara cevap arıyorsak okunması gereken bir kitap.
Zengin Baba Yoksul Baba
OKUYACAKLARIMA EKLE
10
Betül Uzun
Kaderin Pin Kodu'yu inceledi.
264 syf.
·
Puan vermedi
Kaderin Pin Kodu
İsmimizin ve doğum tarihimizin hayatta bir amacı vardır. Kişiliğimizi oluşturur, hayata geliş amacımızı anlatır, nelerle sınandığımızı, nelerle sınanacağımızı, güçlü ve güçsüz yönlerimizin neler olduğunu, kader sayımızı vs. gösterir. Kaderin Pin Kodu kitabında da doğum tarihimizle kaderimizi, kişiliğimizi ve hayattaki varoluş amacımızı öğreniyoruz. Net bir şekilde anlatım var. Tabii sadece yorumlamayı kitapla bağlı tutmamak gerekir. Numeroloji ile ilgilenenler ayrıca bana ulaşabilirler.
Kaderin Pin Kodu
6.2/10
· 129 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
15
Betül Uzun
Şeker Portakalı'ı inceledi.
183 syf.
·
9 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Yoksullukla ve dayakla bir hayat geçiren, sevdikleri tarafından sevgiden yoksun edilen Zeze'nin sevgiyi hayallerinde, Şeker Portakalı Ağacı'nda ve başkalarında araması. Zeze nin ağzından anlatılan hikaye ve yaşadıklarını öyle hissediyorsunuz ki daha küçük çocukken sevgiyle büyümeye olan ihtiyacın önemini çok iyi anlıyorsunuz. Kalbe işleyen sıcak kelimelerle dolu bir kitap.
Şeker Portakalı
OKUYACAKLARIMA EKLE
11
Betül Uzun
Düşünce Gücüyle Tedavi'yi inceledi.
232 syf.
·
6 günde
·
Puan vermedi
Louise Hay düşüncenin iyileştirici gücünü, yaşamı boyunca tecrübe ettiklerinden yola çıkarak anlatmış. Kendine bir yol çizmek isteyenler, kendini sevmek isteyenler ve düşüncenin gücünü fark etmek isteyenler için, güzel bir başlangıç kitabı. Size rehber olacktır.
Düşünce Gücüyle Tedavi
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
Betül Uzun
Kırmızı Pazartesi'ni inceledi.
112 syf.
·
2 günde
·
Puan vermedi
Bir namus cinayetinin anlatıldığı hikaye. Kitabın en başından kimin öleceği, cinayeti kimin işleyeceği belli. Burada en başından belli olması hikayeyi götürmemiş aksine daha da canlandırmış. Toplumsal gerçeklere değinilmiş. Namus adı altında insanların ne kadar değişebileceği, işlenecek bir cinayetin bilindiği halde insanların sessiz kalması. Körelmiş zihinlerle, çıkar ilişkileriyle dolu bir yaşam. Yine insan olmanın kolay, insan kalmanın zor olduğunu anlıyoruz.
Kırmızı Pazartesi
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
14
Betül Uzun
Yeraltından Notlar'ı inceledi.
140 syf.
·
5 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Kendimize itiraf edemediğimiz iç dünyamızı, karanlık taraflarımızı, kendimizle yüzleşmeye korktuğumuz düşüncelerimizi öyle güzel anlatmış ki... Okurken insan olmanın değil, insan kalmanın ne kadar zor olduğunu düşündürüyor.
Yeraltından Notlar
8.6/10
· 72,2bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
18