Derya
mesaj-gonder
coklupaylas
ucnokta_yatay-1
TAKİP ET
Derya
@medcezr
meslek
Diyetisyen
egitim
Lisans
dogum-gunu
1947
v3_profil_bos
1822 okur puanı
gecmis
28 Mar 2017 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
196 syf.
·
10 günde
Kitabı çok beğendim. Yalın bir dille yazılmış, sevginin gösterilme yollarını 5 basit yönteme indirgemiş. Yaşanmış örneklerle desteklenen yöntemlerin, uygulanır oluşuna inancı artıyor insanın. Kainat sevgi üzerine yaratılmış. İnsanın birilerini sevmesi, sevildiğini hissetmesi en büyük ihtiyaçlarından biri. Bu sevgi deposunun sürekli olarak doldurulması gerekiyor ki, yaşamı mutlu, huzurlu geçsin. Taa çocukluktan başlıyor deponun dolum oranının hayatımızda ki etkilerini görmek. Sevgi deposu dolu olan çocuk sevmeyi öğreniyor, gülmeyi içten biliyor. Yetişkinliği sağlıklı gelişiyor. Evliliği için doğru karar alıp, doğru şekilde seviyor. Deposu boş olan çocuk ise, ihtiyaçlarını gidermek için yanlış yönelimler, yanlış arkadaşlıklar ya da yöntemler seçiyor. Evlilikleri doğru yapılmış ancak sonrasında hayatın rutinliğine yenik düşüp, monotonluğa dönüşen evlilikler, birliktelikler için beş yöntemle yol gösteriyor kitap sevgiyi tekrar bulabilmeye. Sevgi dillerini öğrenmek yabancı dil öğrenmek kadar zordur diyor bir yerinde. Umarım bütün birliktelikler umutla, sevgiyi tekrar yakalar. Hangi yaşta olursak olalım sevgiye ihtiyacımız var, hava gibi su gibi. Doğru şekilde, doğru kişiler tarafından sevilmek temennisiyle...
kamera
5 Sevgi Dili
kamera
Gary Chapman
ucnokta_yatay-1
yildiz
8.7/10 · 4.591 okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
472 syf.
·
6 günde
Heyecan sevenlere tavsiye :)
Heyecan sevenler için doğru yazar
kamera
John Verdon
. Hayatımda heyecan yok, adrenalin arıyorum, monotonluk da sıktı, hep mi aşk meşk kitapları okuyacağım zihnim bulandı diyorsanız kesinlikle okumanızı tavsiye edeceğim bir yazar. Ama seriyi başından itibaren okumanız sizi yazara bağlayacaktır. Okuduğum beşinci kitabı ve ilk kitaba göre aksiyon azalır mı acaba diyordum başlarken, yoo yine gayet heyecanlı, bulmacalı, şaşırtmacalı bir kitaptı. Yazarın tarzında en sevdiğim şey karakterlerin psikolojik durumları çok güzel tasvir ediliyor, her kitapta bir karakterin çocukluktan getirdiği travmatik süreçler işleniyor ve nasıl aydınlatılabilir diye yollar aranıyor. Ünlü emekli dedektif Gurney'in karısı Madeleine'i çözdük bu seride de. Heyecan seven herkese tavsiye ederim:)
kamera
Kurt Gölü
kamera
John Verdon
ucnokta_yatay-1
yildiz
8.4/10 · 4.239 okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
136 syf.
·
2 günde
Shakespeare okumayı çok seviyorumm, ancak kitabın başında karakterleri benimseyebilmek için sürekli kişiler fihristine bakmam gerekiyor. Tenis maçı seyretmek gibi. Top bir orda, bir burda. Cümleyi kimin söylediğini kaçırmamak için dikkat kesilmelisiniz. Tek başına yazdığı bilinen son eseri. Bundan sonra ki eserleri ortak yazım. Bilinen büyük eserlerine göre daha zayıf kalmış ama yine de verdiği mesajlar çok güzeldi. Okumanızı tavsiye ederim :)
kamera
Fırtına
yildiz
8.1/10 · 4.008 okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
352 syf.
·
26 günde
İçinizdeki çocuk için okuyun.
Ebeveyn rehber kitabı olarak yazılmış ancak içinizde ki küçük çocuğun hislerini, ihtiyaçlarını duymak ve görmek için de okuyabileceğiniz bir kaynak. Bazı yerlerde ödev niteliğinde yapılması gerekenler var, onları not alıp kendiniz için ya da çocuklarınızla birlikte yapmaya çalışırsanız kitap daha işlevsel olacaktır. En çok zihnimde kalan konular: Meditasyon, derin farkındalık, sessiz zaman, düzenli uykunun faydaları, otokontrol için yapılabilecekler, kaygı düzeyini alt seviyede tutmak için yapılabilecekler listesi. "Meditasyon" ve "sessiz zaman" kavramları, yurtdışında seviyesi yüksek bir çok eğitim kurumunda odaklanmayı arttırabilmek, zamanda kalabilmek ve anı yaşayabilmek için müfredatın içinde kullanıyormuş. Çocukların ezberleyerek öğrenmelerini değil, özümseyerek öğrenmelerini sağlamak için tercih edildiği üzerinde durulmuş. Çocuk ve ergen bireylerin bulunduğu aile ortamında gördüğü sevgi ve sağlıklı iletişimin, ileride sağlıklı yetişkin olabilmeleri adına ne kadar önemli olduğu sürekli tekrarlanmış. Kitapta yazılanları sadece çocuklar için yapılması gerekenler diye düşünmemek gerekir, yeni yıl hedeflerimizde koşullar ne olursa olsun kaygı düzeyimizi belli bir seviyede tutmayı öğrenebilmeyi umalım. Öncelikli kendimizle, aile bireyleriyle ve çevremizdeki insanlarla kurduğumuz sağlıklı iletişim, daha huzurlu ve mutlu yaşayabilmemiz için ön koşul hükmünde. Farkındalık kazanmak isteyenlere tavsiye ederim.
kamera
Gücünü Kendinden Alan Çocuk
kamera
William Stixrud
ucnokta_yatay-1
yildiz
8.3/10 · 28 okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
200 syf.
·
4 günde
Uyarı: Fazlaca içerik bilgisi var:)
Eminim, herkes hayatında bir gün bile olsa görünmez olmak istemiştir. Görünmezlik pelerini giyip sokaklarda dolaşmayı, değişik mekan ya da zamanda, farklı farklı insanların yanında görünmeden bulunmayı bir kerecik bile düşünmeyen kişi hayal kurmayan biridir:) Kitapla burada tanıştım ama ismi çok fantastik geldi, içinden mecazi görünmeyen adam mı çıkacak acaba diye düşünürken etiyle, dişiyle, saçıyla gerçekten görünmeyen bir adam çıktı. Ancak hiç de hayal edilen gibi, güllük gülistanlık değildi hikaye. Hırs, öfke, bencilliğin gözünü bürüdüğü, varolan haliyle de aslında görünmeyen bir adamın hikâyesi. Albino, akademisyen bir genç. Zamanını laboratuvarda deneyler yaparak geçiren yapayalnız biri. Hayatına anlam katacak, görünür olduğunu ifade eden hiçbir şey yok. Çalışmaları sonucunda kendini görünmez yapmayı başarıyor ancak hayatı beklediği, hayalini kurduğu güzelliklerle değil epeyce zorluklarla doluyor. Açlık, sefalet, soğuk... Soğuk, çünkü farkedilip zarar görmemek için genellikle çıplak gezmek zorunda; aç, çünkü yedikleri içerisinde görünür, farkedilir diye bu seferde süresiz oruçlar tutmaya alışıyor. Ve en iyisi bu kanlı, canlı halim dedirtiyor insana...  Fantastik, grotesk bir kitap arayışında olanlar için kesinlikle tavsiye ederim.
kamera
Görünmeyen Adam
yildiz
7.9/10 · 4.804 okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
30 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
;