Sözünü ettiğim tanım, Akif merhumu pek yakından ve çok iyi tanıyan muhterem Mahir İz (v. 1974) hocamıza ait- ti. Mahir Bey hocamız, İstiklal Marşı'nın kabulünün 50. yılı dolayısıyla yazdığı yazıda¹ Akif için "O çelik karak- terli içtimaî mürşidimiz" diyordu.
128 syf.
10/10 puan verdi
Bir kızımız var, bir de babamız, bir de bu babanın öz değil ama manevî evladı olan bir delikanlı. Kızı seviyor ama kız medeniyet, medeniyet diyerek kendini yırtıyor. Neymiş artık medeni olmak istiyormuş, sıkılmış hanım efendi Türk'ün kültüründen. Tabi baba ve delikanlı bu kız için üzülür. Mehmet Akif Ersoy'un dediği üzere 'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar!
Fatih Harbiye
Fatih HarbiyePeyami Safa · Ötüken Neşriyat · 202045bin okunma
"Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum? Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum. Kanayan bir yara gördüm mü yanar ta ciğerim. Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim, Adam aldırma da geç git diyemem, aldırırım; Çiğnerim çiğnerim, hakkı tutar kaldırırım."
"Allah'a dayan, sa'ye sarıl, hikmete râm ol. Yol varsa budur, bilmiyorum başka çıkar yol." -Mehmet Akif Ersoy
merhum mehmet akif ersoy “bu kadar cehalet ancak tahsille mümkündür.” demiştir.
Allah'a dayan, sa' ye sarıl, hikmete ram ol; yol varsa budur, bilmiyorum başka çıkar yol.. (Mehmet Akif Ersoy)
Gazze; evlat eliyle huzurevine bırakılmış bir anne kadar huzursuz, öyle yalnız, öyle perişandi. Buradan yalnızca 100 sene önce Zeytindagi n dan baktığımızda Kudüs, bugün başka bir siyasi atmosferin içerisindeydi.
Sayfa 56
Islam Sevgisi Hangimizde Bu Kadar?
"Islam birliğini bozacak veya zayıf düşürecek her hareketin Mehmet Akif, amansız ve iman dolu gerçek düşmanıdır..."
Mehmet Akif
Efendimiz (s.a.v.) atılmış iftiralarla dolu bir kitabı çeviren devrinin meşhur yazarına" Elimden gelse seni tepelerim!" diyecek kadar şedid bir şairden, yani müslüman bir şairden. Mehmet Akif'ten söz açmak istiyorum şimdi size...
İki çeşit insan vardır : Zaman geçtikçe hatalarıyla yüzleşen, Zaman geçtikçe hataları ile Yüzsüzleşen! Mehmet Akif ERSOY...
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.