Hanenur, Haftalar Şahid Olsun'u inceledi.
16 Mar 01:56 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

Göktaş hocam ellerine sağlık ...her zamanki gibi güçlü bir kalemin var...zevkle okudum..okunmasını herkese tavsiye ederim ..........her tür değerlerimize degindigin için çok dolu dolu

Mücahide Hanne, İslam'ın Genç Davetçilerine'yi inceledi.
28 Kas 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

İslam adına şimdiye kadar yaptığımız konuşmaları, sohbetleri, İslam için yaptığımız münakaşaları hatırlamaya çalışalım. Neler elde etmişiz? Allah Teala bizim elimizle kaç kişiyi hidayete erdirmiş? Davetimizdeki başarı oranımız, çağrımızda verim ne olmuştur?

Bir müslüman olarak, İslam’a davetteki başarısızlıklarımızın nedenleri bulup çıkarmak zorundayız. Hedefe isabet etmeyen gayretlerimizi kırık oklar gibi önümüze yığıp, didik didik hatalarını aramak zorundayız. “Bende söylemesi, benim vazifem tebliğdir, hidayet Allah’tandır” gibi sözlerle yükün altından sıyrılmak kolay olmasa gerek. Müslüman, etrafında müşahade ettiği kötülükler karşısında sessiz kalamayacağı gibi, kötülüklere yaptığı müdahalenin neticesiz kalmasında da kendsisini sorumlu tutmak zorundadır. Kısacası İslam’a yaptığı çağrılardan ses gelmiyorsa yalıtkanlığı kendisinde aramalıdır.

Nzk Tpc, bir alıntı ekledi.
21 Eki 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Allah Resulünü çok geniş bir eserden okumaya başlayan bir müslüman, kısa zamanda hayatında büyük değişikliklerin olduğunu görecektir. Adeta Rasulullah (sav) ve ashabıyla şartlanacak, onların diyarına varıp aralarına katılmış hissedecek kendisini. Sadece hayatlarını değil, en ince karakterlerini dahi öğrenecek farkında olmadan onların haleti ruhiyesine bürünecektir. Ve sonra geceleri dahi rüyalarında onlarla uğraşacaktır.

İslam'ın Genç Davetçilerine, Mehmed Göktaşİslam'ın Genç Davetçilerine, Mehmed Göktaş