Abdullah Okur, Aşk 5 Vakittir'i inceledi.
 06 May 21:18 · Kitabı okudu · 1 günde · 10/10 puan

Mehmet Yıldız'ın okuduğum ikinci kitabı. Hayalhanem başlıklı videolarıyla Youtube sitesinden kendisini tanıma fırsatım oldu. Mehmet Yıldız ve arkadaşlarının İman ve Kur’an hizmetinde çok önemli hizmetlere imza attıklarını görüyorum ve iftihar ediyorum. En güzel hizmetleri gençlere ulaşmaları ve gençlerin helal dairesinde eğlenebileceği ve İslamın bu zamanda da aslına uygun olarak yaşanabilirliği göstermeleriydi. Kitabı da sohbetleri kadar güzel olmuş. Ne zaman nefsim bir insanın hatasını görmeye çalışsa ''Hem seyyiatın esbabı çok ve vücudları kolay olduğundan, bazan bir tek hasene ile çok seyyiatını örter. Demek bu dünyada, o adalet-i İlahiye noktasında muamele gerektir. Eğer bir adamın iyilikleri fenalıklarına kemmiyeten veya keyfiyeten ziyade gelse, o adam muhabbete ve hürmete müstehaktır.''(Lemalar) düsturu beni bu gençleri gıybetten menediyor.

Rabia Kımırtı, Aşk Neden Can Yakar?'ı inceledi.
 23 Nis 18:10 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yaşasın Hayalhanem Allah Mehmet Abi ve diğer Allah rızası için çalışanlara yardim etsin
Kitap beseri aşkı anlatıyor ve sevginin sonsuz olduğunu ve bu sonsuz sevgiyi de ancak sonsuz bir yaratana yani Allah a yoneltmemiz gerektiğini anlatiyor kessssinlikle okuyun mehmet abi be yunus abiye selâmlar

Metin Kibar, bir alıntı ekledi.
15 Mar 13:25 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

İşini kaybedersin, üç ay sonra unutursun, gider. Eşini kaybedersin, o acı iki yıl sonra diner. Çocuğunu kaybedersin, beş yıl sonra diner o acı... Hayalhanem'de bizim Levent abimizin belden aşağı tutmuyor hem de on iki yıldır, bir şekilde alışıyor insan ona da.
Azizim! Bu davayı kaybedersen sonsuzu kaybedersin sonsuzu!

Aşk 5 Vakittir, Mehmet YıldızAşk 5 Vakittir, Mehmet Yıldız
Feride Tiryaki, Aşk Neden Can Yakar?'ı inceledi.
30 Oca 21:27 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bugün başlayıp yine bugün bitirdiğim canım kitap Hayalhanem'e ait olan kitap Mehmet Yıldız 'ın elinden çıkmış. Daha çok dini bilgiler vermekte kitap. Aşk, kader, çok eşlilik, Peygamberimizin (s.a.v.) evlilikleri/hanımları ve daha niceleri ile ilgili bilgiler... Okudukça "Aaa bu böyle miymiş?" demekten kendinizi alı koyamıyorsunuz tabii. Onun dışında gerçek hayatlardan ve Risale-i Nur'dan örnekler içermekte. Kitabın basım şekli kendine aşık ediyor. Yazımından hiç bahsetmiyorum bile zaten. Defalarca, tekrar tekrar okuyacağım kitaplar arasında yerini alıyor.

Sinan, Aşk 5 Vakittir'i inceledi.
27 Kas 2017 · Kitabı yarım bıraktı · Beğendi · 10/10 puan

Mehmet Yıldızın sohbetlerinden derlenen bir kitap ben daha farklı bir kitap sanmıştım ama sohbetini dinlemeyenler için güzel bir kitap. Hem sohbeti dinleyip hem kitap okursanız daha iyi tabi YAŞASIN HAYALHANEM :)

Şeyda jy1, Benden Vazgeçme Ya Rab!'ı inceledi.
11 Haz 2017 · Kitabı okudu · 7 günde · 10/10 puan

Mehmet Yıldız'ı gerçekten seviyorum. İlk kitabından şuan ki okuduğum kitabına kadar asla çizgisini bozmadı. Kullandığı terimler , o terimleri biçimlendirmesi hepsi o kadar yerli ve yerinde ki.. İnsan okumalara doyamıyor. Eline her kalem alanın yazar sanıldığı şu günlerde kendisi benim için bir nimettir. Ele aldığı konularda bir o kadar ruhun gıdası diyebilirim. Hayalhanem video ders ile başlayıp, "söz uçar yazı kalır" düşüncesiyle dersleri bir kitaba nakşetmesi, bence çok güzel bir davranış. Kitap 2-3 gün içinde okunulur. Süreyi uzun tutmam benim hatam. Ve son olarak, kesinlikle herkesin kütüphanesine bir Mehmet Yıldız şart. :) Şiddetle tavsiyemdir.

Mehmet Yıldız (Hayalhanem)
Rabbim herkese, evini televizyonun yerine göre degil, kıbleye göre tasarlayan aileler nasip etsin…
HAYIRLI CUMALAR :)