Mehmet'in Kapak Resmi
Mehmet, Uzak'ı inceledi.
14 Ara 2014 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Her ne kadar herhangi bir yazı içermese de içerdiği resimler o kadar gerçekçi ki meramını böyle de çok güzel anlatabiliyor. Aynı yazarın Kızıl Ağaç ve Kayıp Şey kitapları da alınmalı, hatta sevdiklerimize hediye edilmeli.

Mehmet, Maus'u inceledi.
14 Ara 2014 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Etkileyici bir anlatım, sürükleyici bir öykü. Bitirmeden başından kalkması zor olan bir eser. Art Spiegelman'ın babasının hayat hikayesini anlatarak ve kendi yorumlarını da katarak oluşturduğu harikulade bir grafik roman!

Mehmet, One Piece 10. Cilt'i inceledi.
14 Ara 2014 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Animesini izliyor ve de bayılıyorsanız mangaya da bir şans verin. Pişman olmayacaksınız. Luffy ve arkadaşları her macerada biraz daha büyüyor ve maceralar her ciltte daha da güzelleşiyor.

Mehmet, Yürüyen Ölüler Bölüm 1: Günler Sonra'yı inceledi.
14 Ara 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Dizisinin çizgi romanıyla kesinlikle bir alakası yok ismi dışında. Nerede çizgi romandaki derinlik, psikolojik olarak insanı etkileyen sahneler, gerilim dolu dakikalar; nerede dizinin yavanlığı, karakterlere tam ısınamama, olayların yüzeysel olarak işlenmesi, sıradan Amerikalı izleyicinin anlayabileceği şekle sokmak için gerçek senaryonun eğilip bükülmesi, sıradanlaştırılması. Eğer gerçekten bu eserden bir tat alınmak isteniyorsa diziyle bağ kurmadan rahatça okunması gerekli diye düşünüyorum. Daha sonra da romanlarını okuyabilirsiniz. Diziye gelince birçok sanat eserinin TV ve sinemaya uyarlandığında yaşadığı değişim burada da kendini gösteriyor maalesef. Çok kötü mü, değil ama bir şaheser de beklemeyin. Çizgi romandaki olay akışıyla dizideki farklı sonuçta. Kıssadan hisse çizgi romanını okuyun, okutun.

Mehmet, Bob'un Dünyası'ı inceledi.
14 Ara 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İlk kitabın devamı niteliğindeki bu kitap da eğer ilk kitabı sevdiyseniz mutlaka okunmalı.

Mehmet, Sokak Kedisi Bob'u inceledi.
14 Ara 2014 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Bir insan ile bir kedinin mükemmel dostluğu. Dibe vurmuş bir insanın bir kedinin dostluğu ile hayatını değiştirmesine şahit olmak için okunmalı.