1000Kitap Logosu
Meral Kaplan
Meral Kaplan
Meral Kaplan
TAKİP ET
Meral Kaplan
@meralinkitapdunyasi
546 okur puanı
13 Oca 2020 tarihinde katıldı.
ŞU ANDA OKUDUĞU KİTAP
414
Kitap
414
İnceleme
18
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Meral Kaplan
Orhan Pamuk'a Satmak İstediğim Roman'ı inceledi.
72 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
#orhanpamukasatmakistediğimroman . "O hep iftihar ettikleri, arınmış mantıklarının kullanılmasına izin vermeli insanlar. Herhangi bir şeyin içindeki sonsuzluğu anlayabilmek için cesaretlendirsinler kendilerini ve işte ancak, o vakit bir şeylerden sonuç elde edebilirler!" . SADECE GÖZLERİMİN AĞLADIĞI BİR YAŞTAYIM . Herkese Merhaba . Bugün sizlere oldukça değişik bir kitap yorumu ile geldim... Şimdiye kadar Post Modern türünde hiç kitap okumadım. Değişik bir okuma deneyimi oldu benim için... Kitap kısacık, elime aldığım gibi bir saatte okurum dedim, ama ne bir saati bir günde ancak bitti... 70 sayfa kısacık bir kitap olmasına rağmen okuru sarsan, okurken çokça düşündüren, sorgulatan bir eserdi.. Yazarın anlatımı, kullandığı tasvirler ve kelimeler ilginçti... Özellikle ikinci bölümde öykü kitapları için oluşturulan prospektüs şeklinde yazılanlar beni çok etkiledi. . Kitap üç bölümden oluşuyor: ☞ Ecce Novel ☞ Ecce Homo ☞ Ecce Vivet Bu bölümlerin ve isimlerin her birinin anlamları var tâbi ki.. Merak ettiğinizi duyar gibiyim, ama orası da kitapta... Peki neden Orhan Pamuk? Son bölümdeki mektuplar ise oldukça etkileyici.. . Bir yazar kendisinin gölge yazarı olabilir mi? Orhan Pamuk'a bir roman satmak için neler yapılmalı? Mektup yazmanın artık ne kıymeti var? Roman okumak bu devirde ne kadar önemli olabilir? Bir roman yazmak için bir yazara ihtiyaç var mıdır? İnsanın yazar olması için bir şeyler yazması gerekir mi? Bu soruların cevaplarını başka kitaplarda bulabilirseniz, bu kitabı okumanıza gerek yok denilmiş tanıtım bülteninde... . Genel anlamda keyifli ve bir o kadar da zorlayıcı ve düşündürücü bir okuma deneyimi oldu... Bu tür değişik kitapları okumayı seven herkese içtenlikle tavsiye ederim.. Bu kitaba mutlaka bir şans verin derim.. . Ne kadar okursanız, o kadar bilirsiniz. Ne kadar öğrenirseniz, o kadar farklı yere gidersinizSağlıkla, kitapla ve sevgiyle kalın canlar...
Orhan Pamuk'a Satmak İstediğim Roman
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
Meral Kaplan
Mandalina Mevsimi'yi inceledi.
250 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
#mandalinamevsimi . "Bazı acıların güzel tarafları vardır, canın çok yanar ama en sonunda kime güvenip kime güvenmeyecegini hayat sana çok iyi anlatır.." ACILAR İNSANI GÜÇLÜ KILAR . Herkese Merhaba Bugün sizlere mandalina kokulu bir kitap bırakıyorum. Aşk ve sevgi uğruna yaşanılacak her şeyi, psikolojik bir anlatım ile kaleme alan yazarımız @biponuz 'u tebrik ediyorum. İlk kitabı olmasına rağmen ben kalemini oldukça başarılı buldum. İlk sayfalarda biraz fazlaca ergen konuşmalarına yer vermiş olsa da, ilerleyen sayfalarda her karakterin benliğini bulması güzeldi. Kitabı okurken birçok hissi bir arada yaşadım. Özellikle son sayfalarında boğazım düğümlendi, gözyaşları pıt pıt.. Gelelim kitabın konusuna.. . Kitapta baş karakterimiz İdil'in kendi ağzından yaşadıklarına şahitlik ediyoruz. İdil'in en sevdiği meyve mandalina, en sevdiği koku da; Mandalina kokusu. Neden mi, onun da kısa bir hikayesi var, orası da kitapta.. . İdil dedesinin ölümünden sonra yaşama tutunmaktan sıkılmıştı, çünkü sevgisini gösteremeyen bir baba ve görmeye dâhi katlanamadığı bir anne tarafından büyütülecekti. Oysa ki İdil'in istediği sadece birazcık sevgiydi, yalandan olsa da.. Anne ve babasının şiddetli tartıştıkları bir gün, annesinin attığı tokattan sonra İdil İstanbul'da yaşayan babaannesinin yanına gider. Liseli bir genç kızın, ailesinin sevgisizliği uğruna kafede tanıştığı Deniz'den sevgi beklemesi ve adım adım yaşadıklarını tüyulerim diken diken okudum. Ahhhhh İdil, sevdiğinin değil de sevenin ellerini tutsaydın yaa.. Canım Erez sen nasıl güzel, nasıl büyük bir aşkla sevdin oysa ki.. . Deniz ve sevgilisi bir kaza sonrasında hayatları tamamen değişir. Deniz ilk başlarda açık sözlüğü ile benden tam not alsa da, sonunda aşırı sinir oldum. Ama hayatlar maalesef ki hep istediğimiz gibi olmuyordu. İdil Deniz'in yaşadıklarını ve kendisini sevmediğini bile bile lades dedi. Burada kim suçlu, kim güçlü bilemedim "Çünkü AŞK sandığımız kadar değil, yandığımız kadardır!" Her gelen sever miydi? Dünya da kimdi? Deniz mi, Erez mi? Hele ki o SON, beni mahvetti.. . Bu tür kitapları okumayı seven herkese içtenlikle tavsiye ederim.
Mandalina Mevsimi
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
Meral Kaplan
Pozitif Ebeveynlik'i inceledi.
160 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
#pozitifebeveynlik #çocukyetiştirmesanatı . "Pozitif ebeveynlik tamamen güçlendirme üzerine kuruludur. Çocuklarımıza, onları tüm yaşamları boyunca destekleyecek beceriler ve güçler geliştirmeleri için desteklemek ve onlara bu ikisini bilme ve uygulama fırsatı vermek. Öte yandan, bu sadece çocuklara özel değildir. Pozitif ebeveynlik, ebeveynleri de güçlendirir çünkü otomatik pilota bağlı bir şekilde tepki vermektense herhangi bir an nasıl tepki vermek istediğimizi seçmemize yardımcı olur.." . ÇOCUKLAR DAVRANIŞLARIMIZI ÖRNEK ALIR . Herkese Merhaba . Bugün sizlere, özellikle ebeveynlere harika bir kitap bırakıyorum. Kitapta o kadar faydalı bilgiler var ki, her ebeyvenin mutlaka okuması gerekir diye düşünüyorum. Bu kitap; çocuklarınızı yetiştirirken sizlere yol arkadaşı olacak.. Bir yandan kendinizi ve çocuklarınızı güçlendirirken bir yandan da etkili bir öğretim aracı olarak yeni bir disiplin modeli keşfedeceksiniz. Sizi en çok ihtiyaç duyduğunuz anlarda sakinleştirecek ve toparlayacak kişisel bakım stratejilerinin yardımıyla çocuğunuz için uygun davranışı nasıl uygulamanız gerektiği konusunda bir başucu kitabı niteliğinde. Kitapta, sayfalar arasında not almanız için boş bölümlere de yer verilmiş, bu da benim çok hoşuma gitti. . Bu kitapta motivasyonlarınızı, kalıplarınızı ve beklentilerinizi keşfetmenize, engelleri aşmanıza ve ebeveynlik hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı egzersizler ve öneriler var. Ebeveynler olarak ilk görevimizin önce kendimizle iletişim kurmak olduğunu fark edeceksiniz.. Kitabın son sayfalarında ilave kaynaklar, internet siteleri, şarkılar ve videolar, kaynakça ve yazar hakkında yazılmış bilgileri de okuyoruz. . Kitabı her ebeyvenin mutlaka okumasını öneriyorum. Şimdilik olmasa da ilerleyen zamanlarda bana tekrardan eşlik edecek kıymetli bir eser. İçtenlikle tavsiye ediyorum.. . Sizlere yazar hakkında ufak bir bilgi bırakıyorum DR. NICOLE LIBIN sertifikalı bir farkındalık eğitimcisi, yardımcı profesör ve Sticky Brains, Mindful Parenting in a Chaotic World ve 5-Minute Mindfulness Meditations for Teenskitaplarının yazarıdır. .
Pozitif Ebeveynlik
10.0/10
· 3 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
2
...
851 öğeden 16 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.