1000Kitap Logosu
Mfy
TAKİP ET
Mfy
@mfyorulmaz
Meftun, müştak, muntazır ve dolayısıyla mazur Kahve, çay, çocuklar ve yalnızlığı sever Kitap, fotoğraf, kaligrafi, spor twitter.com/mfyorulmaz instagram.com/mfyorulmaz Harvard, GaTech, ODTÜ
İstanbul
1161 okur puanı
29 Nis 2020 tarihinde katıldı.
375
Kitap
193
İnceleme
765
Alıntı
1.916
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Mfy
Bağlanma - Aşkı Bulmanın ve Korumanın Bilimsel Yolları'ı inceledi.
239 syf.
·
6 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Mutlaka okunması gerek
Evlilik, sevgililik gibi özel ilişkilere yönelik çok pratik bir çerçeve (framework) sunan, hayatınızı değiştirme potansiyeline sahip, yirmi yıllık araştırmalara dayanan etkili bir kitap. Bu kitabı diğer ilişki kitaplarından farklı kılan, tepeden öğütçü yaklaşımlar yerine, pratik, akılcı yaklaşımı. Kitap uzun yıllar süren araştırmalara dayandığı için, verdiği örnekler de gerçek hayata dair, geçerliliği olan, birçoğunda kendinizi bulabileceğiniz örnekler. İlişki odağında kendinizi tanımanıza ve değiştirmenize yardımcı olacağından eminim.
6
Mfy
İntibah'ı inceledi.
150 syf.
·
4 günde
·
4/10 puan
Okuyucuyu meraklandırma gücünü kullanmayı beceremeyen, karakterlerin ruh hallerine girmeyip yüzelseyl geçen, yarısı kerhanelerde geçen bayağı bir kitap
İntibah
7.8/10
· 23,4bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
2
Mfy
Benjamin Franklin'i inceledi.
586 syf.
·
5 günde
·
9/10 puan
Harika Bir Biyografi
Sıra dışı bir karakterin ilginç hayat hikayesini okurken, ABD’nin bağımsızlık serüvenini sanki içindeymiş gibi yaşayabileceğiniz sürükleyici bir kitap. Walter Isaacson, daha önce okuduğum biyografilerindeki (Steve Jobs, Leonardo Da Vinci, Einstein) gibi, iyi bir iş çıkarmış. Isaacson objektif olarak, kahramanı bütün iyi ve kötü yanlarıyla okurun karşısına çıkararak, onun hakkında nihai kararı vermeyi okura bırakıyor. Bilim adamı, mucit, diplomat, siyasetçi, esnaf, edebiyatçı, kişisel gelişimci gibi çok fazla ve birbirinden farklı kimliklere sahip olan Benjamin Franklin’in hayat hikayesinden öğrenilebilecek çok şey var.
Benjamin Franklin
Okuyacaklarıma Ekle
7
Mfy
Yaban'ı inceledi.
214 syf.
·
6/10 puan
Dili yavan. İçeriği sıradan. Köylüye bakışı tepeden ve aşağılayıcı. Kahramanın bakış açısı o kadar kara ve kötü ki etrafındaki herkesi ve her şeyi aynı şekilde kara görüyor. Bu da kitap boyunca okuyucuya sirayet ediyor.
Yaban
8.5/10
· 28,6bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
2
Mfy
Bediüzzaman'ın Fikri Programı Üzerine Bir Analiz'i inceledi.
238 syf.
·
11 günde
·
8/10 puan
Müslümanların neden geri kaldığına dair Aliya İzzet Begoviç, Muhammed Esed, Cemil Meriç gibi aydınların görüşlerini okuyordum. Bu konuda Bediüzzaman Said Nursi gibi bir dehanın görüşlerini derleyen bu kitabı görünce heyecanlandım. Çünkü kendisini daha çok manevi konuları ele aldığı Risale-i Nur kitapları ile tanıyordum. İbrahim Canan Bey bu kitapta BSN'nin 1909'da konu üzerine yazdığı bir makaleyi çok güzel tahlil etmiş. Okuyanların faydalanacağına eminim.
4
Mfy
The Three-Body Problem'i inceledi.
416 syf.
·
6 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
A super fantastic science fiction novel product of a brilliant imagination. With smarty used flashbacks and flashforwards it is definitely a page-turner. As a person considering myself pretty knowledgeable about and interested in scientific matters, I have to confess that I found the book little bit overwhelming in terms of depth of scientific detail it includes.
The Three-Body Problem
8.5/10
· 350 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
2