Dilara Ulaş, bir alıntı ekledi.
59 dk.

Cimriler nasıl günün birinde kullanacağım diye hiç dokunmazsa definelerine, ben de öyle saklarım kitaplarımı. Ruhum onların benim olmasıyla doyar, yetinir. Savaşta, barışta kitapsız yola çıktığım olmaz; yine de hiç kitap açmadığım günler, aylar olur. Biraz sonra, yarın, canım istediği zaman okurum, derim. Zaman yürür gider beni dertlendirmeden; çünkü kitaplarımın dilediğim zaman bana sevinç verecekleri, yaşamama destek olacakları düşüncesi anlatabileceğimden daha büyük bir rahatlık verir bana. İnsan hayatı denen bu yolculukta benim bulduğum en iyi nevale kitaplardır ve ondan yoksun anlayışta insanlara çok acırım.

Denemeler, Michel De Montaigne (Sayfa 224)Denemeler, Michel De Montaigne (Sayfa 224)
Dilara Ulaş, bir alıntı ekledi.
2 saat önce

Ne hazineler, ne rütbeler, cübbeler
Atabilir yüreklerden
Yaldızlı direkler altında uçuşan
Acı dertleri kaygıları

Denemeler, Michel De Montaigne (Sayfa 246)Denemeler, Michel De Montaigne (Sayfa 246)
《LEYLİ》, bir alıntı ekledi.
 23 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Çocuklarımıza, kendi dünyalarından önce göğün sekizinci katındaki yıldızların hareketlerini inceleyen bilimi öğretmek büyük aptallıktır.

Yazmak, Michel De Montaigne (Sayfa 49 - Kafekültür Yayıncılık - 2.Basım)Yazmak, Michel De Montaigne (Sayfa 49 - Kafekültür Yayıncılık - 2.Basım)
《LEYLİ》, bir alıntı ekledi.
23 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Bize yaşamayı, ömür geçip gittikten sonra öğretiyorlar.

Yazmak, Michel De Montaigne (Sayfa 41 - Kafekültür Yayıncılık - 2.Basım)Yazmak, Michel De Montaigne (Sayfa 41 - Kafekültür Yayıncılık - 2.Basım)