Batu Han, bir alıntı ekledi.
51 dk. · Kitabı okuyor

Burada,yüzü düşmana dönük,nice vatan mücahitleri savundukları kimselerin eliyle arkadan vuruldu.Burada,millî timsalin,millî bağımsızlık sembolünün yolu kaç defa kesildi ve kaç defa oturduğu şehrin etrafı isyan silahlarıyla çevrildi.Burada,ben,vatan delisi millet divanesi;burada,ben harp malulü Ahmet Celâl yapayalnızım.

Yaban, Yakup Kadri Karaosmanoğlu (Sayfa 110)Yaban, Yakup Kadri Karaosmanoğlu (Sayfa 110)
Emin Akın, bir alıntı ekledi.
52 dk. · Kitabı okuyor · İnceledi

Diğer yandan ise vilalarında, mazlumların kanıyla süslenmiş salonlarda oturup localarda tepinen,göz kamaştırıcı nefis sofraların başına kurulan,vakitlerini gazinolarda geçiren mutlu bir azınlık vardır.Bu azınlık millet için harcamak şöyle dursun,saymayı bile düşünmedikleri haram paraların üstüne öylece yatmaktadırlar

İslam Kapitalizm Çatışması, Seyyid Kutub (Sayfa 11)İslam Kapitalizm Çatışması, Seyyid Kutub (Sayfa 11)
Zehra Dündar, bir alıntı ekledi.
2 saat önce

Millet günlerdir postacıları bekliyor. İhtimal yüz tane kart gönderen de vardır. Ne iyi insanlar. Benim ise senden başka sevdiğim yok.

Karganı Bağışla, Sait Faik AbasıyanıkKarganı Bağışla, Sait Faik Abasıyanık

Günün en kahrolduğum haberini az önce aldım.
WC 2 tl olmuş.
Benim 1 dolar ile 5 kere WC hayalim uçup gitti...
Şimdi bu kadar millet nereye...
Neyse ya olmadı içerden peçete falan çalarız...

Yasemin AYDIN, bir alıntı ekledi.
11 saat önce · Kitabı okudu · 9/10 puan

Günahın ne olduğunu anlamam, ona pek inanmam da. Belki balık tutmak da günahtır. Geçimimi sağlamak, başkalarını doyurmak için yaptığım halde bu işin günah olduğunu sanıyorum. Ama o zaman her şey günah sayılırdı. Günahı münahı düşünmenin sırası değil şimdi. Bunun için çok geç kaldık, hem millet bununla doyuruyor karnını. Başkası düşünsün, bir ben mi kaldım aklını yoracak? Balık nasıl balık olarak yaratılıyorsa, sen de balıkçı olmak için yaratılmışsın.

Yaşlı Adam ve Deniz (İhtiyar Balıkçı), Ernest HemingwayYaşlı Adam ve Deniz (İhtiyar Balıkçı), Ernest Hemingway
Yakup, bir alıntı ekledi.
12 saat önce · Kitabı okuyor

Düşünmek savaşmaktır.
Bir nesil uğruna,
bir millet uğruna,
bir medeniyet uğruna savaşmak.

Mağaradakiler, Cemil Meriç (Sayfa 27)Mağaradakiler, Cemil Meriç (Sayfa 27)
Mehmet Tüzün, Mecburiyet'i inceledi.
13 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

Zweıg’ın üslubunu ve ele aldığı konuları beğeniyorum. Satranç kitabı fazlasıyla methediliyor. Satranç elbette güzel. Lakin Mecburiyet kitabındaki insani ikilemler ve kişinin içinde bulunduğu psikolojinin tasvir edilmesi daha başarılı. Hepimizin kendisinden bir parça bulacağı bir kitap. Özellikle kişinin kendi istekleri, özgürlüğü ile devlet, savaş, millet kavramları arasındaki o insan psikolojisinin çok güzel yansıtıldığı bir kitap. Bir kere daha okumayı düşünüyorum.