Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Keşfet
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İletiler
Dergiler
Çevirmenler
Kitap Türleri
Hedefler
1000Kitap Android UygulamasıÜCRETSİZ – Google Play'den indirin
1000Kitap iOS UygulamasıÜCRETSİZ – App Store'dan alın
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İlk kadınlar Dünya Kupası 1991'de sadece 12 takımla gerçekleşti ancak katılan ülke sayısı yıllar geçtikçe sürekli olarak arttı.Turnuvada mücadele eden milli takım sayısı 1998'da 16'ya,2015'te 25'e ve son olarak 2023'te 32'ye yükseldi.
Her gün yeni bir bilgi öğren
İlköğretim hayatı boyunca pazartesi sabahları okula giderken madem ilk önce istiklâl marşı, sonra andımız okunuyor, o zaman istiklâl marşını Atatürk yazdı, Andımız'ı da İsmet inönü diye tez üreten adamı eğitmeye kalkmak milli sermaye yi israf etmek demekti benim gözümde.
Efendiler, bu durum karşısında bir tek karar vardı. O da milli egemenliğe dayanan, kayıtsız şartsız, bağımsız yeni bir Türk devleti kurmak!Sayfa 12
Milliyet fikri tarihin İlkçağlarında bir tohum, Orta­çağlarında bir fidan, zamanımızda gölgesini bütün dünyaya salan bir ağaç halindedir. Tarih, bu ağacı devirmek için onun köküne vurulan her baltanın kırıldığını gösteriyor. Çünkü bütün tarih boyunca insan topluluklarının en... Sayfa 38 - Akbaba Yayın
Gerçek istiklâl her şeyden önce manevi bağımsızlıktır. Manevi hürriyetini ilk sıraya koyarak onun için mücadele etmeyen bir milletin istiklâli kısa sürede bayrak ve milli marşa indirgenecektir. Gerçek istiklâle nazaran bu ikisi oldukça küçüktür.
Düşünce
23425
375 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.