Giriş Yap
Abdullah Misbah Gürbüz
@misbahefendi
Lisans
Dünyalı, 19 Ağustos 1996
11 okur puanı
21 Ağu 2021 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
4
Ey Rabbine itaat edip huzura eren nefis! Hem hoşnut edici, hem de hoşnut edilmiş olarak Rabbine dön.Kullarımın arasına gir. Gir Cennetime. (Fecr 27-30)
Söz pazarlarlarında gözükmez derviş, Hak pazarlarına vardığında görürsün. Abdulhakîm Arvâsî Hazretleri
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Cennet Mekân Üstadımız Abdullah Baba (ks) Hz.leri; “Âşık, aşk için şöyle der: Aşk atına binen kişi, hiç yorulup usanır mı? İşte bu at vücuttur. Aşkta Allah’a olan düşkünlüktür. Kul, Allah’a âşık olduğu için Allah’ın zikir meclisini arar. Allah’ı sevenleri arar. Allah’ı konuşanları arar. Allah’a muhabbet eden insanları arar. Allah’a gidebilmek için, gece gündüz uğraşır. Oturduğu yerde birisi gelip de: “Adın ne?” dese “Allah” der. Birisi tokat vursa “Allah” der. İşte âşık insan budur.
Kişi sabır ile bulur kemali sabretmeyen maksudunu bulamaz...
Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî diyor ki Kelimeler ve hikmetler vardır ki bükülmez demire ve kınından sıyrılmış keskin kılıca benzerler. Kalkansız ve savunmasız bulunduğun sırada onlardan yüz çevirmeli, yönelmemelisin. Korunma tedbîri almadan onlarla yüz yüze gelmemelisin. Zîrâ kılıç kesebildiği şeyleri kesmekle utanmaz. Bu nedenle Muhyiddîn-i Arabî de Bizim kitaplarımıza bakmak yasaktır demiştir. Birisi çıkar da öyleyse bunlar neden yazılmıştır? derse. Bunun cevabı yazanların seviyesine gelmiş, onları anlayacak dereceye ulaşmış kimseler için şeklinde olacaktır. Ebul Hasan Nedvi rahimahullah Tasavvuf ve Tarikatin Yenilenmesi s 207
Abdullah Misbah Gürbüz tekrar paylaştı.
"Şimdi düşününüz, siz bir dinin mensubusunuz ve o dinin peygam- beri ne diyor: 'İki günü eşit olan insan zarardadır.' demek ki İslam dini sizden her gün yeni bir şey istiyor."
Fuat Sezgin
·
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
57
564 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.27.30