Giriş Yap
yy
@mka_nhr_pdr
65+ DM atmasın Kılıçdaroğlu aday olmasın, lütfen
Sabitlenmiş gönderi
Bugün 6 Mayıs.
Sigmund Freud
'un Doğum Günü. Hayatına ve eserlerine dair hazırladığım ve toplamda 165 video olacak serinin ilk videosunu izlemek isterseniz, instagram.com/tv/COgWeuADpfd/?utm... adresine beklerim. Şayet instagramınız yok ise sizi youtube'a alalım; youtube.com/watch?v=f-csBiD-G6w
·
2 yorumun tümünü gör
bir kitabı okumayı düşünüyor
Reklam
·
Reklamlar hakkında
yy tekrar paylaştı.
Ne yazık ki sağlıksız dokunuşlardan öylesine korkmuş durumdayız ki çocukların sağlıklı fiziksel sevgiye duyduğu ihtiyaçları karşılamayı başaramamamız, daha büyük bir ihtimal taşıyor. Bu durum çocukları pedofillere karşı daha az değil, daha çok savunmasız kılar çünkü çocuklar onlara sevgi göstereceğini düşündükleri kişileri ararlar. Çocukları içeri tıkarak, mahâllelerinde arkadaşlarıyla aynı anda oynamalarına izin vermeyerek, hayatlarını sıkı kurallarla yapılandırarak başkalarına güvenmeme durumlarını arttırırken bir yandan da hepimizi sağlıklı tutan toplum bağlarını da yok ediyoruz.
·
Çocuklarımıza denemeleri ve başarısız olmaları için fırsat vermemiz gerekir. Deneyimsizlikten kaynaklanan aptalca ve kıt görüşlü kararlar verdiklerinde bunların sonuçlarına katlanmalarına izin vermemiz gerekir.
İhmal riski altında olan çocuklar için alloebevnlik müdahalelerin, mesela bir büyükbabanın yapacağı müdahalenin yarattığı büyük fark inanılmazdır.
Çocuklar onlara sarılmak veya kucağa alınmak istediklerinde, yetişkinlerin onları itmesi gerekiyor! Bu, çocukları cinsel avcılardan korumak gibi iyi görünen bir fikrin nasılsın ciddi ve olumsuz sonuçlara yol açabileceğinin klasik bir örneği. Çocukların sağlıklı dokunuşlara ihtiyacı vardır. Gördüğümüz gibi bebekler, dokunulmadıklarında resmen ölüyorlar. Dokunulmaz biyolojimizin bir parçası.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
901
9bin öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.27.32