• Mücadele, başkasını susturmaktan ibarettir. Buda, konuşmasını kötüleyerek onun âciz ve noksan olduğunu ifade etmek, onu kusurlu ve o konuda cahil olarak tanıtarak küçük düşürmektir.
 • 108 syf.
  ·1 günde·10/10
  Sözlerin bitip de yerini derin hislere bıraktığı bazı anlar vardır; dil düğüm düğüm olur da, içindeki hisleri sözlere dökemez insan…
  İşte sevgili Elçin Tapan ve oğlu Erel’in başarabilme öyküsü de bir süre bende böyle derin etkiler bıraktı. Bir annenin tepeden tırnağa olağanüstü sabır ve sevgiyle vermiş olduğu mücadele için, böylesine yetiştirilmiş bir evlat için ne söylenebilir, karşılarında saygı ve sevgiyle eğilmekten başka ne yapılabilir? İnanın bilmiyorum. Sayfalar boyu çıktığım yolculuğun tarifi yok. Hani bazen bazı olaylar için “Anlatılmaz, yaşanır” deriz ya, işte bu kitap, “ANLATILMAZ OKUNUR, HİSSEDİLİR.” diyebileceğim o nadir, bir o kadar da özel kitaplardan biri.
  Ben Mutlu Bir Down Annesiyim, sayfalarından satır aralarına kadar sevgi, sabır, hoşgörü ama en önemlisi buram buram annelik kokan bir eser. Sevgili Elçin Tapan’ın Down Sendromlu oğlunu kucağına aldığı ilk günden, onu gencecik bir delikanlı edene kadar geçirdiği on yedi yıllık yaşam hikayesini kaleme aldığı bu kıymetli kitabın, sadece özel çocuklara sahip aileler için değil, aynı zamanda tüm aileler için kılavuz niteliğinde olduğunu düşünüyorum. Öyle ki, Ben Mutlu Bir Down Annesiyim, özel çocukların dünyasına girmek, onlarla iletişim kurmak kadar genel anlamda çocukların dünyalarına kapı aralamak, onlarla iletişim kurmak için de güzel ipuçları veriyor.
  Tecrübe ile ince ince işlenmiş bu kıymetli kitabın her bir satırında kendinizi, verilmiş olan mücadelenin bir parçası gibi hissedecek, bu güzel anne ve onun kıymetli oğlunu sahiplendiğinizi fark edeceksiniz. Ben Mutlu Bir Down Annesiyim, çevresinde veya ailesinde Down Sendromlu özel bir çocuk olsun, olmasın herkesin alıp okuması gereken çok özel bir kitap ve ben, bu kitabı onca kitabın arasından bulup aldığım, okuyup sizlerle paylaşabildiğim için çok mutluyum. Böylesi anne ve evladı tanımak, onarın mücadelesinin bir parçası olmak benim için harika bir deneyimdi ve şimdi bu deneyimi diğer okurların da tatmasını sağlamak için bu satırlarımı sizlerle paylaşıyorum. Gözü kapalı, gönül rahatlığıyla herkese önerebileceğim bu eser, Down Sendromlu özel çocuklara sahip aileler için umut ve başarabilmenin, bizler içinse bu kıymetli çocukları anlayabilmek, farkındalık sahibi olabilmek için bulunabilecek en güzel ve en somut örnek. ALIN, OKUYUN VE HİSSEDİN diyorum ;)