yesimm, Mekke'ye Giden Yol'u inceledi.
10 Mar 13:07 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Okuduğumda çöle sevdalandığım, çölde sabahlamayı, çöl kahvesi yudumlamayı şiddetle arzuladığım bir kitaptır benim için. Bir hidayet öyküsü... her açıdan etkileyici bir üslup.

Audiologist Akif, bir alıntı ekledi.
07 Mar 00:37 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İslam ne mistik bir inanç ne de bir felsefedir. O Allah'ın yarattıkları için koyduğu kanunlara uygun bir hayat tarzı ve yoludur.

Yolların Ayrılış Noktasında İslam, Muhammed EsedYolların Ayrılış Noktasında İslam, Muhammed Esed
Don Quijote, bir alıntı ekledi.
 01 Mar 19:59 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sene 1934
Zamanımızda, kişinin prensip olarak hadislerin sıhhatini inkâr etmesi, sonra da bu yüzden bütün sünnet nizamını inkâr eylemesi moda hâline gelmiştir.

Yolların Ayrılış Noktasında İslam, Muhammed Esed (Sayfa 93 - undefined)Yolların Ayrılış Noktasında İslam, Muhammed Esed (Sayfa 93 - undefined)

Bilindiği gibi, islamın çoğu meshebinde sahih(gerçek, doğru) kabul edilen altı hadis kitabından biri, Buhari'nin kitabıdır. Dine kaynak kabul edilip edilmemesi tartışma konusudur. Genel kanı, kabul edilmesi üzerinedir. Bu kitabın tam metnini dört cilt halinde gördüm. Fakat almak mümkün olmadı. Bu kitap, iyi bir teolog olan Muhammed Esed tarafından derlenmiş olan kısmıdır. Fakat orijinal kitap hakkında size yeterli kanaati sağlayabilecek niteliktedir. Konuyla ilgisi olanların, araştırma yapanların mutlaka incelemesi gereken bir kitaptır.

Merve Yıldız, bir alıntı ekledi.
 25 Şub 14:18 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İslâm tekdir.
İslâm, ne hususi bir milletin, ne muayyen bir beldenin, ne de belli bir zamanın dinidir. O, her zaman ve yere muvafık, her millete ve her medeni duruma elverişli tek dindir.

Yolların Ayrılış Noktasında İslam, Muhammed Esed (Sayfa 25 - undefined)Yolların Ayrılış Noktasında İslam, Muhammed Esed (Sayfa 25 - undefined)
Bilinmeyenbirokur, bir alıntı ekledi.
24 Şub 15:54 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Bütün çağlarda insanlar tamahı, açgözlülüğü tanımışlardır;ama tamah ve açgözlülük başka hiçbir çağda bugün olduğu kadar ciğer sökücü bir hırs halinde kendini açığa vurmamıştı

Yolların Ayrılış Noktasında İslam, Muhammed Esed (Sayfa 12 - İz yayıncılık)Yolların Ayrılış Noktasında İslam, Muhammed Esed (Sayfa 12 - İz yayıncılık)