.'ın Kapak Resmi

Fatih Duman ile ilk karşılamam bu roman ile oldu.Kendisine böylesi bi eser ortaya koyduğunu için ellerine ve yüreğine sağlık diyorum.
Konuları öyle güzel ahenk içerisinde işlemiş ve anlatmış ki,bi an bitmesin diyosunuz.Yani şahsen ben öyle dedim.Bazı şeyler anlatılmaz yaşanır ya,aynen o misalde olduğu gibi okumanızı tavsiye ve temmenni ediyorum...ان

., O ve Ben'i inceledi.
02 May 08:43

Üstad:hatırladığını en küçük anıları anlatmakla başlıyo eserine.Küçük yaşta bu kadar zeka ve merak gerçekten insanı şaşırtıyor. Dedesinin Akl-ı evvel diyerek sevdiği torunu. :)
Sonra babanın terkedişini,konaktan ayrılışını,okullara gidişini ve gitmeme sebeplerini,eğitim için yurt dışana birçok tanıdık simayla gidişini,bankada çalışışını ve en önemlisi de Abdülhakim Arvasi vesilesiyle islam ile tanışmasını anlatıyor.
Oradan da Büyük Orta Doğu Projesine geçiyor.Dili ağır fakat bilgilendirici,otobiyografi türünde bir eser.Üstadın ellerine sağlık.
Daha önce Kadir M.'nun,Üstad hakkında yazdığı eseri okumuştum fakat bizzat ilk ağızdan dinlemenin lezzeti farklı.
Geçmişteki kötü yollarını çarpıtılmamış halde bizzat ondan dinlemeniz gerek.İlk başta kol kola olan arkadaşlarının,İslam ile şereflendikten sonra nasıl yalnız bırakıldığını ondan dinleyin.Ben de herkes gibi memleketlim,maraşlı "Üstadım"ız ile gurur duyor,herkese şiddetle tavsiye ediyorum...ان

Öncelikle:"Rabbim, bizleri zalimlerin, inkarcıların, din düşmanlarının şer tuzaklarından muhafaza eyle(Amin)" duayla başlamak istiyorum.
Insanlık tarihinin ilk zamanlarında bu yana süregelen İslam düşmanlarından sadece birkaçının sözlerini ve sözlerinin tutarsızlığını ispatlarla ele almış Sayın Emine Şenlikoğlu Hanım. İslam düşmanları kendi ülkelerinde prim yapamayınca, diğer azılı İslam düşmanlarına nasıl sığınışlarını ve oradan da hız kesmeden dini tahrif etme çabalarını nasıl sürdürdüklerini anlatıyor. Kendine has üslubuyla, ayet, hadis ve alimlerin eserlerinin ışığı altında Zalim kişilerin emellerini sekteye uğratan bir eser.
"Rabbim bu ve bunun gibi yazarları başımızdan eksik etmesin. Teslime Nesrin'lere, Salman Rüştü'lere, Cenk Koray'lara,Duygu Asena'lara ve Aziz Nesin'lere emellerinde mağlubiyetler ihsan eylesin...ان

., 2017 okuma hedefini güncelledi.
30 Nis 00:41
2017 Okuma Hedefi: 80 Kitap
2017'de 80 kitap okumayı hedefliyor.
Şu ana kadar 50 kitap okudu.
7 günde 1 kitap okumalı

Hayatının 22 sinde olan bir yazar. 17 yaşındaki bir kıza aşık oluşunu, onu her şeyden çok sevişini, acılarına merhem olmasını isteyen işini, güzel ve samimi bir üslupla anlatıyor.
Başından geçen aşk hikayesini kısa ve sürükleyici bir biçimde anlatmış.İleride adından söz ettiren yazarlar kategorisine gireceğe benziyor.Normalde aşk hikayelerini aşırı derece sevmem çünkü günah gırtlağı aşarcasına.Günah kokan kitapları okuyan geçler ya da yetişkinler fark etmez,böyle olmanın anormal bişey olmadığını hatta gerçek aşka böyle ulaşılabileciğini sanan zavallılar türüyor.Hatta bazı yazarlar Allah aşkı için söylenmiş sözleri alıp,romanını daha cazip hale getirmek için satır aralarına sokuşturuyorlar.Sonra da Milli şairimiz Akif'in dediği gibi "Zavvallı dini onunla çevirdin maskaraya" oluyor.Ben görücü usulü ile değil,konuşarak evlenme taraftarıyım fakat bu çok sıkı kurallar çerçevesinde edep ve haya dairesinden çıkmamak koşuluyla gerçekleşmelidir.Aksine bu romanda yazar edepli bir kişiliği olduğunu ve öyle olunması gerektiğini;öyle olunduğu takdirde aşkın da muhabbetin de huzurun da... geleceğini anlatmış.Evlenmeden önce okunmalı...ان

"KADINLARA ZORLA UZANAN ELLERİ DEĞİL,ELLERİN UZADIĞI BEDENLER YOK EDİLMELİ!!!

Yazar 1972 yılında Iğdır'da dünyaya geldi. Son 10 yılda, özellikle 2012 yılında yayımladığı incir kuşu romanı ile adından sıkça söz ettiren yazar, çoğunluğu adın olan büyük bir okuyucu kitlesine sahip. Yazar romanında 150 bin masum insanın canını nasıl kıyıldığını, 40 bin kadar kadına hunharca ve sistematik bir şekilde nasıl zulüm ve işkencelere maruz bırakıldığını anlatıyor.
1992-95 yıllarında ki savaşta Ortadoks olan Sırplar Rusların, Katolik olan hırvatlar ise Almanların desteğinde idi. Birinci Murat'ın birinci Kosova'daki başarısının(Allah'ım bir daha böyle zafer gösterme,diyerek dua ettiği savaş)kinini sinelerinde saklı tutan sırpların,müslümanlar üzerine, Avrupa'nın göbeğinde, haksızca kin ve nefret kusuşları ancak bu kadar muhteşem ötesi bir şekilde anlatılabilir. Diğer tarihi romanlara nazaran tekdüzelikten ve monotonluktan arınmış, sürükleyici bir roman. Okuyucuyu tarihi sayılara boğmayan, sade ve akıcı bir üslupla anlatılmıştır şaheser. Şu ana kadar kitabı okuyanlardan edindiğim bilgilere dayanarak, kitabı okuyan on kişiden onun da beğeneceğini, beğenmekten öte duygu seline kapılacağına hiç şüphem yok.
Konular aşkla, özlemle, imanla,inançla ve vatan sevgisi ile yoğrulmuş. Bazı yerlerinde duygulanmamak gerçekten elde değil. Kendi kendime diyorum" Allah'ım, bütün insanları bu duruma düşmekten koru." Özgürlüğün zalim, gaddar,yosma...düşmanların; mazlumların kanının koktuğu leş dudaklarının arasında olması ne kadar acı ve ne kadar içler acısı durum. Soykırım ve soy dönüştürme hedefleyen sırpların gaddarlığı bu roman da pes dedirtiyor.
Hayatımda şu ana kadar okuduğum en iyi romanlardan birisi diyebilirim. Kendi cazibeliğini hikayenin yaşanmışlığını daha da artırıyor. Romanın baş kahramanı olan Suada Hatiboviç şu anda yaşıyor ve kendi hayatını anlatan bu romanı okuyamamış. Nasıl bir kitap olduğunu siz anlayın. Bu ne muhteşem bir yazar, bu ne muhteşem bir eser. Çoğu romanın gerçek hayattan bazı alıntılar ya da sadece esintiler aldığı için pek önemsemezdim fakat birebir gerçek hayattan esinlenen ve bu derece muhteşem ötesi anlatım tarz olan bu romanı es geçmek, hem yazara hem esere hem de Bosna Hersek'e büyük ayıp olur.
"KADINLARA ZORLA UZANAN ELLERİ DEĞİL,ELLERİN UZADIĞI BEDENLER YOK EDİLMELİ!!!ان

Yaklaşık 20 milyon insanı hunharca katleden,oğlunu emelleri uğruna hiçe sayan,dinsiz Joseph Stalin klasiğini anlatıyor.
Kırım'daki müslüman 'TÜRK'lerin neler çektiğini salt bir dille anlatıyor.Ben kitaptan edindiğim çıkarımlara dayanarak;müslümanların zulümden kurtulmanın canı verenin de alanın da Allah olduğuna iman ettiğimiz ve kurtuluşu başkalarından değil yalnız Allah'tan beklediğimiz zaman süphesiz vuku bulacağı kanatindeyim.
Çocuklarınıza iman şuurunu hissettireceğine eminim...ان

., Çıkış yok'u inceledi.
 25 Nis 20:33

Kitap geniş zaman ekiyle yazılmış ve betimlemeler az.Bir Dostayevski betimlemeleri gibi sayfalarca olmasını istemem.Aynı zamanda yarım sayfa olmasını da istemem.
Kitabın özellikle son 50 sayfası gerçekten insan nabzının ayarını bozan türden.Yazar heyecanı,gerilimi,korkuyu dobra dobra vermiş.Bence kitaplığınızın ikinci rafında olmalı.ان

Sözde gerici diye nitelendirilen muhalif güçlerin aslında bilindiğinin aksine,muhasır medeyetli diye nitelendirilenden daha da medeniyetli olduğunu,İslam da cihadın önemi,uğrunda ne gibi şeyler feda edildi,bizler neler yapmalıyız...? gibi sorulara eski bir kitap olmasına rağmen azda olsa cevap veriyor.Benim için eski kitaplar yaşlı bilgelerdir.ان