○Taha○, Alkışı Sevmeyen Şair Mehmet Akif Ersoy'u inceledi.
 14 Ağu 17:17 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

Bir günde hatta bir oturuşta bile okunabilir. Akif'in alçakgönüllüğü, vatan sevgisi, sözüne sadık olması, fedakarlığı, kanâtkarlığını vb özelliklerini içeren olaylar (karakteri)anlatılmış. Edebi ve sanat olduğu söylenemez, ama Akif'i genel anlamda tanımak ve yâd etmek için okunabilir. Kitabın sonunda da Safahat'tan seçmeler var.
Beni en çok etkileyen olay ise: Baytar Mektebinde iken bir arkadaşıyla kim önce ölürse ölenin çocuklarına sağ kalan baksın diye sözleşiyorlar ve seneler sonra arkadaşı vefat edince Mehmet Akif de verdiği söze bağlı kalarak arkadaşının 3 çocuğunu alıyor. Bunlar kim diye soran olursa çocuklarım diyor.

○Taha○, bir alıntı ekledi.
14 Ağu 14:49 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Müslümanlık nerede! Bizden geçmiş insanlık bile...
Adem aldatmaksa maksat, aldanan yok, nafile!
-Mehmet Akif

Alkışı Sevmeyen Şair Mehmet Akif Ersoy, Murat Kaya (Sayfa 106 - Gonca Yayınevi, ("Safahat'tan Seçme Mısralar" bölümünden))Alkışı Sevmeyen Şair Mehmet Akif Ersoy, Murat Kaya (Sayfa 106 - Gonca Yayınevi, ("Safahat'tan Seçme Mısralar" bölümünden))
○Taha○, bir alıntı ekledi.
 14 Ağu 14:45 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Ölen insan mıdır, ondan kalacak şey: Eseri;
Bir eşek göçtümü, ondan da nihayet: Semeri
-Mehmet Akif

Alkışı Sevmeyen Şair Mehmet Akif Ersoy, Murat Kaya (Sayfa 105 - Gonca Yayınevi, ("Safahat'tan Seçme Mısralar" bölümünden))Alkışı Sevmeyen Şair Mehmet Akif Ersoy, Murat Kaya (Sayfa 105 - Gonca Yayınevi, ("Safahat'tan Seçme Mısralar" bölümünden))
○Taha○, bir alıntı ekledi.
13 Ağu 15:50 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Ağlarım, ağlatamam; hissederim, söyleyemem;
Dili yok kalbimin, ondan ne kadar bîzarım!
-Mehmet Akif
bîzar:Şikayetçi,rahatsız

Alkışı Sevmeyen Şair Mehmet Akif Ersoy, Murat Kaya (Sayfa 105 - Gonca Yayınevi,("Safahat'tan seçme mısralar"bölümü))Alkışı Sevmeyen Şair Mehmet Akif Ersoy, Murat Kaya (Sayfa 105 - Gonca Yayınevi,("Safahat'tan seçme mısralar"bölümü))
○Taha○, bir alıntı ekledi.
 13 Ağu 15:33 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

"İkiyüzlüleri artık sever oldum; çünkü yaşadıkça yirmi yüzlü insanlar görmeye başladım."
-Mehmet Akif

Alkışı Sevmeyen Şair Mehmet Akif Ersoy, Murat Kaya (Sayfa 89 - Gonca Yayınları)Alkışı Sevmeyen Şair Mehmet Akif Ersoy, Murat Kaya (Sayfa 89 - Gonca Yayınları)
○Taha○, bir alıntı ekledi.
 13 Ağu 05:15 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

İsteyen güneşe tapar, isteyen ateşe. Ben kimsenin Allah'ına, peygamberine karışmam. Fakat kimse de benimkine karışmamalı. Biri yüzüme karşı babama sövebilir mi? O halde Peygamberime nasıl söver.
-Mehmet Akif

Alkışı Sevmeyen Şair Mehmet Akif Ersoy, Murat Kaya (Sayfa 35 - Gonca Yayınevi)Alkışı Sevmeyen Şair Mehmet Akif Ersoy, Murat Kaya (Sayfa 35 - Gonca Yayınevi)
○Taha○, bir alıntı ekledi.
 13 Ağu 04:51 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

"Yumuşak başlı isem kim dedi uysal koyunum.
Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum."
-Mehmet Akif

Alkışı Sevmeyen Şair Mehmet Akif Ersoy, Murat Kaya (Sayfa 28 - Gonca Yayınevi)Alkışı Sevmeyen Şair Mehmet Akif Ersoy, Murat Kaya (Sayfa 28 - Gonca Yayınevi)