1000Kitap Logosu
Mutant Karga
Mutant Karga
Mutant Karga
TAKİP ET
Mutant Karga
@mutantkarga
7 okur puanı
21 Eki 2018 tarihinde katıldı.
17
Kitap
4
İnceleme
0
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Mutant Karga
Yazın Sanatı ve Yaratıcı Yazarlık'ı inceledi.
152 syf.
·
10/10 puan
Kitap, yazar Bradbury'nin yazılarından oluşuyor. Bu yazılarla kah ünlü yazarın çocukluğuna, gece tuvalete gitmek için aşması gereken karanlık koridorda üzerine çullanan çocukluk korkularına gidiyoruz. Kah Fahrenheit 451 kitabını yazma serüvenine tanık oluyoruz. Yazar böyle bir anlatıyor ki tüm bunları, bir süre sonra ne anlattığının önemi kalmıyor. Karşılıklı oturmuş sohbet ediyorsunuz sanki. Kitabı bitirdiğinizde adeta yazarın anılarının bir parçasıymış gibi, hayatının bir bölümüne ortak olmuş gibi hissediyorsunuz.
Yazın Sanatı ve Yaratıcı Yazarlık
OKUYACAKLARIMA EKLE
252 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Philip K. Dick en sevdiğim bilimkurgu yazaları arasındadır. Hatta ilk üçtedir. Bu kitap da yazarın okuduğum kitapları arasında kesinlikle en sevdiğim kitabı. PKD okuyanlar bilir yazarın gerçeklikle ciddi problemleri vardır ve kitaplarında bu konuyu epey işler. Ubik, okurken size gerçekliği sorgulatacak, arada elinizden bırakıp üzerinde düşünmek isteyeceğiniz bir kitap. Bu arada çeviri çok daha iyi olabilirdi, okurken kulağa garip gelen düşük cümleler görürseniz çeviri sıkıntısı olduğunu bilin. Unutmayın Ubik talimatlara göre kullanıldığında tamamen güvenlidir.
Ubik
8.8/10
· 143 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Mutant Karga
Dune Mesihi'yi inceledi.
304 syf.
·
173 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Dune Mesihi
Bir efsanenin başlangıcı olan Dune kitabından sonra Dune Mesihi biraz daha durgun ve yavaş ilerliyor. Ama bu, kitabın sıkıcı olduğu anlamına gelmesin. Muaddib sonunda imparatorluğun başına geçmiştir, evrenin dört bir canına düzenlenen seferler ile cihat kendisini aşarak devam etmektedir. Ancak düşmanlar her yerdedir. Paul bu düşmanlarla mücadele ederken bir yandan da kendi içinde, yarattığı bu din imparatorluğunun getirdiği sonuçlarla hesaplaşmaktadır...
Dune Mesihi
8.8/10
· 1.979 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1