• 352 syf.
  ·1 günde·Puan vermedi
  Ne yazarımda kitabı okunmuş gibi yaparım? İncelemede dikkat edilecek en önemli, olmazsa olmaz şey! Şu anda dünyada yiyecekle zehirleme savaşının olduğunu bilmiyorsanız kendinizi dövün. Sağlık 1 gram şakaya gelmez ve sağlıklı beslenme daha zevkli, kafa yapan, eğlenceli, erkeksi ve hayatımızı sürdürebilmek için zorunlu. Amacım zaten aynı şeyleri tekrar okuyarak, psikolojimde daha fazla yer ederek, ikna olmamı artırmaktı. Aynı bilgileri döndürüyor, dili Karatay’dan daha etkileyici.

  Depresyon ve diyabet hastası olarak 1ncisi kadar etkili bulmadım, belki ttb’ye yenildi. Videolarını ve sitesinide tavsiye ediyorum. Depresyon ve strese 136 sayfa ayırmışken 1.de; devam kitabında hiç bahsetmiyor neredeyse. İkna kabiliyeti yüksek, iyi bir konuşmacı.

  Farklı olarak baharat, tıbbi sebzeler ve yeşil sebzelere yer vermiş. Çok önem veriyor fitoterapist olduğundan. Mutlu bağırsak için 14 günlük mikrobiyom kürü bölümü etkili bence.

  Hülasa halsizlik ve/ya depresyonu olupta dvit, tiroid, şeker,b12,omega3, probiyotikler, magnezyum, gluten ve metal zehirlenmesi ölçtürmeyen ve düzeltmeyen dövüle! Ama bir takım kanıtlarda tek çalışmayı örnek göstererek boş yaptığı yerlerde çok. Fitoterapinin ilaçlar gibi yan etkiside yok. Ekmek alternatifi ve çay tarifleri hoşuma gitti. Bilgileri saklıyor, muayeneye gitmiş gibi yazmak zorundaydı ve onunda yanılabileceğini göz önünden çıkarmayın.

  “Sağlıklı beslenme için vakit ayırmazsanız vaktinizi doktorlarda harcarsınız.” 61

  “Egzersiz vücudun daha fazla glutatyon üretmesini sağlar. Hareketli bir yaşam sürenlerin enerji seviyelerinin yüksek olmasının ardındaki sırlardan birisi budur! Egzersiz yaptıkça enerjiniz bitmez, aksine artar.”264

  “Kötü beslenirseniz, keten tohumu, maydanoz yiyerek bir yere varamaz, hangi bitkisel desteği alırsanız alın faydasını göremezsiniz.” 191
 • 288 syf.
  ·1 günde·Beğendi·9/10
  2 saat içinde biten kitap yazmışlar vay be. Heyt (Hygge) be de diyebiliriz. Şakası bir yana Hüge diye telaffuz ediliyor onu belirteyim. Herkesin kendine, kendince değerler katacağı neşe dolu sıcacık bir eser doğrusu...
 • 480 syf.
  ·Puan vermedi
  Küçük Mucizeler Dükkanı serisinin 2.kitabıdır. Kitabı okudukça içinizi mutluluk kaplıyor.
  Baş rolde Lydia, eşinden yeni ayrılmış Bethanne Hamlin, Lise son öğrencisi Courtney Pulanski ve Emekli kütüphaneci Elise Beaumont tek ortak noktaları örgü örmek olan 4 kadın.. Kahramanlarla sanki yıllardır tanıyormuş gibi hissedebileceğiniz güzel bir serinin ikinci kitabını okuyabilirsiniz. Diğer serileri okumadım ama bu kitapta okurken sıkılmadığım kitaplar arasında yer alıyor. Keyifle okumalar..

  Insta: simayinkitapligi
 • 472 syf.
  ·3 günde·Beğendi·9/10
  Üçüncü kitabı okumak için yaklaşık bir sene bekledim dolayısıyla kitaba başlarken beklentim çok yüksekti. Peki, beklentimi karşıladı mı? Kesinlikle evet!

  2. kitabın finalinden sonra Kestrel ne yapacak, Arin olanları ne zaman öğrenecek diye çok merak etmiştim. Her şeyi yavaş yavaş okumak, benim gibi seriye veda etmek istemeyen biri için çok mutluluk vericiydi.

  Arin'i, 2. kitapta olanlardan sonra, Roshar ile savaşa hazırlanırken okuyoruz. Bu yeni hâli epey duygusuz biri olduğu yönünde bir his uyandırdı bende. Özellikle 'Kestrel artık tamamen iyileşmiş bir yaraydı' kısmı beni çok kırdı. Kestrel 2. kitapta onu ikna etmek için epey sert konuşsa da, Arin'in ikna olmasına biraz kızdığım doğrudur. Gel gelelim habercinin gelmesi ve devamında Arin'in duygularını ve yaptıklarını okumak çok etkileyiciydi.

  Tüm seri boyunca, özellikle 2. kitapla birlikte Kestrel'e büyük bir hayranlık duydum. Yaptıkları kesinlikle kolay şeyler değildi fakat Kestrel çok güçlü bir karakterdi. Bu zamana kadar okuduğum en iyi kadın karakterlerden biriydi. Kestrel'i okumaktan büyük keyif aldım.

  İkiliye dair beklenen sahnenin olması ve devamında yaşanan olayları okumakta çok güzeldi. Savaş sahnelerini büyük bir heyecanla okudum, ayrıca yan karakterleri de çok sevdim. Özellikle Roshar'ın olduğu sahneler mükemmeldi.

  Dolu dolu geçen, heyecanla okunan, final kitabına yakışır güzellikte bir kitaptı. Her zaman severek hatırlayacağım mükemmel bir seriydi. Seri kitaplarında muhakkak bir kitapta tökezleme oluyor. Bana göre bu serinin tüm kitapları çok güzeldi. Kestrel ve Arin'e veda ettiğim için çok hüzünlüyüm. Gecikmeden bu güzel dünyaya dahil olmanızı öneriyorum. Keyifli okumalar.
 • 176 syf.
  ·3 günde·Beğendi·Puan vermedi
  Hadi hep birlikte birazcık hayal gücümüzü geliştirelim zamanının gerisine şu anki olduğumuzdan farklı biri olarak babalık ve annelik duygusunu her an yaşamaya hazır biri olarak gidelim.

  Tarih 15 nisan 1452'yi gösteriyor.çocuğunuzun ağlama sesini duyuyorsunuz; içiniz kıpır kıpır ilk defa göreceğiniz için içinizde hoş bir heyecan girdabı oluşuyor ve bununla beraber yaşadığınız diğer bütün duygular girdaba sürüklenip heyecan girdabında boğulmanıza neden oluyor..

  ve o an gelip çatıyor elinize çocuğunuzu alıyorsunuz tarifi imkansız bir mutluluk kaplıyor içinizi, heyecanınız yerini huzurlu bir mutluluğa bırakıyor.
  Ve gözlerinin içine baktığınızda diğer bütün çocuklar gibi etrafını keşfetmekle meşgul olduğunu görüyorsunuz.ilerde bir çok başarıya imza atacak bu dahi bebeğin ismini kendisine yakışır bir isim olan leonardo (anlamı=aslan) koyuyorsunuz.

  Düşünün şimdi elinizde tuttuğunuz bu sevimli masum çocuğun Leonardo Da Vinci olduğunu bilseydiniz; ona duyduğunuz sevgi, yetiştirme tarzı ve eğitimi nasıl farklılıklar gösterirdi .?
  şimdi yeniden zaman yolculuğunu yapıp günümüze dönelim.


  Sıradan bir insanın işinde uzmanlaşması ömrünü alabiliyorken bazılarımız nasıl oluyorda birden fazla alanda başarılı olabiliyor; bknz: matematik, astronomi, biyoloji, müzik,resim...=Leonardo Da vinci

  peki kim bu Leonardo Da Vinci?

  (15 nisan 1452 -2 mayıs 1519) rönesans döneminde yaşamış italyan hezârfen.
  Döneminin önemli bir düşünürü mühendisi, mucidi, matematikçisi, anatomisti, müzisyeni, heykeltıraşı, botanisti, jeologu, kartografı, yazarı ve ressamı.
  Resim çalışmalarını ilerletmek için anatomi ve perspektif çalışmaları yapmış.
  Kuşların kanat ve kas yapısındaki hareketle, insanların da belli bir düzenek sayesinde uçabileceği düşüncesini geliştirmiş ve bunlarla ilgili bazı araştırmalar yapmış.
  Aynı zamanda balıklar gibi insanların da su altında yaşayabileceğine dair düşüncelerden yola çıkarak ilk denizaltı projelerini geliştirdiği görülmüş.Ama insanlığın bunu gemileri batırmak için kullanabileceğini düşündüğü için bu projeleri paylaşmamıştır.
  Hem sağ elini hem sol elini çok iyi bir şekilde kullanabilen dahinin IQ sününde 180 ile 220 arasında olduğu tahmin ediliyor.
  67 yıllık ömrüne bu kadar başarıyı sığdırmış bir insanın sırrı ne olabilir ? zamanda yolculuk yapıp olduğunuz yaştan geriye doğru sarın yaşam filminizi ne tür başarılara imza attınız?
  kendinizi hangi konuda geliştirdiniz ?

  Bu tür kitaplar okuduğum zaman bu soruları sık sık soruyorum kendime ve cevabından pek memnun kalamıyorum.

  kitapta bu önemli dahinin eserlerine çalışmalarına ve en önemlisi kendisini geliştirmek isteyen bireylere çok güzel rehberlik yaptığını görüyorsunuz.Gelişime ,bilim ve sanata merak duyan herkesin okuması gereken bir kitap.
  özellikle ressam olmak isteyen kişilerin muhakkak okuması gerektiğini düşündüğüm bir kitap;Resim sanatı hakkında bilinmeyenleri son derece yalın bir dille açıklıyor
  kitapta altını çizdiğim çok fazla alıntı oldu. Mona lisa tablosunu duymayanımız ve yüzünü görmeyenimiz kalmamıştır herhalde. Bu eseri 4 ile 10 sene arasında bitirdiği söyleniliyor ve tablonun içindeki sırlar halen bile çözülmemiştir


  içinde bulunduğumuz an, hem geçmiş, hem de gelecektir. bunun için geçmişteki hatalarımızdan ders çıkarıp geleceğimizi daha iyi şekillendirmek için bu anı en verimli şekilde kullanmamız gerektiğini ve bunu yapmanın en iyi yoluda evrensel dahilerin kitaplarını okuyup düşüncelerini kendimize yol gösterici bir ışık olarak kullanmamız gerektiğidir.
  Ve böylece karanlık olarak gördüğümüz geleceğimizin nasıl aydınlığa kavuştuğunu fark edip hayret edeceğiz.  Kitaptan güzel bir alıntı ile sonlandırmak istiyorum
  ''İnsanoğlu, zamanın uçup gitmesine yas tutup onu çabuk geçmekle suçlarken hataya düşer.
  Çünkü geçerken de her şeye yettiğinin farkında değil.''
 • "Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
  Hasan Âli Yücel Klasikleri Sıralı Tam Listesi"

  Bu liste sürekli güncellenecek, yeni basılan her kitap yoruma ve konuya eklenecektir. Kitap ve yazar adları kolay ulaşım sağlanması adına yavaş yavaş link haline getirilecektir.

  ***

  1. Gurur ve Önyargı - Jane Austen
  2. Geceye Övgüler - Novalis
  3. Mutlu Prens - Oscar Wilde
  4. Seçme Masallar - Hans Christian Andersen
  5. Kerem İle Aslı - İsa Öztürk
  6. Yürek Burgusu - Henry James
  7. Duino Ağıtları - R.M.Rilke
  8. Modeste Mignon - Honore de Balzac
  9. Kanlı Düğün - F.G.Lorca
  10. Hüsn ü Aşk - Şeyh Galip
  11. Yarat Ey Sanatcı - Goethe
  12. Gorgias - Platon (Eflatun)
  13. Dedektif Öyküleri - Edgar Allan Poe
  14. Ermiş Antonius ve Şeytan - Gustave Flaubert
  15. Yerleşik Düşünceler Sözlüğü - Gustave Flaubert
  16. Paris Sıkıntısı - Charles Baudelaire
  17. Yergiler - Decimus Iunius Iuvenalis
  18. Yunus Emre Hayatı ve Bütün Şiirleri - Abdulbaki Gölpınarlı
  19. Seçme Şiirler - Emily Dickinson
  20. Kamelyalı Kadın - Alexandre Dumas Fils
  21. Dörtlükler Hayyam - Hayyam
  22. Yaşam Bilgeliği Üzerine Aforizmalar - Arthur Schopenhauer
  23. Denemeler - Montaigne
  24. Devlet - Platon (Eflatun)
  25. Gargantua - François Rabelais
  26. Oblomov - İvan Gonçarov
  27. Utopia - Thomas More
  28. Tarih - Herodotos
  29. Kaygı Kavramı - Soren Kierkegaard
  30. Şölen - Dostluk - Platon (Eflatun)
  31. Yüzbaşının Kızı - Aleksandr Puşkin
  32. Seviyordum Sizi - Aleksandr Puşkin
  33. Madame Bovary - Gustave Flaubert
  34. Babalar ve Oğullar - İvan Turgenyev
  35. Köpeğiyle Dolaşan Kadın - Anton Çehov
  36. Büyük Oyunlar - Anton Çehov
  37. Cimri - Molière
  38. Macbeth - William Shakespeare
  39. Antonius ve Klopatra - William Shakespeare
  40. Akşam Toplantıları - Nikolay Gogol
  41. Hitopadeşa - Narayana
  42. Mantık Al-tayr - Feridüddin Attar
  43. Hagakure -Yamamato
  44. Eşekarıları, Kadınlar Savaşı ve Diğer Oyunlar - Aristophanes
  45. Suç ve Ceza - Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
  46. Sis - Miguel De Unamuno
  47. İki Oyun - Henric Ibsen
  48. Bir Delinin Anı Defteri - Nikolay Gogol
  49. Toplum Sözleşmesi - Jean Jacques Rousseau
  50. Milletlerin Zenginliği - Adam Smith
  51. Masallar - La Fontaine
  52. Guliver’in Gezileri - Jonathan Swift
  53. Ursule Mirouet - Honore de Balzac
  54. Rubailer - Mevlana Celaleddin Rumi
  55. Medea - Seneca
  56. Julius Caesar - William Shakespeare
  57. Bilimler ve Sanatlar Üzerine Söylev - Jean Jacques Rousseau
  58. Kadın Haklarının Gerekçelendirilmesi - Mary Wollstonecraft
  59. Kısa Romanlar, Uzun Öyküler - Henry James
  60. Hophopname - Mirze Elekber Sabir
  61. Karamazov Kardeşler - Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
  62. Toprak Arabacık - Şudraka
  63. Dillerin Kökeni Üstüne Deneme - Jean Jacques Rousseau
  64. Aktörlük Üzerine Aykırı Düşünceler - Diderot
  65. Yaşamının Son Yıllarında Goethe İle Konuşmalar - Johann Peter Eckermann|
  66. Phaedra - Seneca
  67. Abel Sanchez – Tula Teyze - Miguel de Unamuno
  68. Pericles - William Shakespeare
  69. Sanat Nedir - L.N Tolstoy
  70. III. Richard - William Shakespeare
  71. Divan-ı Kebir - Mevlana Celaleddin Rumi
  72. Bir İngiliz Afyon Tiryakisinin - Thomas De Quincey
  73. Atinalı Timon - William Shakespeare
  74. Akıl ve Tutku - Jane Austen
  75. Illuminations - Artur Rimbaud
  76. Yüce Sultan - Miguel de Cervantes
  77. Siyasal İktisadın ve Vergilendirmenin İlkeleri - David Ricardo
  78. Hamlet - William Shakespeare
  79. Ezilenler - Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
  80. Binbir Hayalet - Alexandre Dumas
  81. Evde Kalmış Kız - Honore de Balzac
  82. Seçme Masallar - E.T.A. Hoffmann
  83. Hükümdar Niccolo Machiavelli
  84. Seçme Öyküler - Mark Twain
  85. Hacı Murat - L.N Tolstoy
  86. İki Büyük Dünya Sistemi Hakkında Diyalog - Galileo Galilei
  87. Ölüler Evinden Anılar - Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
  88. Seçme Aforizmalar - Francis Bacon
  89. Masumiyet ve Tecrübe Şarkıları - William Blake
  90. Yeraltından Notlar - Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
  91. Bizansın Gizli Tarihi - Prokopios
  92. Othello - William Shakespeare
  93. IV. Haçlı Seferi Kronikleri - Geoffroi De Villehardouin - Henri De Valenciennes
  94. Upanishadlar - Kolektif
  95. Galib Divanı - Mirza Esedullah Han Galib
  96. Alçakgönüllü Bir Öneri - Jonathan Swift
  97. Fragmanlar - Sappho
  98. Kuru Gürültü - William Shakespeare
  99. Mahşerin Dört Atlısı - Vicente Blasco Ibanez
  100. Güvercinin Kanatları - Henry James
  101. Gezgin Satıcı - Guy de Maupassant
  102. Troialı Kadınlar - Seneca
  103. Bir Havva Kızı - Honore De Balzac
  104. Kral Lear - William Shakespeare
  105. Murasaki Shikibu’nun Günlüğü - Murasaki Shikibu
  106. Emile - Jean-Jacques Rousseau
  107. Üç Silahşör - Alexandre Dumas
  108. Rudin İlk Aşk İlkbahar Selleri - İvan Sergeyeviç Turgenyev
  109. Sivastopol - L.N. Tolstoy
  110. Yaşamımdan Şiir ve Hakikat - Johann Wolfgang Von Goethe
  111. Diriliş - L.N. Tolstoy
  112. Suyu Bulandıran Kız - Honore de Balzac
  113. Pazartesi Hikâyeleri - Alphonso Daudet
  114. Soneler - William Shakespeare
  115. Katıksız Mutluluk - Katherine Mansfield
  116. Bütün Fragmanlar - Ephesoslu Hipponaks
  117. Ecce Homo - F. Niethzsche
  118. Müfettiş - Nikolay Gogol
  119. Siyasetname - Nizamü’l-Mülk
  120. Tılsımlı Deri - Honore de Balzac
  121. Stepançikovo Köyü - Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
  122. Therese ve Laurent - George Sand
  123. Romeo ve Juliet - William Shakespeare
  124. Tragedya’nın Doğuşu - Friedrich Nietzsche
  125. Aşk Sanatı - Ovidius
  126. Mülkiyet Nedir - Pierre Joseph Proudhon
  127. Pierrette - Honore de Balzac
  128. Kafkas Tutsağı - L.N.Tolstoy
  129. Göksel Kürelerin Devinimleri - Copernicus
  130. Taras Bulba - Nikolay Gogol
  131. On İkinci Gece - William Shakespeare
  132. Sapho - Alphonse Daudet
  133. Öteki - Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
  134. Putların Alacakaranlığı - Friedrich Nietzsche
  135. Germinal - Emile Zola
  136. Kitlelerin Ayaklanması - Jose Ortega Y Gasset
  137. Bakkhalar - Euripides
  138. Yeter ki Sonu İyi Bitsin - William Shakespeare
  139. Ölü Canlar - Nikolay Gogol
  140. Lykurgos’un Hayatı - Plutarkhos
  141. Yanlışlıklar Komedyası - William Shakespeare
  142. Düello - Heinrich Von Kleist
  143. Olmedo Şövalyesi - Lope De Vega
  144. Ev Sahibesi - Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
  145. Kral John’un Yaşamı ve Ölümü - William Shakespeare
  146. Louis Lambert - Honore de Balzac
  147. Gülşen-i Râz - Mâhmud-i Şebüsteri
  148. Kadınlar Mektebi - Molière
  149. Bütün Şiirleri - Catullus
  150. Masal Irmaklarının Okyanusu - Somadeva
  151. Hafız Dîvânı - Hafız-ı Şirazî
  152. Yakarıcılar - Euripides
  153. Cardenio - William Shakespeare ve John Fletcher
  154. George Dandin - Molière
  155. Genç Werther’in Acıları - Johann Wolfgang Von Goethe
  156. Böyle Söyledi Zerdüşt - Friedrich Nietzsche
  157. Kısasa Kısas - William Shakespeare
  158. Sistem Olarak Tarih - Jose Ortega Y Gasset
  159. Hayat Bir Rüyadır - Calderon De La Barca
  160. Dionysos Dithyrambosları - Friedrich Nietzsche
  161. Anna Karenina - Lev Tolstoy
  162. Güzel Dost - Guy de Maupassant
  163. Resos - Euripides
  164. Kral Oidipus - Sophokles
  165. Budala - Fyador Mihayloviç Dostoyevski
  166. Kral VIII Henry - William Shakespeare
  167. Körler Üzerine Mektup Sağır ve Dilsizler Üzerine Mektup - Denis Diderot
  168. Akıl Çağı - Thomas Paine
  169. Venedik Taciri - William Shakespeare
  170. Silas Marner - George Eliot
  171. Mutlak Peşinde - Honore de Balzac
  172. Bir Yaz Gecesi Rüyası - William Shakespeare
  173. Marianne’nin Kalbi - Alfred de Musset
  174. Ecinniler - Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
  175. Boris Godunov - Aleksandr Puşkin
  176. Hırçın Kız - William Shakespeare
  177. Duman - Ivan Sergeyviç Turgenyev
  178. Elektra - Sophokles
  179. Northanger Manastırı - Jane Austen
  180. Robınson Crusoe - Daniel Defoe
  181. İki Soylu Akraba - William Shakespeare
  182. Sokrates in Savunması - Platon (Eflatun)
  183. İnsan Neyle Yaşar - L.N.Tolstoy
  184. Evlenme-Kumarbazlar - Nikolay Gogol
  185.
  1. İnsanca Pek İnsanca - 1 - Friedrich Nietzsche
  2. İnsanca Pek İnsanca-Karışık Kanılar ve Özdeyişler - Friedrich Nietzsche
  3. İnsanca Pek İnsanca-Gezgin ve Gölgesi - Friedrich Nietzsche
  186. Ayı - Anton Çehov
  187. Para Üzerine Bir İnceleme - John Maynard Keynes
  188. Joseph Andrews - Henry Fıeldıng
  189. Profesör - Charlotte Bronte
  190. Malavika ve Agnimitra - Kalidasa
  191. Nasıl Hoşunuza Giderse - William Shakespeare
  192. Zincire Vurulmuş Prometheus - Aiskhylos
  193. Cyrano de Bergerac - Edmond Rostand
  194. Yaşama Sevinci - Emile Zola
  195. Kumarbaz - Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
  196. Felsefe Parçaları Ya Da Bir Parça Felsefe - Soren Kierkegaard
  197. Yükümlülükler Üzerine - Cicero
  198. Rameau’nun Yeğeni - Denis Diderot
  199. Kral V. Henry - William Shakespeare
  200. Kreutzer Sonat - L. N. Tolstoy
  201. Baştan Çıkarıcının Günlüğü - Soren Kierkegaard
  202. Ezop Masallar - Aisopos
  203. Cymbeline - William Shakespeare
  204. Atinalıların Devleti - Aritoteles
  205. Bir İdam Mahkûmunun Son Günü - Victor Hugo
  206. Felsefe Konuşmaları - Denis Diderot
  207. Veronalı İki Soylu Delikanlı - William Shakespeare
  208. İnsandan Kaçan - Molière
  209. Üç Ölüm - L. N. Tolstoy
  210. Kırmızı ve Siyah - Stendhal
  211. İlâhiname - Feridüddin Attar
  212. Kaderci Jacques ve Efendisi - Denis Diderot
  213. Notre Dame’in Kamburu - Victor Hugo
  214. Coriolanus’un Tragedyası - William Shakespeare
  215. Medea - Euripides - Euripides
  216. Troilus ve Cressida - William Shakespeare
  217. Gülme - Henri Bergson
  218. Kış Masalı - William Shakespeare
  219. İlyada - Homeros
  220. Odysseia - Homeros
  221. Kral IV. Henry -I- - William Shakespeare
  222. Kral IV. Henry -II- - William Shakespeare
  223. İvan İlyiç’in Ölümü - L. N. Tolstoy
  224. Aşkın Emeği Boşuna - William Shakespeare
  225. Aşk ve Anlatı Şiirleri - William Shakespeare
  226. Sevgililer - Carlo Goldoni
  227. Beyaz Geceler - Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
  228. Antigone - Sophokles
  229. Titus Andronicus - William Shakespeare
  230. Çocukluk - Tolstoy
  231. Hançer - M. Y. Lermontov
  232. Trakhisli Kadınlar - Sophokles
  233. II. Richard - William Shakespeare
  234. Savaş Sanatı - Sun Zi (Sun Tzu)
  235. Kral VI. Henry - I - William Shakespeare
  236. Kral VI. Henry - II - William Shakespeare
  237. Kral VI. Henry - III - William Shakespeare
  238. Alman Göçmenlerin Sohbetleri - Johann Wolfgang Von Goethe
  239. Wındsor’un Şen Kadınları - William Shakespeare
  240. Gılgamış Destanı
  241. Özel Günceler Apaçık Yüreğim - Charles Baudelaıre
  242. Fırtına - William Shakespeare
  243. Şam Tarihinde Zeyl - Ibn Kalanisi
  244. Kutadgu Bilig - Yusuf Has Hacib
  245. İlkgençlik - Tolstoy
  246. Philoktetes - Sophokles
  247. Seyir Defteri - Kristof Kolomb
  248. Lokantacı Kadın - Carlo GoldonIı
  249. Theseus-Romulus - Plutarkhos
  250. Sefiller - Victor Hugo
  251. İskender Sezar - Plutarkhos
  252. İran Mektupları - Montesquıeu
  253. Kötülük Çiçekleri - Charles Baudelaıre
  254. Ham Toprak - İvan Turgenyev
  255. Gençlik - L.N. Tolstoy
  256. Anabasis - Ksenophon
  257. Lorenzaccio - Alfred de Musset
  258. Nana - Emile Zola
  259. Aias - Sophokles
  260. Divan - Baki
  261. David Strauss,İtirafçı Yazar - Friedrich Nietzsche
  262. Tarihin Yaşam İçin Yararı ve Sakıncası - Friedrich Nietzsche
  263. Eğiti Olarak Schopenhauer - Friedrich Nietzsche
  264. Richard Wagner Bayreuth’ta - Friedrich Nietzsche
  265. Şamdancı - Alfred de Musset
  266. Cennetin Anahtarları - Michelangelo
  267. Rahibe - Denis Diderot
  268. Atebetü-'l-Hakayık - Edib Ahmed Yükneki
  269. Başkanın Ziyafeti-Parasızlık-Bekar - Ivan Sergeyviç Turgenyev
  270. Poetika - Aristoteles
  271. Aforizmalar - Hippokrates
  272. Şarkılar - Giacomo Leopardi
  273. Mimoslar - Herodas
  274. Hastalık Hastası - Molière
  275. Tao Te Ching - Laozi
  276. Babil Yaratılış Destanı-Enuma Eliş -
  277. Frankenstein ya da Modern Prometheus - Mary Shelley
  278. Deliliğe Övgü - Erasmus
  279. Sainte-Hermine Şövalyesi - Alexandre Dumas
  280. Oidipus Kolonos’ta - Sophokles
  281. Siyah Lale - Alexandre Dumas
  282. Siyah İnci - AnnaSewel
  283. Paris’te Katliam - Christopher Marlowe
  284. İyinin ve Kötünün Ötesinde - Friedrich Nietzsche
  285. Kartaca Kraliçesi Dido - Christopher Marlowe
  286. Theogonia - İşler ve Günler - Hesiodos
  287. Ars Petica - Şiir Sanatı - Horatius
  288. Çifte İhanet ya da Dertli Âşıklar - William Shakespeare
  289. Kibarlık Budalası - Moliere
  290. Şiirler - Bütün Fragmanlar -
  291. Veba Yılı Günlüğü - Daniel Defoe
  292. Önemsiz Bir Kadın - Oscar Wilde
  293. Efendi ile Uşağı - L.N. Tolstoy
  294. Vadideki Zambak - Honoré De Balzac
  295. Maltalı Yahudi - Christopher Marlowe
  296. Kâtip Bartleby - Herman Melville
  297. Yasalar Üzerine -
  298. Matmazel De Scudery - E.T.A. Hoffmann
  299. Sümer Kral Destanları -
  300. Savaş ve Barış 2 Cilt - L. N. Tolstoy
  301. Paralel Hayatlar – Demosthenes – Cicero - Plutarkhos
  302. İdeal Devlet - Farabi
  303. II. Edward - Christopher Marlowe
  304. Kanunların Ruhu Üzerine - Montesquıeu
  305. Yaşlı Cato veya Yaşlılık Üzerine - Cicero
  306. Parma Manastırı - Stendhal
  307. Değirmenimden Mektuplar - Alphonse Daudet
  308. İphigenia Aulis’te - Euripides
  309. İphigenia Tauris’te - Euripides
  310. Düşünceler - Blaise Pascal
  311. Almanya Üzerine - Madame De Stael
  312. Bilgeliğin Sarsılmazlığı Üzerine - Seneca
  313. İnsanın Anlama Yetisi Üzerine Bir Soruşturma - David Hume
  314. Denemeler - Güvenilir Öğütler ya da Meselelerin Özü - Sive Interiora Rerum
  315. Babil Hemeroloji Serisi -
  316. Otranto Şatosu - Horace Walpole
  317. Avcının Notları - Ivan Sergeyeviç Turgenyev
  318. Sarrasine - Honoré De Balzac
  319. Mutluluğun Kazanılması - Farabi
  320. Doksan Beş Tez - Martin Luther
  321. Pantagruel - François Rabelais
  322. Kritovulos Tarihi (1451-1467) - Kritovulos
  323. Büyük Timurlenk 1-2 - Christopher Marlowe
  324. İskendername - Ahmedi
  325. Kendime Düşünceler - Marcus Aurelius
  326. Dostluk Üzerine (Latince-Türkçe) - Cicero
  327. Dede Korkut Hikayeleri - Kitab-ı Dedem Korkut - Anonim
  328. Ploutos (Servet) - Aristophanes
  329. Hayvanlaşan İnsan - Emile Zola
  330. Rigveda
  331. Yaşlı Denizcinin Ezgisi İngilizce Türkçe - S.T. Coleridge
  332. Monte Cristo Kontu - Alexandre Dumas
  333. Kazaklar - L.N. Tolstoy
  334. Dorian Grayin Portresi - Oscar Wilde
  335. Argonautika - Rodoslu Apollonios
  336. Carmilla - Sheridan Le Fanu
  337. Klara Miliç - Ivan Sergeyeviç Turgenyev
  338. Mutlu Yaşam Üzerine, Yaşamın Kısalığı Üzerine - Seneca
  339. Ailenin Özel Mülkiyetin ve Devletin Kökeni - Friedrich Engels
  340. Karabasan Manastırı - Thomas Love Peacock
  341. Amphitryon - Heinrich von Kleist
  342. Eugenie Grandet - Honoré De Balzac
  343. ...

  (Bu listenin asıl emek sahibi kayıprıhtım okurlarıdır, hepsine teşekkürlerimi bir borç bilirim. Kitaplar link haline yavaş yavaş getirilecektir.)

  Klasiklere buradan ulaşabilirsiniz:
  https://www.iskultur.com.tr/...-ali-yucel-klasikler

  İş Bankası kendi sitesinde indirim uyguluyor fakat; araştırma yaparak %40 indirimle farklı sitelerden satın alabilirsiniz. Yakınınızda Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları kitabevi var ise; her hafta bir kitabı %50 indirimli satıyor, bilginize sunayım.

  Faydalı olması ümidiyle, herkese iyi okumalar dilerim.
 • 13.Ve eğer siz yasa yoktur derseniz, günahın da olmadığını söylersiniz. Eğer günah yoktur derseniz, doğruluk da yoktur demiş olursunuz. Ve eğer doğruluk yoksa, mutluluk da olmayacaktır. Ve doğruluk ve mutluluk yoksa, ceza ve perişanlık da yoktur. Ve bütün bunlar yoksa, Tanrı da yok demektir. Ve Tanrı yoksa, biz de yokuz ve dünya da yoktur; çünkü o zaman hiçbir şey yaratılamazdı; ne etkileyecek, ne de etkilenecek bir şey olurdu; dolayısıyla her şeyin yok olması gerekirdi.
  Anonim
  Sayfa 56 - İsa Mesih'in Son Zaman Azizler Kilisesi