Tuba Paçacı, Mutsuz Çocuklar Ülkesi'ni inceledi.
14 Kas 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · 4/10 puan

Mutsuz Çocuklar Ülkesi

Kapağına ve yorumlara bakarak aldığım, arka kapağında içeriğe ait bir yazı olmayan bir denemeler kitabı imiş kendisi. Küçük hikayelerle yazarın hayatına konuk oluyoruz. Okutuyor ama bayıldım mı pek bayıldığım söylenemez. Küfürler vardı kitap içeriğinde, cinsiyet içermeyen küfürlere karşı bir şey demiyorum ama rahatsız etti beni biraz açıkçası. Çocukluk hikayeleri, komik olmayan imza günü anıları, bir tek sevdiğim hikaye Cengiz ve sevgilisi Nehir'in olduğuydu.
Merak ediyordum ama başka bir kitabını okur muyum, pek sanmıyorum. Bazı insanların muhteşem hayal güçleri ve anlatacak çok iyi anıları vardır ama bunu dile dökebilecek kabiliyete sahip değillerdir bunu hissettim sürekli okurken. Çok eleştirdim, çünkü çok üzüldüm beklentilerimi karşılamadığı için. Alıntı yapılacak kadar güzel sözler ve ders alınacak yerler var cımbızla seçmeniz gerekse bile. Yine de kim bilir belki siz bayılırsınız?

#book #books #bookstagram #booking #bookin #bookie #bookish #kitap #okumahalleri #read #özgürbacaksız #mutsuzçocuklarülkesi #deneme #destekyayinlari

Seda Eroğlu, Mutsuz Çocuklar Ülkesi'ni inceledi.
07 Nis 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yılın son kitabı: Mutsuz Çocuklar Ülkesi | Özgür Bacaksız. “Önceden ne güzeldi öyle… Nenemin gevşek yanakları, sobada yaktığı çıra kokusu, eflatun kazaklar ne güzeldi öyle… Ne güzel içimiz ısınırdı öyle. Bizim kalbimizi kırmadan önce ne güzeldiniz siz. Bizden gitmeden önce nasıl iyiydiniz siz!” Ve bitti, geçti, gitti. Çocukluk dediğimiz o çağ kapandı. Kapanırken de derin derin izler bıraktı. Bazen tebessümler, bazen burukluklar; ama her birimizde ayrı ayrıydı bıraktıkları. Kimimiz çocukluk hikayelerini anlatırken güldü, kimimiz hüzünlendi ya da yaptı bir ortaya karışık.
Mutsuz Çocuklar Ülkesi de işte böyle kırgınlıkların, buruklukların ve neşenin karışımı bir kitap. Okurken okul yıllarınızı anımsatıyor çokça. Kahramanımızın yediği dayaklara tebessüm ediyoruz, sakarlıklar sayfalara gülücükler kondurmanızı sağlıyor. Sonra biraz düşüyor ritm. Hüzünleniyoruz. Yaşadığı kötü günleri karıştırıyor gülücüklerinizi kondurduğunuz sayfaların aralarına. Başka türlü saklanmazlar çünkü. Acı bitmez çünkü, acı geçmez.
Yüreğine sağlık be Özgür. Daha ne diyelim.
Yılın ilk kitabı Gökyüzüne Not.
Yakında…
________________________________
#kitap #kitapkurdu #kitapaski #kitapkokusu #kitaptavsiyesi #hergun1kitap #1kitap1fotograf #kitapkahve #book #oykuhane #bookstagram #kitapokuyoruz #kitapligim #instabook #kitaptutkusu #kitaplayasamak #kitapsever #kitapsevgisi #mutsuzcocuklarulkesi #gokyuzunenot #yeniyil

mutsuzcocuklarulkesi
"Rastlaşmak umuduyla üç otobüs değiştiren âşık arkadaşlarımızı gördük, sevgi o zamanlarda kaldı… "

Burcu, bir alıntı ekledi.
 01 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

mutsuzcocuklarulkesi
...önemli değildi başkalarının hayatları, neler yaşadıkları. Daha önemliydi babanın maaş günü eve tatlı getirmesi. Halley önemliydi, en yakın bakkal önemliydi, cokokrem önemliydi. İnsanlar bu kadar önemli değildi, benlik bu kadar çirkin değildi, bu kadar aşağılık hiç olmamıştı.

Mutsuz Çocuklar Ülkesi, Özgür Bacaksız (Sayfa 86 - destek)Mutsuz Çocuklar Ülkesi, Özgür Bacaksız (Sayfa 86 - destek)