1000Kitap Logosu

Muzaffer Tayyip Uslu

80 syf.
·
10/10 puan
Hakkında düşünmek dahi beni üzen bir şairimiz, Muzaffer Tayyip Uslu. Şiirde ölçüsüzlüğü, sadeliği ve acının naif yanlarını seven biri olarak başucu kitabı yaptım bu eseri. Şiirler söylemek istemiş bize, insan kardeşlerine...
Şimdilik
8.7/10
· 615 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
3
360 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
Muzaffer Tayyip Uslu ve Rüştü Onur. Zonguldak ilinde varolan ve kısacık ömürlerini verem hastalığı ile savaşarak yaşayan iki mükemmel insan. Her bir şiirin satırları sizi kendinizden alacak. Okurken gözleriniz dolacak. Delicesine yaşamak isterken geniş zamanlar düşlerken dar vakitlere esir olan iki genç çınarın öyküsü. Yarım kalan sevdaları ve satırlardan dolup taşan yaşama sevinci ve isteği. Kısacası sözün bitip tükendiği gözlerin ve yüreğin eşlik ettiği bir eser. Ruhları şad olsun güzel insanlar.
Kara Elmas Diyarından
Okuyacaklarıma Ekle
4
80 syf.
·
7/10 puan
“Ben Üsküdarlı Şükriye hanımın Ve yirminci yüzyılın Eli ayağı bağlı Zavallı şairi Muzaffer Tayyip Uslu Şiirler söylemek istiyorum size Siz sevgili insan kardeşlerime” (s.11) • Şimdilik. Böyle açıyor sayfalarını sizlere. Yirmi dört yaşında vefat etmiş bir genç sanatçının kaleme aldıkları bunlar. Hani şu Kelebeğin Rüyası’nda hikayeleri anlatılan şairlerden. • Kendi söylemiyle de ‘şiir kelimelerden tasarruf etme ve güzel söyleme’ sanatıdır. Gencecik yaşında kaleme aldığı onlarca şiir ve bazı gazete yazılarıyla okunmayı bekliyor Muzaffer Tayyip Uslu. • Bir bakın isterim. Güzel şeyler var burada.
Şimdilik
8.7/10
· 615 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
5
84 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Bir Ömür Bin Yalnızlık
Şairin 2. Kitabı olan bu eser yalnızlığın üzerine yazılmış. Çok başarılı bir çalışma olmuş. İçerisinde Muzaffer Tayyip Uslu'nun bir şiirine karşılık var ve büyük şaire saygı içerisinde atıfta bulunmuş. Değerli güzel bir eser olmuş. Herkese tavsiye ederim.. Şairin kalemine sağlık.
Bir Ömür Bin Yalnızlık
Okuyacaklarıma Ekle
1
7